Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Google: chociaż nie powinieneś używać własnego schematu recenzji w witrynie lokalnej firmy, nadal możesz używać wersji tekstowych tych recenzji

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Google: chociaż nie powinieneś używać własnego schematu recenzji w witrynie lokalnej firmy, nadal możesz używać wersji tekstowych tych recenzji

Specjalista ds. SEO zaniepokoił się wcześniejszą wypowiedzią Johna Muellera podczas hangouta dotyczącą nieużywania schematu recenzji we własnej witrynie internetowej.

Zgadzają się z poglądem Johna, że ​​stwierdzenie, że masz 5/5 ocena w postaci gwiazdek, gdy tak naprawdę masz tylko 3 Lub 4 ocena w postaci gwiazdek byłaby nieszczera i niezbyt uczciwa ani dokładna.

Wyjaśniają jednak, że w kontekście biznesowym firmy często proszą klientów o wyrażenie opinii – zwłaszcza jeśli podoba im się świadczona usługa.

Specjalista ds. SEO wyjaśnił również, że dla osób przeszukujących sieć prawdopodobnie będzie to dodatkowa wartość, jeśli znajdą rekomendacje od osób trzecich, które korzystały z tej usługi.

Byli ciekawi, czy istnieje sposób, bardziej „legalny”, jak to określają, sposób, w jaki mogą poprosić klientów o napisanie recenzji.

John wyjaśnił, że możesz umieścić te recenzje na swojej stronie głównej. Potraktowaliby to bardziej jako referencje.

Chociaż Google nie lubi takiego używania danych strukturalnych, prawdopodobnie po prostu to zignoruje.

Uważa, że ​​najlepszą metodą uzyskania recenzji jest wysyłanie użytkowników do zewnętrznej witryny z recenzjami, zamiast publikowania ich na stronie głównej.

Na przykład lista recenzji na Yelp lub inna witryna z recenzjami. Recenzje te zostaną pobrane przez Google i wyświetlone w wynikach wyszukiwania jako fragmenty rozszerzone.

Używanie w ten sposób referencji na stronie głównej w formie tekstowej jest jednak w porządku. Martwią się, że ludzie nadużywają tego schematu.

Dzieje się to mniej więcej w 53:59 momencie filmu.

Transkrypcja Hangouta Johna Muellera

Profesjonalista SEO 9 53:59
OK, um, tak. Chciałem tylko wrócić do czegoś, co wyjaśniłeś wcześniej, dotyczyło to pięciu gwiazdek na temat Twojej firmy na Twojej własnej stronie internetowej. To znaczy, rozumiem, co Google ma na myśli, mówiąc: „Hej, to byłoby całkiem bezsensowne, gdyby to było w formie okej: „Mam pięć gwiazdek na pięć gwiazdek”.

Jednakże w kontekście biznesowym dość często zdarza się, że prosisz klientów o wyrażenie opinii, czy są zadowoleni ze świadczonych przez Ciebie usług. Osoby przeszukujące Internet będą miały dodatkową wartość, jeśli uda im się znaleźć te rekomendacje.

Czy jest jakiś legalny lub pomocny sposób w Google Google Adsense, w którym możemy poprosić naszych klientów o napisanie naszej usługi i pokazanie tego nowego klienta, więc OK, wygrywamy, nie wiem, 4.6 gwiazdki na pięć zaufałyby pilotowi lub czemuś alternatywnemu, co moglibyśmy w jakiś sposób rozegrać w wynikach wyszukiwania?

Jana 55:12
Zdecydowanie możesz umieścić je na swojej stronie głównej. Będziemy je postrzegać bardziej jako referencje, ponieważ lubisz wybierać i wybierać to, co chcesz pokazać. Używanie do tego celu danych strukturalnych na własnej stronie internetowej jest czymś, czego nie chcielibyśmy widzieć i prawdopodobnie byśmy to zignorowali.

Jednak wysyłanie użytkowników na zewnętrzną witrynę z recenzjami, gdzie mogą to sprawdzić, wydaje mi się najlepszym rozwiązaniem. Ponieważ wtedy, gdy pokażemy ten wpis z witryny z recenzjami strony trzeciej, będziemy mogli wyświetlić tam uporządkowane dane dotyczące Twojej firmy. Więc jeśli to jest, na przykład, nie znam Twojego wpisu na Yelp, a oni tak, zostawiają tam recenzje, kiedy ten wpis Yelp pojawi się w wyszukiwarce, będziemy wiedzieć, że to jest lista firm , głównie.

Możemy więc pokazać te uporządkowane dane o firmie. Następnie możemy użyć tego znacznika recenzji i wyświetlić te gwiazdki w wynikach wyszukiwania. Nie wiem więc, czy Yelp ma dane strukturalne. Ale jeśli mają te ustrukturyzowane dane, to jest to coś, co moglibyśmy tam znaleźć. Pokazanie tego również na swojej stronie internetowej, w formie tekstowej, jest w porządku.

A referencje są bardzo powszechne i bardzo popularne. Ale po prostu nie pokazywalibyśmy gwiazdek w wynikach wyszukiwania. Jeśli więc ktoś wyszuka hasło nie wiem, jakąś firmę i SEO, a Ty masz referencje od tej firmy na temat Twojej działalności związanej z SEO, nadal możemy pokazać to jako normalny tekst na stronie, którą znaleźliśmy w Internecie.

Profesjonalista SEO 9 56:53
OK, więc właściwie nie ma możliwości powiązania wyników wyszukiwania na nasz temat z rankingiem gwiazdek na nasz temat na stronie wyników wyszukiwania?

Jana 57:02
Tak, nie sądzę. Myślę, że w przypadku niektórych wpisów w Grafie wiedzy, które pokazujemy dla poszczególnych firm, czasami łączymy zasadniczo różne profile, w których masz zasadniczo więcej informacji o tym jednym podmiocie. Nie wiem, jak to działa w przypadku firm, jeśli tam też to robimy.

Ale może warto spróbować i zobaczyć, jak inne firmy są przedstawiane pod tym względem? Czy to tylko Google Moja Firma – co to jest? Profile Google? Co to jest – profile biznesowe! Wszystkie te imiona. Niezależnie od tego, czy wyświetlany jest tylko profil firmy, czy raczej wpis w Grafie wiedzy, w którym znajduje się więcej informacji na temat wyświetlanej firmy.

Prawdopodobnie w przypadku firm, które działają bardziej w Internecie i nie opierają się na fizycznej lokalizacji, prawdopodobnie chodzi bardziej o wpis w Grafie wiedzy, w którym staramy się wyciągać informacje z różnych źródeł.

Table of Contents