Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Google ignoruje przekierowania 307

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Google ignoruje przekierowania 307

Podczas sesji AskGooglebot specjalista ds. SEO zapytał Johna Muellera o sposób interakcji Googlebota z przekierowaniami 307.

John wyjaśnił, że Google nie wchodzi z nimi w interakcję. Ujawnił, że przekierowania 307 nie są prawdziwymi przekierowaniami. Powiedział, że HSTS informuje użytkowników, aby pobierali tylko wersję strony HTTPS.

HSTS, czyli nagłówek odpowiedzi HTTP Strict-Transport-Security, powoduje przekierowanie 307.

Nawet jeśli narzędzie mówi, że istnieje przekierowanie 307, w przypadku Googlebota tak naprawdę go nie ma.

Jeśli adres URL powoduje przekierowanie, co zwykle ma miejsce w przypadku witryn HTTP i HTTPS, Googlebot będzie podążał za tymi przekierowaniami i nie zobaczy kodu 307 widocznego w przeglądarce.

John Mueller Zapytaj o transkrypcję Googlebota

Jan 0:03
Dzisiejsze pytanie pochodzi od Lee McCoya. Lee pyta: „W jaki sposób Googlebot wchodzi w interakcję z HSTS/307?” Krótko mówiąc, nie wchodzi z nimi w interakcję. Przekierowania 307 z reguły nie są prawdziwymi przekierowaniami. Więc, co to znaczy? Cóż, kiedy tworzysz witrynę HTTPS, możesz opcjonalnie użyć HSTS.

HSTS informuje użytkowników, aby pobierali tylko wersję strony HTTPS. Kiedy więc użytkownik wprowadzi adres URL lub kliknie łącze, które w przeciwnym razie prowadziłoby do protokołu HTTP, przeglądarka zapamiętuje HSTS i przechodzi bezpośrednio do wersji HTTPS. Aby było jasne, co się dzieje, działa to tak, jakby nastąpiło przekierowanie. Chrome powoduje przekierowanie 307.

Jeśli więc używasz przeglądarki Chrome i widzisz kod wyniku 307 z narzędziem, tak naprawdę go tam nie ma. Jeśli chodzi o Googlebota, próbowaliśmy indeksować adresy URL w nowej wersji.

Nie trzymalibyśmy więc list HSTS, a raczej po prostu uzyskalibyśmy bezpośredni dostęp do adresu URL HTTP. Jeśli ten adres URL przekierowuje, co zwykle ma miejsce w przypadku witryn HTTP i HTTPS, postępujemy zgodnie z tym. Krótko mówiąc, Googlebot nie widzi numeru 307, który widzisz w przeglądarce, i to jest w porządku. Mam nadzieję, że dobrze zrozumiałem wszystkie protokoły HTTPS i HSTS. Do zobaczenia w następnym odcinku.