Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Google: dane laboratoryjne mają charakter spekulacyjny, podczas gdy dane terenowe opierają się na tym, co widzą rzeczywiści użytkownicy

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Google: dane laboratoryjne mają charakter spekulacyjny, podczas gdy dane terenowe opierają się na tym, co widzą rzeczywiści użytkownicy

Jeden ze specjalistów ds. SEO był bardzo zaniepokojony pewnymi problemami z szybkością strony, których doświadczał.

Krótko mówiąc, wszędzie widział różne liczby, od GTMetrix, przez WebPageTest.org, po Lighthouse.

Nie był do końca pewien, komu ufać, jeśli chodzi o te liczby.

John mówił o różnicach między danymi laboratoryjnymi a danymi terenowymi. Wyjaśnił, że po kilku testach laboratoryjnych będzie można uzyskać pewne stopniowe ulepszenia w zakresie szybkości strony.

Główna różnica między danymi laboratoryjnymi a danymi terenowymi jest następująca: myśl o danych laboratoryjnych jak o danych opartych na sytuacjach spekulacyjnych. Dane terenowe to wszystko, co faktycznie widzieli użytkownicy.

Powiedział, że dane widoczne w Search Console to dane pola. Wyjaśnił również, że zadawanie sobie pytań i odpowiedzi może pomóc w określeniu przyczyny problemów z szybkością strony.

Czy te problemy z szybkością strony są czymś, co możemy faktycznie naprawić? A może są one czymś w rodzaju czerwonego śledzia, którego być może nigdy nie będziemy w stanie naprawić?

Czy może to być dziwactwo, które pojawiło się w sieci w pewnym momencie i nadal się zdarza? A może jest to naprawdę coś konkretnego, na przykład wtyczka innej firmy, którą można usunąć?

Oto pytania, które John radzi sobie zadać podczas diagnozowania i rozwiązywania technicznych problemów z szybkością strony.

Następnie specjalista ds. SEO zapytał o GTMetrix i WebPageTest.org. Ponowne wykonanie tych badań nie jest łatwe, więc komu ufają?

John wyjaśnił dalej, że z teoretycznego punktu widzenia w przypadku narzędzi do testowania laboratoryjnego wszystko może być w porządku.

Jednak w praktyce, mając dane terenowe, ludzie widzą coś zupełnie innego.

Nawet jeśli masz doskonałe testy w narzędziach do testowania laboratoryjnego, przyjmują założenia na temat tego, co mogą zobaczyć użytkownicy. Dlatego mają one tak spekulacyjny charakter.

Narzędzia te mogą posunąć się tylko tak daleko i przyjąć założenia na temat tego, co widzą użytkownicy. W rzeczywistości nie mierzą danych terenowych, które otrzymujesz w Google Search Console.

Dzieje się to około godz 7:04 znak na filmie.

Profesjonalista SEO 3 7:04
Tak. Chciałem tylko wiedzieć – nowy wygląd PageSpeed ​​Insights. Szkoda, że ​​nie można było tego cofnąć, bo muszę ciągle przewijać w dół. Widzisz, śmiejesz się, bo wiedziałeś, że tak się stanie. Ale wiesz, moim głównym zmartwieniem jest duża liczba witryn. Pamiętam, kiedy pojawił się HTTPS i kiedy go wprowadzono. We wszystkim, co czyni algorytm tym, czym jest dzisiaj, kryje się mnóstwo innych algorytmów.

Więc to nie jest coś znowu, nie możemy po prostu skupiać się na upewnieniu się, że ta strona będzie, no wiesz, 98, na 100 i tak dalej. Ale w lutym, kiedy ranking, jak sądzę, kiedy będzie się liczył PageSpeed ​​Insight? Co robimy? Mam na myśli, że w tym momencie są pewne witryny, z którymi mam problemy.

Obejmują one problemy LCP i CLS, a wiele witryn znajduje się obecnie na bardzo popularnej platformie CDN. Nie zamierzam ich wymieniać, ale powiedzieli mi: spójrz, wiesz, to serwery w twojej okolicy tworzą określony wynik i widzisz, wiesz, czasami widzę LCP i CLS, z doskonałym wynikiem, który wyniósłby prawie 99 na 100.

A potem wraca do innego wyniku. I co nie ma nic wspólnego z witryną. Więc trochę się martwię, bo Google czasami indeksuje witrynę, a potem w Search Console pojawia się błąd mówiący: „Hej, wiesz, masz problemy z CLS, CLS i LCP”. A potem idę, skanuję i jest w porządku. I to jest jak 99 na 100.

A potem niektóre strony na blogu osiągają 100 na 100. Więc pytam: Co się tutaj dzieje? A potem nowy projekt, który właśnie został wprowadzony? A potem widzę pewne obszary, w których nie znaleziono żadnych danych. A ja na to: OK, myślę, że powinniście to przeczołgać. A potem przyjdą dane. John, właśnie tego nie wiem.

Jan 9:31
Myślę, że tam myślę. Jest jeden ważny aspekt, który odgrywa w tym rolę i który jest w tym ważny. Z jednej strony mamy narzędzia do testów laboratoryjnych, takie jak PageSpeed ​​Insights i Lighthouse i tym podobne. Zasadniczo testujesz to albo w przeglądarce za pomocą połączenia, albo na jakimś serwerze, Test strony sieci Web, myślę, że rzeczy są podobne. Niektóre z różnych innych narzędzi również to robią, jest to rodzaj testów laboratoryjnych, które możesz przeprowadzić.

Jest to raczej coś przydatnego do stopniowego doskonalenia. Jeśli więc chcesz coś naprawić i sprawdzić, czy zadziałało, możesz po prostu zobaczyć to jeszcze raz. Nie używamy testów laboratoryjnych do wyszukiwania. Zamiast tego używamy danych terenowych, czyli zasadniczo tego, co faktycznie widzieli użytkownicy. I to są dane, które widzisz w Search Console.

Zasadniczo prawdopodobnie widzisz, że użytkownicy zauważyli, że coś działa wolno, w pewnym sensie na poziomie zbiorczym. Przyjrzelibyśmy się temu, że tak nie jest, nie jest to na poziomie poszczególnych adresów URL. Przekazujemy Ci te informacje, tak jak niektórzy użytkownicy widzieli tego rodzaju problem w Search Console. Następnie można zasadniczo użyć poszczególnych narzędzi do testów laboratoryjnych, aby sprawdzić, skąd może to pochodzić? Czy jest to coś, co mogę naprawić?

Czy to było coś w rodzaju, nie wiem, jakiegoś dziwactwa, które wydarzyło się ogólnie w sieci, w czym tak naprawdę nie możesz pomóc? To pomaga w zawężeniu zakresu działań.

Profesjonalista SEO 3 11:10
Chodzi o GTmetrix i wiem, że WebPageTest.org to twój ulubiony. Ponieważ uczestniczysz w wielu spotkaniach, masz to pokazane. Jest tam idealnie. Kiedy więc przeskanuję go ponownie, oczywiście będziesz musiał poczekać 25 osób – przed tobą jest 25 osób – i tak dalej. Ponowne skanowanie w ramach PageSpeed ​​Insights nie jest łatwe. Ale kiedy to zrobię, jest w porządku. Jest zupełnie w porządku. Co w takim razie powinienem zrobić? Komu ufam?

Jana 11:39
Cóż, zasadniczo mam na myśli to, co dzieje się w takim przypadku, gdy narzędzia do testów laboratoryjnych pokazują, że z teoretycznego punktu widzenia wszystko jest w porządku. Ale w praktyce ludzie widzą coś innego.

Dlatego wszystkie narzędzia do testowania laboratoryjnego opierają się na założeniach na temat tego, co użytkownicy mogą zobaczyć. Więc jeśli pracujesz gdzieś w centrum danych, nie możesz po prostu zachowywać się jak och, mój Boże, nie wiem, czy każdy użytkownik ma gigabitowe połączenie internetowe przez Internet, ale raczej sztucznie spowalniają działanie i próbują zachowywać się jak zwykły użytkownik.

Ale oczywiście mogą posunąć się tylko tak daleko i przyjąć założenia, że ​​to, co zobaczą Twoi rzeczywiści użytkownicy, może być inne. Może się zdarzyć, że Twoi prawdziwi użytkownicy wolą używać czegoś szybciej niż zakładano lub używać czegoś wolniej.

Zasadniczo chodzi o konsolę wyszukiwania, której część ranking wyszukiwania opiera się na tym, co faktycznie widzą użytkownicy. I nie w oparciu o jakąś sztuczną liczbę, którą niektóre centra danych…

Profesjonalista SEO 3 12:39
Zatem w miarę jak 5G będzie się rozwijać i być coraz lepsze, to oczywiście się zmieni i wtedy będzie łatwiej, łatwiej dla wszystkich. Prawidłowy? Zatem będzie to już przeszłość.

Jana 12:48
Cóż, mam na myśli, że prędkość to coś więcej niż tylko połączenie sieciowe…

Profesjonalista SEO 3 12:52
Nie wiem. Nie, po prostu pojechałem i przeprowadziłem tam badania. A jeśli po prostu pójdziesz i po prostu staniesz w centrum handlowym, nie widzę już nikogo, kto ma sieć 3G. I…

Jana 13:04
Tak. Mam na myśli to, co możesz również zrobić – niektóre witryny próbują instrumentować same strony. Zasadniczo dodajesz JavaScript do poszczególnych stron w swojej witrynie lub stron, które są oznaczone jako powolne.

Zbierasz rzeczywiste dane, które użytkownicy widzieli w analityce. Daje to trochę szybszą pętlę informacji zwrotnej, podczas której możesz wypróbować różne rozwiązania i powiedzieć: „OK, a co się stanie, jeśli zmniejszę ten obraz jeszcze bardziej?”

Lub „Co się stanie, jeśli usunę nie wiem, AdSense lub analitykę” lub cokolwiek innego, wtedy dość szybko można zobaczyć, ok, na przykład w testach laboratoryjnych liczba nadal wynosi 99, ale użytkownicy faktycznie to widzieli szybciej. Więc może powinienem pójść w tym kierunku.

Profesjonalista SEO 3 13:46
Ok rozumiem. W porządku, więc tak, jest to trudne. A jednocześnie jest to zabawne, gdy zaczynasz oswajać się z tym. Nie jest to więc coś, czym powinniśmy się martwić.

Jana 14:03
To znaczy zagłębiłbym się w to, żeby spróbować dowiedzieć się, co to jest. Należy jednak pamiętać, że podstawowe wskaźniki internetowe – jakość strony jest czynnikiem rankingowym, ale nie najważniejszym. Jeśli więc masz do zrobienia najważniejsze rzeczy, jeśli jest to najpierw kwestia restrukturyzacji Twojej witryny, najpierw wykonałbym najważniejsze czynności, a następnie, gdy znajdziesz czas, zastanowił się, co możesz zrobić, aby poprawić szybkość.

Table of Contents