Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Google Assistant Ma na celu wyeliminowanie barier językowych dzięki nowemu trybowi tłumacza

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Google Assistant Ma na celu wyeliminowanie barier językowych dzięki nowemu trybowi tłumacza

W tym roku Google ogłasza na targach CES wiele interesujących ogłoszeń, głównie dotyczących Google Assistant. Oprócz nowego zestawu Google Assistant urządzeń od partnerów takich jak Lenovo i Sonos, jedną z najbardziej fascynujących i pomocnych zapowiedzi targów CES jest tak naprawdę nowa wbudowana funkcja zwana trybem interpretera.

Tryb tłumacza to nowa funkcja, która ma zostać wprowadzona w ramach aktualizacji w ciągu kilku tygodni na urządzeniach Google Home i inteligentnych wyświetlaczach. Jeśli jesteś w obcym kraju lub spotykasz się z osobą, która nie mówi w tym samym języku co Ty, Google Assistant może być używany jako tłumacz, a raczej jako tłumacz ustny, aby uzyskać tłumaczenie słów i zdań w czasie rzeczywistym, gdy mówisz, w formie głosu, a także tekstu na ekranie, który pomaga w rozmowie.

Tryb tłumacza można uruchomić, mówiąc: „Hej, Google, bądź moim tłumaczem języka francuskiego”, jeśli chcesz tłumaczyć z lub na francuski lub zastąpić go dowolnym językiem. Lista obsługiwanych języków nie została jeszcze udostępniona, ale stopniowo większość powszechnie używanych języków powinna być dostępna w trybie tłumacza. Google twierdzi, że opracował tę funkcję z myślą o turystach i osobach, które często podróżują do różnych krajów i muszą komunikować się z lokalnym personelem hoteli podczas odprawy lub rozumieć lokalne zasady i rozkłady jazdy.

Chociaż Tłumacz Google oferuje już podobną usługę polegającą na używaniu głosu do tłumaczenia słów lub zdań, tryb tłumacza jest bardziej płynną metodą rozmowy z daną osobą, ponieważ tłumaczenie odbywa się w czasie rzeczywistym i jest natychmiastowe. Głównym celem nowego trybu tłumacza nie jest tylko tłumaczenie z jednego języka na drugi, ale zachęcenie Cię do rozmów z osobami, które nie mówią tym samym językiem, co Ty, bez konieczności nadmiernego wysiłku.

Spędziliśmy krótki czas z nowym trybem tłumacza i wyszliśmy pod wielkim wrażeniem. The Google Assistant jest wystarczająco inteligentny, aby zrozumieć kontekst, a całe doświadczenie było bardzo sprawne.

Table of Contents