Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Generation Alpha: jak marki mogą łączyć się z cyfrowymi tubylcami 2.0

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Generation Alpha: jak marki mogą łączyć się z cyfrowymi tubylcami 2.0

Myśląc o wschodzących pokoleniach i ich wpływie na naszą kulturę, najczęściej przychodzą na myśl millenialsi i pokolenie Z. Ale Gen Alpha szybko pokazuje się jako siła, z którą trzeba się liczyć.

Osoby te zostały ukształtowane przez zestaw okoliczności, których żadne pokolenie wcześniej nie widziało. Najstarsi urodzili się w tym samym roku co iPad, co oznacza, że ​​nie znają życia bez technologii. A co najważniejsze, spędzili swoje lata formacyjne, dorastając w globalnej pandemii.

Gen Alpha wykazuje poziom mądrości, przedwczesnej dojrzałości i świadomości społecznej, jakiego wcześniej nie widzieliśmy. A ponieważ są one przyszłością wszystkiego, każdy właściciel firmy powinien zwracać na nie uwagę.

Przyjrzyjmy się nieco bliżej dzieciom pokolenia Alpha, przekonaniom, które je kształtują, oraz temu, jak dorośli mogą budować firmy, które spełniają pragnienia i potrzeby tych przyszłych konsumentów i liderów.

Kim jest Generacja Alfa?

Gen Alpha, najmłodsze pokolenie na świecie, wpisuje się w szerszą koncepcję globalnych pokoleń.

Jako pokolenie następujące po pokoleniu Z, pokolenie alfa obejmuje wszystkie dzieci urodzone w 2010 roku lub później. Oczekuje się, że do 2025 roku staną się największym pokoleniem w historii, licząc ponad dwa miliardy osobników.

To pokolenie było pod silnym wpływem technologii i wydarzeń ostatnich kilku lat, w tym pandemii COVID-19, która już zaczęła kształtować ich życie.

Pomimo młodego wieku przewiduje się, że będą oni elastycznym i kreatywnym pokoleniem, na które wpływ mają ich doświadczenia i wartości jako część zaawansowanego cyfrowo świata.

Co marki muszą wiedzieć o Gen Alpha?

Ponieważ mają szansę stać się największą generacją w naszej historii, marki muszą jak najszybciej dostosować się do generacji alfa — i tam pozostać. Oto kilka kluczowych cech, które należy zrozumieć.

Gen Alpha dorasta na ekranach

W czasie pandemii aktywność fizyczna gwałtownie spadła. Zastąpił go czas przed ekranem: wirtualna szkoła, a nawet terminy zabaw przeniosły się do wirtualnego świata. Powoduje to fundamentalną zmianę w sposobie postrzegania świata i interakcji z nim.

Mają informacje z całego świata na wyciągnięcie ręki. Czas przed ekranem dał im sprawczość, silne umiejętności rozwiązywania problemów i poczucie tego, co jest możliwe na świecie. W rezultacie rozwijają nowe style uczenia się w porównaniu z poprzednimi pokoleniami.

Rekommenderad:  Nowy na Macu? Tu są 5 Wskazówki, jak właściwie zarządzać aplikacjami

Źródło

Oczywiście czas przed ekranem może mieć również swoje negatywne strony, takie jak zmniejszone funkcje społeczne, krótszy czas skupienia uwagi, izolacja, a nawet apatia lub depresja. Ale to wszystko jest częścią wyjątkowego kształtu, w jaki kształtuje się to nowe pokolenie.

Gen Alpha chce naprawić szkody z przeszłości

Od tematów takich jak zmiana klimatu, wyścigi i zrównoważony rozwój, Gen Alpha przenosi cyfrowe nauczanie na nowy poziom. Dorastanie online naraziło ich na krytyczne problemy społeczno-polityczne, przed którymi stoimy. Pokazują to badania przeprowadzone przez McCrindle 81% rodziców z pokolenia Alfa przyjęło bardziej zrównoważone wybory, częściowo pod wpływem ich dzieci.

Widzą z pierwszej ręki doświadczenia innych ludzi, którzy są i nie są w ich bańce, i mają poczucie empatii i motywacji, aby coś zmienić, zwłaszcza dla tych, którzy mają mniejszą moc, aby to zrobić samodzielnie.

Gen Alpha ma dużą moc decyzyjną

Ta nowa generacja czerpie inspirację z tak wielu różnych źródeł, z masowo popularnych YouTube kanał Świat Ryanaznanym na całym świecie aktywistom, takim jak Greta Thunberg, influencerom i twórcom treści z pokolenia Z oraz codziennym wzorom do naśladowania, takim jak pielęgniarki i naukowcy.

Konsumują media na wielu platformach, narażając je na kontakt z prawdziwymi dzieciakami, takimi jak oni, a także z bohaterami, którzy kształtują przyszłość. To napędza ich motywację i wpływy, dając początek nowej generacji „dzieciaków”, którzy już rozpoczynają własne przedsięwzięcia biznesowe.

Mają poczucie władzy i wpływów w swoich królestwach, a także zdolność wpływania na swoich rówieśników.

Jak dotrzeć do generacji alfa — i zapewnić przyszłemu sukcesowi swojej marki

Wiele zasad pozostanie niezmienionych, ale starzejące się społeczeństwo może się czegoś nauczyć, jeśli chodzi o budowanie przyszłościowego modelu biznesowego. Oto kilka strategii, które pozwolą upewnić się, że uwzględniasz dzieci z pokolenia Alpha.

Buduj komunikację jako ulicę dwukierunkową

Jedną z najważniejszych koncepcji, które należy zrozumieć, jest to, że jako intensywnie korzystający z mediów społecznościowych w nowej erze cyfrowej Gen Alpha odpowiada. Reklama, marketing i komunikacja marki nie są już ulicą jednokierunkową.

Platformy, z których korzystają, takie jak Minecraft, TikTok i Roblox, umożliwiły im bycie współtwórcami. Budując lub kształtując swój model biznesowy, zadaj sobie pytanie, gdzie możesz stworzyć więcej okazji do znaczącego dialogu, a także okazji do poszanowania suwerenności tego nowego pokolenia.

Rekommenderad:  Recenzja Lenovo Tab P11 Pro: Supremo zużycia treści!

Alfa gen. zaangażowania użytkowników

Źródło

Bądź siłą dobra — i rozgłaszaj to

Gen Alpha ma silną skłonność do sprawiedliwości społecznej i naprawiania krzywd z przeszłości. Mówiąc szczerze: obserwują cię. Odnotowują praktyki biznesowe, które napędzają Twoją markę, i pytają, czy jesteś częścią problemu, czy częścią rozwiązania.

Czy Twoja marka ma wpływ społeczny lub etyczny? Wbuduj to w swoją historię marki i strategię marki. Kiedy dzieci pokolenia Alpha zaczną mieć własny dochód do dyspozycji, zdecydują się wydać go na marki, które podzielają ich zamiłowanie do czynienia dobra na świecie.

Pamiętaj o ich tysiącletnich rodzicach

Gen Alpha ma tysiącletnich rodziców, którzy sami stanowili studium przypadku. Millenialsi byli pierwotną grupą, która podążała za linią dorastania osobistego i internetowego. Odczuwali etyczne pytania i presję związaną z wychowywaniem dzieci, których podstawowe doświadczenia ewoluują wokół ekranów.

Pomimo mocne przepisy wokół zbierania danych i marketingu skierowanego do dzieci poniżej 12 roku życia, milenialsi znają moc narzędzi technologicznych i łączność, jaką zapewniają. Z zadowoleniem przyjmują skoncentrowane na technologii podejście do nauki, uczestnictwa i angażowania się w otaczający ich świat. Stanowi to szansę dla marek budujących te rozwiązania (więc zwróć uwagę, jeśli to ty!).

Tysiącletni rodzice preferują również wysokiej jakości, minimalistyczne i „czyste” produkty wykonane z naturalnych, wolnych od chemikaliów materiałów i składników. W tym sensie jabłko Gen Alpha nie pada daleko od jabłoni.

Najpierw twórz spersonalizowane doświadczenia, a następnie pozwól produktom podążać za nimi

Gen Alpha i ich rodzice poszukują spersonalizowanych, wyjątkowych doświadczeń. Każdego dnia używają wysoce spersonalizowanej technologii i oczekują, że przyszłe problemy ich życia zostaną ułatwione przez tę samą żyłę dobrze zintegrowanej technologii. Aby budować trwałe marki, musisz przyjąć i utrzymać ten krytyczny sposób myślenia.

Po udowodnieniu przydatności i wartości znacznie łatwiej będzie Ci przejść do sprzedaży produktów. Korzystaj ze zintegrowanych kampanii w przestrzeni osobistej i cyfrowej, w połączeniu z interaktywnymi kampaniami w mediach społecznościowych. Bez interaktywnego i wciągającego elementu jesteś tylko kolejną bezsensowną reklamą (i zaufaj nam — widzieli już wiele z nich).

Gen Alpha toruje nową ścieżkę dla nas wszystkich

Nie jest tajemnicą, że Gen Alpha będzie wypełniona świetnie poinformowanymi, zaangażowanymi i posiadającymi uprawnienia liderami. I chociaż obserwujemy to już u millenialsów i pokolenia Z, istnieją pewne kluczowe zmiany, których dzisiejsze marki muszą przestrzegać.

Rekommenderad:  Nie bądź ofiarą bomby e-mailowej! Oto, co musisz wiedzieć

Użytkownicy TikToka muszą mieć co najmniej 13 lat, a rok 2023 to rok, w którym pierwsze dzieci generacji Alpha osiągną ten wiek. Wkroczą na pole bitwy w mediach społecznościowych dzięki swojej niezrównanej mądrości, pełnemu nadziei sceptycyzmowi oraz chęci budowania i posiadania własnej przyszłości. Czy będziesz tego częścią, czy zostaniesz w tyle?

FAQ Generacji Alpha

Czy 2010 Gen Z czy Alpha?

Rok 2010 jest zwykle kojarzony z pokoleniem Z. Osoby urodzone po 2010 roku są klasyfikowane jako pokolenie alfa. Ta ostatnia jest uważana za pierwszą generację, która urodziła się w całości w XXI wieku.

Czym jest generacja Z a generacja alfa?

Pokolenie Z, określane również jako iGeneration lub Zoomers, obejmuje osoby urodzone w latach 1995-2010. Jest to pierwsze natywne pokolenie cyfrowe, którego większość członków dorasta w mediach społecznościowych i smartphones jako integralną część ich codziennego życia.

Z drugiej strony Gen Alpha odnosi się do pokolenia urodzonego po pokoleniu Z, zwykle między połową 2010 roku a połową 2020 roku. Czasami nazywa się to cyfrowym tubylcem 2.0 pokolenia, ponieważ jego członkowie dorastają w świecie jeszcze bardziej zanurzonym w technologii niż ten, którego doświadczyło pokolenie Z.

Z czego znane jest pokolenie Gen Alpha?

Pokolenie Alfa znane jest z dorastania z zaawansowanymi technologiami, takimi jak rzeczywistość rozszerzona i asystenci głosowi, a także z większej otwartości i kreatywności niż pokolenie Z. Członkowie pokolenia Alfa są również znani z dostępu do bardziej zglobalizowanego świecie, ze zwiększoną ekspozycją na różnorodność kulturową.

Chcesz dowiedzieć się więcej?