GeForce Experience nie otworzy się – oto jak to naprawić!

Czy stoisz w obliczu „NVIDIA GeForce Experience nie otworzy się” kwestia? Jeśli tak, to nie jesteś sam. Wiele osób boryka się z tym problemem, nawet ja napotkałem ten problem na moim komputerze do gier. Znalezienie rozwiązania tego problemu nie jest łatwe, jeśli nie wiesz, gdzie szukać. Na szczęście jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc i rozwiązać ten problem oraz zapewnić łatwe rozwiązania. (Wiemy, że to irytujące).

Nvidia GeForce Experience to ważna aplikacja, jeśli używasz karty graficznej Nvidia. Bez względu na to, w którą grasz, czy to online FPS, takie jak CS: GO, Battle Royale, takie jak PUBG lub Fortnite, intensywne gry graficzne, takie jak AC: Odyssey itp., ta aplikacja zapewnia najlepszą wydajność.

Chociaż jest to świetna i obowiązkowa aplikacja, ma swoje wady. Podczas próby otwarcia aplikacji wyświetla się komunikat „GeForce Experience nie otworzy się”, a ten problem występuje w każdej wersji Windows niech tak będzie Windows 10 lub Windows 8. To jeden z wielu błędów, z jakimi będziesz się borykać, jego codzienna rutyna Windows użytkownicy, ale problem ten wynika z głównej aplikacji.

Tysiące, jeśli nie miliony Windows / Użytkownicy Nvidii napotkali ten problem, a teraz to Ty masz do czynienia z tym problemem. Ale nie martw się, poniżej wymienimy kilka metod, dzięki którym możesz łatwo naprawić ten błąd. Zaczynajmy…

5 Proste metody rozwiązania problemu „GeForce Experience nie otworzy się”

GeForce Experience nie otworzy się - wysłane!

Sprawdź sterowniki karty graficznej Nvidia

Przede wszystkim sprawdź, czy występuje problem ze sterownikami karty graficznej. Jeśli występują jakieś problemy, mogą być przyczyną niepoprawnego uruchomienia GeForce. Co powinieneś zrobić?

Nie martw się, wszystko, co musisz zrobić, to sprawdzić, czy sterowniki karty graficznej są aktualne, czy nie. Jeśli są przyczyną problemu, wystarczy je zaktualizować lub ponownie zainstalować.

Oto kilka prostych kroków, które musisz wykonać –

 1. Szukać "Otwórz Menedżera urządzeń" w Windows 10 pole wyszukiwania. Kliknij 1. wynik. Zostaniesz wysłany bezpośrednio do ustawienia menedżera urządzeń w Panelu sterowania. Możesz go również odwiedzić ręcznie z Panelu sterowania> Sprzęt i dźwięk> Menedżer urządzeń.
 2. Kliknij Menedżer urządzeń. Tutaj zobaczysz wszystkie urządzenia, które są obecnie zainstalowane. Rozwiń na Karty graficzne i dwukrotnie kliknij kartę graficzną.
 3. Kliknij Zaktualizuj sterowniki.
 4. Następnie kliknij -> Wyszukaj automatycznie zaktualizowane oprogramowanie sterownika. Windows wyszuka najnowsze sterowniki i zainstaluje je.

Nawet jeśli znalezione sterowniki mogą nie być najnowszymi sterownikami NVIDIA, może to umożliwić uruchomienie GeForce Experience. Możesz wypróbować tę metodę, to zajmie tylko trochę czasu.

Ponownie zainstaluj GeForce Experience

Wiele razy ponowne instalowanie aplikacji jest łatwym sposobem na ich ponowne uruchomienie. Zrobimy to samo z GeForce Experience. Po prostu odinstalujemy i ponownie zainstalujemy aplikację. (Bez gówna Sherlock!)

Aby odinstalować dowolną aplikację z Windows 10 wystarczy wykonać kilka kroków –

 1. Idź do swojego Windows menu startowe. Kliknij ikonę aplikacji Ustawienia.
 2. Kliknij menu Aplikacje. Wybierz NVIDIA GeForce Experience, a następnie kliknij Odinstaluj. Kliknij także przycisk Akceptuj w monicie administracyjnym.
 3. Będziesz musiał ponownie wybrać Odinstaluj w instalatorze NVIDIA. Poczekaj kilka minut, a zostanie odinstalowane.
 4. Zrestartuj swój komputer. Gotowy!

Po ponownym uruchomieniu będziesz musiał pobrać najnowszą wersję NVIDIA GeForce Experience. Tutaj jest link do pobrania.

Kliknij Pobierz teraz. Następnie zaakceptuj monit administracyjny. Zaakceptuj warunki (których nikt nigdy nie czyta), poczekaj na zainstalowanie. Po zakończeniu procesu rozpocznie się automatycznie.

Uruchom ponownie usługę GeForce Experience

Większość aplikacji na PC wymaga prawidłowego działania usługi w tle. GeForce Experience nie jest tu wyjątkiem. Jeśli usługi GeForce Experience nie działają w tle, bez względu na to, jak bardzo się starasz, po prostu nie będą działać.

Rozwiązanie tego problemu jest dość proste. Musimy tylko ponownie uruchomić GeForce Experience. Oto jak to robisz –

 1. Idź do Windows menu Start, naciskając Windows przycisk (lub możesz przejść do lewego dolnego rogu ekranu).
 2. Wyszukaj usługi. (Lub po prostu krótko mówiąc, naciskając windows + R razem i wpisując services.msc, a następnie naciśnij klawisz Enter.)
 3. Sprawdź, czy „NVIDIA Usługa GeForce Experience”Działa, czy nie. Upewnij się, że jego status to „Bieganie”, A typ uruchomienia jest ustawiony na "automatyczny".
 4. Po lewej stronie zobaczysz „uruchom ponownie" opcja. Kliknij na to.

Po wykonaniu tych kroków wszystko, co musisz zrobić, to otworzyć GeForce Experience. Jesteśmy prawie pewni, że jedną z powyższych metod, którą dla Ciebie pracowałeś. (Musisz mieć pecha, jeśli to nie zadziałało, ale nie bój się, my nadal mamy 2 pozostałe opcje…)

Sprawdź problemy ze sprzętem

Nie tylko oprogramowanie, ale także sprzęt może być przyczyną, dla której GeForce Experience nie działa. W tej metodzie będziesz wiedział, jak sprawdzić możliwe problemy ze sprzętem. Zaczynajmy.

Działa to tylko wtedy, gdy masz komputer stacjonarny, ponieważ wymiana części na laptopie jest zupełnie inna. Przede wszystkim zresetuj kartę graficzną. Wyłącz komputer i odłącz wszystkie kable. Otwórz komputer, a następnie po prostu wyjmij kartę graficzną z gniazda PCI. Wyczyść kartę graficzną i inne części, jeśli jest za dużo kurzu.

Odłóż kartę graficzną i upewnij się, że wszystko jest ustawione jak wcześniej. Możesz także spróbować umieścić go w innym gnieździe PCI, jeśli jest dostępny.

Użyj narzędzia GPU-Z, które pomoże ci w zdiagnozowaniu możliwych problemów z kartą graficzną. Tutaj jest link do pobrania narzędzia.

Po pobraniu narzędzia możesz je uruchomić i sprawdzić, czy informacje o karcie graficznej są takie same, jak podane przez producenta. Jeśli nie, otrzymasz gorszą kopię karty. Poproś o zwrot pieniędzy, jeśli informacje są niezgodne lub nie można ich wykryć.

Po prostu pozbądź się GeForce Experience

Jeśli żadna z powyższych metod nie będzie dla ciebie odpowiednia, wtedy lepiej będzie bez NVIDIA GeForce Experience. Chociaż jest to dobry program, nie jest konieczny. Ma tylko dwie funkcje – aktualizację karty graficznej i dostosowanie opcji graficznych do niektórych gier. Oba można wykonać ręcznie.

Zaktualizuj kartę graficzną w wyżej wymienionej metodzie. Aby dostosować ustawienia gier, musisz przejść do panelu sterowania NVIDIA> Zarządzaj ustawieniami 3d. To nie jest tak trudne, jak się wydaje.

Końcowe przemyślenia…

Chociaż może to być irytujący problem, nadal jest problemem, prawie każdy problem ma rozwiązanie, którego potrzebujesz, aby go znaleźć i włożyć wysiłek w jego rozwiązanie. Oto kilka naprawdę prostych rozwiązań problemu „GeForce Experience nie otworzy się”. Po zastosowaniu tych metod jesteśmy pewni, że Twoje GeForce Experience będzie działać bez żadnych problemów.

Mam nadzieję, że te metody zadziałały dla ciebie tak, jak dla mnie. Wypróbowałem każdą z trzech metod i działają one w 100%. W przypadku, gdy Ci nie pomogą, skomentuj poniżej, a ja postaram się naprawić Twój problem. Dziękuje za przeczytanie…