Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Getcovidpass: Posiadanie certyfikatu cyfrowego COVID na Androida i iOS jest łatwe

W ciągu ostatnich kilku dni uczyliśmy, jak użytkownicy mogą posiadać certyfikat cyfrowy COVID na Androida i iOS. Co prawda certyfikat można łatwo uzyskać za pośrednictwem aplikacji SNS, ale będzie łatwiej, jeśli będzie dostępny w portfelu Android lub iOS.

Dzisiaj, korzystając z usługi Getcovidpass, uczymy Cię, jak możesz mieć Certyfikat Cyfrowy na Androida i iOS bez konieczności instalowania jakiejkolwiek aplikacji.

Certyfikat cyfrowy EU COVID jest dokumentem cyfrowym, który stanowi dowód, że dana osoba:

    został zaszczepiony przeciwko COVID-19, LUB
    uzyskała negatywny wynik testu, LUB
    odzyskane z COVID-19

Według danych ze stycznia wydano ponad 13,7 miliony certyfikatów cyfrowych w Portugalii, z czego zdecydowana większość potwierdza szczepienie przeciwko COVID-19.

Według SPMS udostępniono również około 600 000 cyfrowych certyfikatów, w tym dawkę przypominającą szczepionki przeciwko wirusowi SARS-CoV.2.

Jak mieć Certyfikat cyfrowy COVID w portfelu Android i iOS?

Dzięki usłudze Getcovidpass możesz utworzyć kopię swojego certyfikatu EU Covid i bezpiecznie przechowywać ją w swoim cyfrowym portfelu. Ta usługa jest oferowana bezpłatnie ogółowi społeczeństwa jako wkład w walkę z pandemią COVID-19.

Aby skorzystać z usługi wystarczy otworzyć stronę getcovidpass (przez komputer stacjonarny lub smartfon), zeskanuj kod QR swojego certyfikatu, a następnie wybierz, czy chcesz zaimportować do portfela Android lub iOS.

Jak widać, korzystanie z tej usługi jest bardzo proste i przydatne, ponieważ certyfikat jest dostępny nawet w trybie offline. Każdy, kto chce, może zawsze zainstalować aplikację Stocard — zobacz następny artykuł.