Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Google: CTR linku nie ma wpływu na to, czy kapitał linku zostanie przekazany do witryny

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Google: CTR linku nie ma wpływu na to, czy kapitał linku zostanie przekazany do witryny

Inny webmaster na hangocie Johna Muellera, który odbył się 17 września 2021 r., zastanawiał się nad wartością łącza i CTR łącza. Byli ciekawi, czy link, który uzyskuje dużo kliknięć, przekaże większą wartość linku niż link, który nie uzyskuje zbyt wielu kliknięć.

John wyjaśnił, że tak nie jest. Powiedział, że Google nie wykorzystuje takich wskaźników, jak ruch poprzez link, próbując zdecydować, jak należy wycenić link. Wyjaśnił również, że nie sprawdzają takich rzeczy jak prawdopodobieństwo kliknięcia. Czasami te linki są tylko odniesieniami.

Ta rozmowa ma miejsce w filmie w 17:01 momencie.

Webmaster 4 17:01

Ok spoko. Więc to jest Tak, więc to zdecydowanie Tak, OK. Tak, to ma sens. Tak. Moje drugie pytanie dotyczy, jak sądzę, linków zwrotnych. Więc myślę, że Google posłucha, wiesz, jeśli otrzymasz link zwrotny, nie będzie po prostu zakładać, że jest to link zwrotny dobrej jakości, a następnie po prostu przekazywać kapitał linkowy do tej witryny, wiesz, na ślepo. Czy Google podczas przeszukiwania, no wiesz, tych linków zwrotnych, sprawdza ruch z witryn odsyłających i uwzględnia go w algorytmie? A może nie widzi tych informacji?

Czy próbuje, jak sądzę, ocenić, czy istnieje duża skłonność do kliknięcia tego linku? A zatem, jeśli istnieje duża skłonność do kliknięcia tego linku, czy przekażą kapitał linku? Natomiast jeśli nie ma, powiedzmy, możesz po prostu kliknąć, wiesz, możesz dosłownie stworzyć blog i link teraz.

Wiesz, w takiej sytuacji Google powie: „No cóż, właściwie nie ma ruchu, niewiele się tu dzieje. Dlaczego więc mielibyśmy akceptować jakąkolwiek formę kapitału łącza?” A jeśli chodzi o to, czy w tym sensie ma to wpływ na to, czy kapitał w linkach zostanie przekazany witrynie?

Jana 18:17
Nie sądzę. Dlatego też, gdy próbuję ocenić, jak należy wycenić link, nie używamy takich czynników jak ruch poprzez link. O ile mi wiadomo, nie patrzymy również na takie rzeczy jak prawdopodobieństwo, że ktoś kliknie link, pod kątem tego, jak powinniśmy go wycenić. Ponieważ czasami te linki są w zasadzie tylko odniesieniami i nie oczekujemy, że ludzie klikną każdy link na naszej stronie.

Ale jeśli ktoś odwołuje się do Twojej witryny i mówi: „Robię to, ponieważ ten ekspert tutaj kazał to zrobić”, to ludzie nie będą klikać tego linku i zawsze będą go lubić, spójrz na Twoją witrynę i w pewnym sensie potwierdź cokolwiek , cokolwiek tam jest napisane.

Ale zobaczą, że jestem czymś w rodzaju odniesienia w środku i jeśli będą potrzebować więcej informacji, będą mogli się tam udać. Ale nie muszą. Z tego punktu widzenia nie sądzę, abyśmy brali to pod uwagę przy ocenie wartości linku.

Webmaster 4 19:25
Czy zatem chodzi bardziej o czynniki związane ze stroną niż wtedy, gdy algorytm przegląda link i czy powinniśmy go przekazać dalej? Czy oceniają tę witrynę jako całość? A potem mówiąc tak lub nie, powinniśmy to przekazać dalej, a właściwie nie ufamy tym stronom i nie będziemy?

Jana 19:42
To znaczy, trochę z tego zobaczysz, jeśli przyjrzysz się, jak działa PageRank, jest trochę inaczej. Myślę, że obecnie możemy sobie z tym poradzić, ale zasadniczo idea jest taka, że ​​w pewnym sensie w PageRank ustawiamy pewną wartość dla poszczególnych stron, a następnie przekazujemy ułamek tej wartości poprzez znajdujące się tam linki . Zasadniczo, jeśli strona jest postrzegana jako bardzo wartościowa, linki z niej zawarte będą traktowane z nieco większą wagą w porównaniu do dowolnej przypadkowej strony w Internecie. I, o ile wiem, nie robimy tego dokładnie w taki sam sposób, jak na początku, jeśli chodzi o PageRank. Ale warto o tym pomyśleć.

Table of Contents