Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Google interesuje się tylko tym, czy w większości przypadków dane strukturalne znajdują się na stronie

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Google interesuje się tylko tym, czy w większości przypadków dane strukturalne znajdują się na stronie

Specjalista ds. SEO zapytał Johna Muellera podczas hangouta o dane strukturalne w formie bułki tartej.

Byli ciekawi, czy te ustrukturyzowane dane muszą być dokładnie takie same, jak bułka tarta, którą zobaczy użytkownik.

Wyjaśnili dalej, że widzą na stronie skróconą wersję bułki tartej, podczas gdy dane strukturalne to pełna ścieżka bułki tartej. Specjalista SEO zastanawiał się, czy obie opcje są akceptowalne.

John wyjaśnił, że dla Google najważniejsze w przypadku danych strukturalnych w formie nawigacyjnej jest to, że są one widoczne na stronie.

Jeśli nie jest to całkowicie widoczne na stronie, Google musi się nad tym zastanowić, a proces ten nie jest intuicyjny.

Google będzie wówczas musiało ustalić, czy wyświetlanie uporządkowanych danych w wynikach wyszukiwania nadal ma sens.

Dzieje się to mniej więcej w 39:56 momencie filmu.

Transkrypcja Hangouta Johna Muellera

Jana (zadane pytanie) 39:56
Jeśli chodzi o uporządkowane dane nawigacyjne, czy muszą one być dokładnie takie same, jak bułka tarta, którą odwiedzający zobaczy na stronie? Czasami widzę na stronie skróconą wersję menu nawigacyjnego, podczas gdy dane strukturalne to pełna ścieżka nawigacyjna. Czy obie opcje są akceptowalne?

Jana (odpowiedź) 40:13
Zasadniczo w przypadku danych strukturalnych staramy się rozpoznać, czy dane strukturalne są widoczne na stronie, czy nie. A jeśli nie jest to widoczne na stronie, to musimy się zastanowić: czy nadal ma sens pokazywanie tego w wynikach wyszukiwania?

Jeśli więc chcesz pokazać na stronie krótszą wersję bułki tartej, a my nie możemy tego dopasować, może to być trochę nietrafione, jeśli rzeczywiście wybierzemy ten znacznik bułki tartej i go użyjemy. Jeśli bierzesz pojedyncze okruchy lub nie znam poszczególnych pozycji na liście okruchów i pokazujesz tylko niektóre z nich, ale nie wszystkie, to może się zdarzyć, że po prostu podniesiemy te.

Może się zdarzyć, że nadal zajmiemy się resztą, ponieważ ogólnie widzimy wiele dopasowań nawigacyjnych. Ale tak nie jest, nie ma gwarancji, że będziemy w stanie pobrać i wykorzystać pełne znaczniki nawigacyjne, które posiadasz, jeśli nie pokazujesz tego na stronie.

Podobnie jest z innymi rodzajami danych strukturalnych. Myślę, że głównym wyjątkiem, o którym wiem, jest znacznik FAQ, w którym znajdują się pytania i odpowiedzi. Gdzie, z naszego punktu widzenia, ważne jest to, że pytanie jest rzeczywiście widoczne, a odpowiedź może przypominać zwiniętą sekcję na stronie. Ale pytanie przynajmniej musi być widoczne.