Google Chrome automatycznie blokuje powiadomienia z witryny

Google Chrome będzie teraz automatycznie blokować powiadomienia na stronie. Przeglądarka stara się chronić użytkowników przed spamem i niechcianymi powiadomieniami. Nic dziwnego, że domyślne ustawienia klawiszy Chrome można dostosować.

Google pracuje nad nową funkcją dla Chrome, informuje deweloperów XDA. Na Androidzie i komputerze działa przeglądarka internetowa Automatycznie blokuje wszystkie powiadomienia wysyłane przez stronę internetową. Ta opcja pojawi się na krótko w Chrome Canarias, rozwojowej wersji przeglądarki. Nic dziwnego, że Google Chrome to w zasadzie powiadomienie z prośbą o zgodę na wysłanie ostrzeżenia lub powiadomienie z prośbą o zaakceptowanie plików cookie.

Przeczytaj także: Google Chrome może teraz blokować pobieranie złośliwego oprogramowania

Google Chrome chce blokować standardowe powiadomienia na stronie

W systemie Android takie powiadomienia nie będą zbyt denerwujące. W tej chwili żądanie powiadomienia wyświetla okno dialogowe, które zajmuje większość ekranu smartfona. W następnych miesiącach Chrome zapewni różne opcje wyświetlania dla użytkowników Androida.

Po pierwsze, możesz wybrać opcję otrzymywania cichego powiadomienia informującego, że żądania złożone przez witrynę są domyślnie blokowane. Po drugie, możesz zdecydować o otrzymaniu tymczasowego wyskakującego okienka. Po kilku sekundach żądanie zniknie z twojego widoku. Na koniec możesz także wybrać mały „pasek informacji” u dołu ekranu z komunikatem wskazującym, że powiadomienie zostało zablokowane. Ikona „zarządzaj” pozwala jednak zdecydować, czy chcesz nadal blokować powiadomienia z tej witryny.

Na PC Chrome wyświetla tylko dyskretne ikony bezpośrednio na pasku adresu. W ustawieniach możesz dostosować sposób wyświetlania tej ikony na ekranie. Ponownie znajdujemy ikonę „zarządzaj”, która pozwoli Ci wykluczyć lub otrzymywać powiadomienia ze strony internetowej.

Wreszcie Google Chrome również uczy się na podstawie twoich nawyków. Jeśli wielokrotnie odrzucasz powiadomienia z witryny, przeglądarka automatycznie blokuje przyszłe ostrzeżenia. Uważaj, ta opcja jest wciąż w fazie rozwoju. Nie jest jasne, kiedy Google zamierza rozpowszechniać te funkcje w ostatecznej wersji swojej przeglądarki.

Źródło: XDA Developer