Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Globalne wykorzystanie mobilnego Internetu po raz pierwszy przewyższa wykorzystanie komputerów stacjonarnych [Report]

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Globalne wykorzystanie mobilnego Internetu po raz pierwszy przewyższa wykorzystanie komputerów stacjonarnych [Report]

Firma venture capital z siedzibą w Dolinie Krzemowej opublikowała interesujący raport zatytułowany „Raport internetowy”, który przedstawia Trendy w Internecie w 2015 roku. Pierwszy raport opublikowano już w 1995 roku, kiedy całkowita liczba użytkowników Internetu wynosiła skromne 35 milionów, w przeciwieństwie do 2.8 miliardów w 2015 r. „The Internet Report” rzuca światło na niektóre interesujące aspekty konsumpcji mediów cyfrowych, w tym mediów cyfrowych.

Raport ujawnił pewne zaskakujące zmiany, w tym fakt, że 51% całkowitego czasu spędzanego w Internecie przypada na urządzenia mobilne, w porównaniu do 42% czasu spędzanego na komputerach stacjonarnych. Jest to pierwszy przypadek, w którym czas spędzony na oglądaniu treści cyfrowych na urządzeniach mobilnych przekroczył czas spędzony na komputerach stacjonarnych lub laptopach. Czas spędzony na korzystaniu z mobilnego Internetu wzrósł trzykrotnie, z niecałych godzin w 2008 r. do prawie trzech godzin w 2015 r.

Użytkownicy smartfonów wykazują większy stopień zaangażowania, ponieważ noszą je przy sobie przez cały czas, w przeciwieństwie do laptopów i komputerów stacjonarnych. Raport mówi także o niewykorzystanym potencjale reklamy mobilnej, biorąc pod uwagę stały wzrost penetracji smartfonów.

The 2.8 Szacuje się, że miliard użytkowników Internetu to zaledwie 39% populacji ludzkiej, zatem potencjał wzrostu i ekspansji jest ogromny. 51% istniejącej populacji internetowej znajduje się w Azji, a same Chiny stanowią 23%. Jest ich ponad 5.2 miliardów użytkowników telefonów komórkowych, z czego 60% nadal korzysta z telefonów z internetem.

Na szczycie globalnych aplikacji w kategorii użytkowania znajduje się Facebook następnie WhatsApp, który ma 800 milionów aktywnych użytkowników i Messenger z 600 milionami aktywnych użytkowników. Zaskakująco Twitter plasuje się na ostatnim miejscu, podczas gdy popularna gra online dla wielu graczy Clash of Clans plasuje się na ósmym miejscu. Jeśli chodzi o listę aplikacji mądrych pod względem sesji, prym wiedzie koreańska aplikacja do przesyłania wiadomości Kakao Talk, a za nią plasują się WhatsApp i WeChat. Zapraszamy do zapoznania się z naszym raportem z poprzednich lat dotyczącym zmian w konsumpcji wiadomości cyfrowych.

Table of Contents