Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

GO programlama dili nedir?

GO programlama dili nedir?

Idź programlama diline giriş (GO)

Iść

Programlama geçmişiniz varsa, Go programlama dilinin C’ye çok benzediğini bilirsiniz. Bu programlama dillerinin jej ikisi de profesyonel programcılar için uygundur. Bu dilin minimalny araçları vardır ancak size birçok işlevsellik sağlar. İçsel olarak, bu dil C programlama dilinin çok ötesinde çalışır.

Idź programlama dili, veri soyutlama ve nesne yönelimli programlama gibi yeni ve verimli özelliklere sahiptir. Ayrıca otomatik bellek yönetim sistemi (Çöp Toplama) ile donatılmıştır. Bildiğiniz gibi, belleği manuel olarak yönetmek programcılardan çok fazla zaman ve enerji alır. Bu nedenle Go’nun otomatik bellek yönetim sistemi zamandan ve paradan tasarruf etmede bir avantajdır. Bunlara ek olarak Przejdź do programu dilinde jenerik listeler, yapıcılar ve istisnalar gibi kavramlar yoktur.Go (GO)’da kalıtım desteklememe özelliği kod düzenleme işlemini kolaylaştırır. Örneğin Java veya Python gibi diğer dillerde ABC sınıfı XYZ sınıfından miras alıyorsa XYZ sınıfında değişiklikler yapılmalıdır. Bu nedenle, XYZ’den miras alan tüm sınıflar değiştirilmelidir; Bu nedenle miras desteğinin olmaması konuşmacının daha iyi anlamasını sağlar.

Idź diline giriş

Bahsedilen özelliklere göre Go dili, ağ sunucularının programlanması gibi altyapı geliştirmeleri için kullanılır ve programcılar için gerekli tüm araç ve sistemleri sağlar. Son olarak bilmeniz gereken bu dil grafik, yapay zeka ve mobil uygulamalar alanlarında kullanılıyor.

Idź ile bir blok cynkiri oluşturma

Go’nun sunduğu birçok özellik ve işlev, bir blok cynkiri oluşturmak için uygundur. Örneğin Go, çok az çaba gerektiren çok verimli uygulamalar oluşturmanıza olanak tanır.

Ayrıca Go, binlerce Goroutine oluşturma ve yönetme becerisiyle paralellik ve eşzamanlılık (blok cynkiri gibi) gerektiren uygulamalar oluşturmak için uygundur. Bu dil, çalışma zamanını otomatik bir bellek yönetimi ve yığın yönetimi sistemi (veri yapısı veya Yığın Yönetimi) ile uygular.

Son olarak, uygulamaları makine kod ve tek ikili dosyalar halinde derler. Bunun için çeşitli işletim sistemlerini ve işlemci mimarilerini destekler ve sunucu kolayca devreye alınır.

Kripto dünyasında bir diğer faydalı dil ise Solidność.

GO’nun popülaritesinin nedeni

Idź, idź, lang olarak bilinir. 2012 yılında Google tarafından piyasaya sürülen sistem odaklı bir programlama dilidir. Idź, DevOps profesyonellerine birçok avantaj sunan Java ve C’den sonra en popüler üçüncü programlama dilidir.

Blok cynkiri gibi, Go programlama da öğrenmek için harika bir teknolojidir. Idź popüler bir programlama dilidir. Przejdź do programu Java/Javascript/PHP.
Go’nun popülaritesi

Ayrıca Go, çok çekirdekli CPU mimarisi için zoptymalizować edilmiştir. Binlerce hafif ipliği sorunsuz bir şekilde üretebilirsiniz. Bu, blockchain gibi eşzamanlı ve paralel yazılımlar için çok kullanışlı hale getirir. Go’da yazılım yazarak, kullanıma hazır olarak C++ performans seviyelerine ulaşabilirsiniz.

Go’nun avantajları arasında, eşzamanlılık olarak adlandırılan şey için güçlü kapasitesi vardır. Yani, bu programlama dili aynı anda birkaç görevi yürütme yeteneğine sahiptir. Böyle bir Git özelliği ile birden fazla alt programı aynı anda yönetebilirsiniz. Bu kanal tarafından yapılır ve rutynowy gider. Sonuç olarak, yüksek karmaşıklık ve bulut teknolojileri, dağıtılmış bilgi işlem gerçekleştirmek için mükemmeldir.

Sadece C, C++ i Java są programami, które pozwalają na łatwe programowanie.Ayrıca Go programları doğrudan çalıştırabilir. Çünkü makine kodunda derlenmiştir. Idź dili, JavaScript gibi diğer yorumlanan dillerden daha hızlıdır. Derlenmiş bir dil olarak C ve C++ gibi alt seviye dillere benzer.

Iść

Idź, Google tarafından desteklenir

Elbette bu doğrudan bir avantaj olmayabilir, ancak Go, Google tarafından tasarlanmış ve desteklenmiştir. Google, dünyadaki en büyük bulut altyapılarından birine sahiptir ve ölçeklenebilirliği çok büyüktür. Idź, Google tarafından ölçeklenebilirliği ve verimliliği destekleme konusundaki sorunlarını çözmek için tasarlandı. Bunlar, herkesin kendi sunucularını kurarken karşılaştığı sorunların aynısıdır.

Ayrıca Intel, IBM, Adobe ve hatta Medium gibi büyük şirketler tarafından Go üzerinde birçok çalışma yapılmıştır.

derlenmiş dil

Idź derlenmiş bir dildir. Derlenmiş diller hızları ile ünlüdür, çünkü bir web sayfasındaki JavaScript gibi program jej çalıştırıldığında yorumlanmak yerine doğrudan bir bilgisayar tarafından okunabilen makine düzeyinde koda doğrudan çevrilirler. Böylece, kaynak kod yazma işi bittiğinde, kaynak kod, programı başka bir makinede çalıştırmak için dağıtılabilen yürütülebilir bir dosyaya dönüştüren bir derleyici aracılığıyla çalışt ırılır.Derlenmiş bir dil kadar hızlı olmasının yanı sıra , Go derleyicisi Hataları kontrol etme yeteneği, daha kolay dağıtım ve performans için kodnuzu zoptymalizuj etme yeteneği gibi başka faydaları da vardır.

Program GO dilinin tarihi

Bazı insanların Go dilini „21. yüzyılın C dili” olarak tanıttığını bilmek ilginçtir çünkü GO dili yapısını, veri türünü, değer parametrylelerini ve hatta işaretçilerini C dilinden miras almıştır. GO programlama dilinin gelişimini anlıyorsunuz.

Bezpłatne pobieranie motywów WordPressPobieranie premium motywów WordPressPobierz motywy WordPressPobierz motywy WordPressZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=pobierz oprogramowanie intexPobierz motywy WordPress za darmodarmowy kurs on-line