Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

globalny rynek smartphones to spada 6% w ostatnim kwartale z powodu kryzysu chipowego

Rynek smartphones, w czasie pandemii zanotowały silne spadki sprzedaży. Niepewność spowodowała, że ​​wielu konsumentów odkłada zakup nowego smartfona. Rok później zaczęliśmy dostrzegać pozytywne oznaki ożywienia, jednak niedobór komponentów ponownie przyczynił się do niepowodzenia.

W ostatnim kwartale, w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku, sprzedaż smartphones to spada 6% na całym świecie. TEN Apple udało się odzyskać drugie miejsce za Xiaomi, głównie dzięki nowemu składowi iPhone’a 13.

globalny rynek smartphones to spada 6% w ostatnim kwartale z powodu kryzysu chipowego

Kryzys chipowy, który dotyka segmentu smartphones

Wiadomości producentów, którzy muszą ograniczyć produkcję niektórych modeli smartphones lub nawet zawiesić tę produkcję będzie sumować. TEN Apple, na przykład, powinien ograniczyć produkcję iPhone’a 13, a Samsung powinien był nawet odwołać premierę Galaxy S21 FE i znacznie zmniejszy produkcję najwyższej klasy w 2022 roku. Inni nawet dokonali korekty specyfikacji smartphones.

Wciąż są wprowadzane na rynek, ale dostawy nieuchronnie muszą spadać z powodu kryzysu półprzewodników, przez który przechodzi świat.

Ostatni kwartał obfitował w duże premiery głównych firm z sektora smartphones, ale to nie zareagowało wzrostem sprzedaży. Przesyłki wysłane w ciągu ostatnich trzech miesięcy faktycznie spadły 6%.

W analizie przedstawionej przez Canalys widać, że Samsung utrzymuje się na podium z 23% sprzedaży, podobnie jak w analogicznym okresie ubiegłego roku. Xiaomi, które było już na drugim miejscu, utrzymało się z 14%, ale straciło swoją pozycję do Apple który z pomocą iPhone’a 13 rósł pod względem sprzedaży.

Utrzymując trend wzrostowy na światowym rynku, VIVO i OPPO kontynuują po 10%.

Według analityka, producenci chipów podnieśli ceny swoich produktów, aby zniechęcić do nadmiernych zamówień, aby zbliżyć do siebie podaż i popyt, co w rzeczywistości nie miało miejsca. Ponadto przewiduje się, że kryzys ten będzie trwał do 2022 r., choć będzie się zmniejszał. Dlatego naturalne jest, że ostateczne ceny smartphones mają niewielki wzrost w tym okresie.