Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Globalne blokowanie reklam oznacza, że ​​powinieneś podwoić zasłużoną uwagę

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Globalne blokowanie reklam oznacza, że ​​powinieneś podwoić zasłużoną uwagę

Zdobycie uwagi odbiorców, a następnie utrzymanie jej jest kluczowe

Jak donosi artykuł opublikowany w Ad Age w zeszłym miesiącu: „Blokowanie reklam na urządzeniach mobilnych było wcześniej uznawane za coś, co wdrażali tylko użytkownicy obeznani z technologią, ale już tak nie jest; nowi gracze na arenie przeglądarek oferują blokowanie reklam mobilnych jako wbudowaną funkcję, aby odciągnąć konsumentów od Google Chrome, zgodnie z raportem opublikowanym przez PageFair i firmę macierzystą Blockthrough.

„Raport, pierwszy od PageFair od trzech lat, mówi, że ponad 527 milionów ludzi na całym świecie blokuje reklamy na urządzeniach mobilnych, co stanowi wzrost o 64% od 2016 roku. Tymczasem liczba komputerów stacjonarnych spadła o 16% do około 236 milionów w tym samym okresie, raport mówi.

„W Stanach Zjednoczonych, gdzie urządzenia mobilne stanowią prawie 70% wszystkich wydatków na reklamę cyfrową, blokowanie reklam wzrosło 1% w 2016 r. do 3% w 2019 r., mówi Marty Kratky-Katz, współzałożyciel i dyrektor generalny Blockthrough.

„Użytkownicy korzystający z blokad na urządzeniach mobilnych stanowią ok 4% całego ruchu w USA, ponieważ zużywają więcej mediów niż ludzie, którzy nie używają blokerów reklam, mówi Katz.

„Katz mówi, że liczba użytkowników w USA korzystających z programów blokujących reklamy na urządzeniach mobilnych podwoi się do około 6% do 2023 roku. Dodaje, że Microsoft Edge, Mozilla Firefox, Brave i Safari to najpopularniejsze przeglądarki w USA oferujące funkcje blokowania reklam. Chrome nie oferuje rozszerzeń przeglądarki w urządzeniach mobilnych, tak jak w przypadku komputerów stacjonarnych, ponieważ nie może, mówi Katz.

Jak doświadczeni marketerzy reagują na rozwój technologii blokowania reklam? Z pewnością nie jest to trend, który ulegnie regresowi. Jest to raczej taki, który prawdopodobnie wzrośnie w przyszłości.

Zdobądź uwagę potencjalnych klientów

Jest to nasza zasada od 2003 roku. Seth Godin przedstawił ten pomysł w „Marketingu za pozwoleniem” w 1999 roku, a HubSpot przekształcił go w oprogramowanie za pomocą swojej metodologii marketingu przychodzącego w 2009 roku.

Masz dwie opcje:

Rekommenderad:  Jak naprawić błąd „Dekodowanie obrazu nie powiodło się” podczas instalowania rozszerzeń w Chrome dla Windows

Opcja 1: Możesz przeszkadzać potencjalnym klientom za pomocą płatnych reklam, niechcianych wiadomości e-mail i taktyk marketingowych generujących popyt. Możesz mieć nadzieję, że staniesz przed nimi wystarczająco dużo razy w wystarczającej liczbie miejsc z odpowiednim komunikatem, który przyciągnie ich uwagę. Mamy nadzieję, że masz budżet na wsparcie tego nieefektywnego procesu. W końcu wydajesz pieniądze, aby sprzedawać ludziom, którzy mogą lub nie być zainteresowani tym, co robisz, bez względu na to, jak ukierunkowane jest Twoje podejście.

Opcja 2: Możesz spróbować przyciągnąć uwagę ludzi, którzy już szukają tego, co robisz. Możesz być widoczny podczas wyszukiwania. Możesz tworzyć treści dla wszystkich etapów podróży kupującego, a następnie z szacunkiem pielęgnować te osoby podczas całej tej podróży, aż będą gotowe do zakupu. Możesz stworzyć niezwykłe cyfrowe doświadczenie, które wciągnie ich do Twojego świata, pomoże edukować i sprawi, że poczują się bezpiecznie z Twoją marką, produktami/usługami i firmą. Może to zająć trochę dłużej, ale jest o wiele bardziej wydajne.

Na tę drugą opcję nie ma wpływu blokowanie reklam na urządzeniach mobilnych, blokowanie reklam w przeglądarkach, RODO (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), CASL (kanadyjskie prawo antyspamowe) ani CCPA (kalifornijska ustawa o ochronie prywatności konsumentów).

Chociaż może się to wydawać nieistotne w oparciu o powyższe liczby, trend zmierza w kierunku, w którym marketing dla ludzi będzie znacznie trudniejszy w przyszłości. Jako postępowy i proaktywny marketer, oto kilka sposobów, jak to wyprzedzić.

Stwórz bardziej niezwykłe wrażenia online

Konsumenci są szkoleni, aby oczekiwać niesamowitych doświadczeń online. Pomyśl o swoich własnych doświadczeniach online. Kto nie Miłość Netflixa? Dlaczego? Ponieważ Netflix z łatwością zapewnia dostęp do świetnych treści wideo. Ponieważ Netflix cię zna i serwuje nowe programy, które prawdopodobnie pokochasz na podstawie swoich nawyków oglądania.

Kto nie Miłość Amazon? Dlaczego? Ponieważ Amazon sprawia, że ​​szybkie znalezienie prawie wszystkiego, kupienie go jednym przesunięciem, zapłacenie za to i pojawienie się następnego dnia jest łatwe, a nawet przyjemne. Musicie przyznać, że to niezwykłe.

Lista firm oferujących niesamowite wrażenia jest coraz dłuższa — Trunk Club, Warby Parker, Mint, Dollar Shave Club, Airstream, MINI Cooper i nie tylko. Przetworzyłem nawet całe roszczenie z tytułu ubezpieczenia samochodu w State Farm na moim telefonie. Wszystkie aspekty były łatwe, szybkie i przyjazne dla klienta.

Rekommenderad:  10 trendów w nauce o danych i sztucznej inteligencji w Indiach, na które warto zwrócić uwagę w 2019 r.: według AIM i AnalytixLabs

Teraz wszystkie firmy będą musiały zacząć myśleć w ten sposób i pracować nad dostarczaniem podobnych doświadczeń, w tym B2B. Im szybciej zaczniesz przyglądać się całemu doświadczeniu klienta, od pierwszego kliknięcia do zamknięcia i dostawy, tym łatwiej będzie Twojej firmie stworzyć doświadczenie, które sprawi, że ludzie będą mówić o Twojej firmie.

Proś o pozwolenie wcześnie i często

Wszystkie najlepsze doświadczenia, które zilustrowaliśmy powyżej, to te, które wybraliśmy. Mamy subskrypcję Netflix i Amazon konto (może nawet Prime), a my kupiliśmy produkty z Dollar Shave Club lub Warby Parker.

Jeśli nie jesteśmy jeszcze klientami, to jesteśmy fanami tych firm i wyraziliśmy zgodę na ich sprzedaż. Odwiedziliśmy ich strony internetowe i zarejestrowaliśmy się, aby otrzymywać alerty, kupony, e-maile lub informacje, które uznaliśmy za interesujące.

Na przykład jestem weganinem i zawsze szukam nowych wegańskich przepisów. Subskrybuję kilka firm, które przesyłają przepisy, posiłki, opcje zastępowania składników i inne informacje związane ze zdrowym odżywianiem. Szukałem ich, znalazłem i zasubskrybowałem. Tak długo, jak informacje są pomocne, jestem zadowolony z mojego doświadczenia.

Cieszę się, że dostaję te przepisy i cieszę się, że je czytam. Dzielę się nawet kilkoma z innymi osobami, takimi jak ja. Dałem firmom, które je wysyłają, pozwolenie i witam je w moim świecie.

Ale gdyby zaczęli mi je wysyłać bez mojej zgody, moja reakcja mogłaby być inna.

Zrozum lepiej ścieżki zakupowe Twoich potencjalnych klientów

Od takiego podejścia łatwo się oderwać. Wielu z nas regularnie otrzymuje e-maile bez naszej zgody, więc wydaje się, że wszystko jest w porządku. Wielu z nas otrzymuje e-maile z pytaniem, czy chcielibyśmy kupić nazwiska osób, które są zainteresowane tym, co robimy, i to sprawia, że ​​wydaje się, że jest to opcja.

Dzisiaj jesteśmy nawet zapoznani z ideą danych intencji, czyli nazwisk osób, które wydają się sygnalizować, że mogą potrzebować tego, co robimy, na podstawie ich zachowania w sieci. Ponownie, wiele osób jest zafascynowanych tym pomysłem, ponieważ pojawia się on na powierzchni, aby było łatwiej.

Rekommenderad:  Zmniejsz koszty wysyłki produktów z domu

Mógłbym dostać listę 1000 osób, które odwiedziły strony internetowe moich trzech największych konkurentów? To brzmi świetnie. Mogą być zainteresowani tym, co robię i nie wiedzieć o moim towarzystwie. Tak, chcę te imiona.

Ale czy kupowanie tych imion ma sens? Nie ma związku kontekstowego z tym, gdzie się znajdują w ścieżce zakupowej. Mogą mieć prawdziwe zainteresowanie lub po prostu prowadzić badania w ramach projektu. Mogą po prostu chcieć porównać jedną witrynę z inną. Istnieją wyszukiwania oparte na treści i rzeczywiste wyszukiwania oparte na zamiarach. Nie będziesz wiedział, jakiego rodzaju wyszukiwania przeprowadzają.

Chociaż nie oceniam nikogo, w wielu przypadkach generowanie popytu, marketing wychodzący i marketing przychodzący są właściwymi podejściami — jeśli połączenie jest właściwe.

Ale w Wszystko przypadkach najlepszym punktem wyjścia jest zrozumienie ścieżki zakupowej potencjalnych klientów. Kiedy już będziesz mieć intymne szczegóły związane z tym, jak twoi potencjalni klienci kupują, kiedy kupują, co wzbudza ich początkowe zainteresowanie, jakie pytania zadają na różnych etapach podróży zakupowej, jakie problemy powodują, że przechodzą do gotowości do sprzedaży i kto jest częścią procesu kupowania. proces, większość Twoich pytań marketingowych i sprzedażowych dotyczących taktyk zostanie szybko i łatwo udzielona.

Zrozumienie tego pozwala również na stworzenie doświadczenia związanego z podróżą kupującego, które zapewnia odpowiednie treści i właściwe komunikaty we właściwym czasie, dzięki czemu nigdy nie ma wrażenia, że ​​przeszkadzasz mu lub kierujesz do niego marketing bez jego zgody.

Wręcz przeciwnie, zrób to poprawnie (jak w moich wegańskich przykładach powyżej), a uzyskasz ich zgodę, co otworzy drzwi do użycia prawie wszystkich dostępnych taktyk.