Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Google Keep umożliwia użytkownikom bazgranie w notatkach

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Google Keep umożliwia użytkownikom bazgranie w notatkach

Google Keep to jeden z moich ulubionych sposobów na robienie notatek i tworzenie archiwum ważnych rzeczy, zarówno tych do zrobienia, jak i niezbędnych informacji. Czysta integracja z usługami Google i współtworzenie notatek dodaje dodatkową warstwę funkcjonalności. Cóż, Google dodał teraz jeszcze jedną funkcjonalność, doodling dla użytkowników Chrome. Ta funkcja jest już dostępna na Androidzie od dłuższego czasu, a teraz użytkownicy Chromebooków mogą korzystać z funkcji doodle na swoich laptopach z ekranem dotykowym.

Dostęp do funkcji bazgrania można uzyskać, tworząc „nową notatkę z rysunku” i wybierając narzędzie Pióro, Zakreślacz i Marker. Możesz wybierać spośród 28 kolorów, a także 6 linie opcji grubości. Aplikacja umożliwia także rysowanie na bieżących notatkach za pomocą opcji „dodaj rysunek”. Aplikacja jest jednak dostępna wyłącznie za pośrednictwem sklepu Chrome Web Store i nie będzie działać na żadnej przeglądarce, w tym na Chrome (nie będzie działać na stronie keep.google.com). Obszar rysunku można powiększać, a przyciski cofania/ponawiania umożliwiają edycję.

Opcja bazgrania jest bardzo przydatna, ale tylko jeśli posiadasz laptopa z ekranem dotykowym. W przeciwnym razie rysowanie za pomocą wskaźnika myszy nie ma większego sensu. Google Chromebook Push może ostatecznie wycofać aplikacje Chrome Windows i Mac, a funkcja doodlingu wydaje się mieć na celu przygotowanie się na przyszłość, w której najprawdopodobniej będziemy świadkami gwałtownego wzrostu liczby Chromebooków z ekranem dotykowym.

W czasach, gdy sprzedaż tabletów gwałtownie spada, preferowane są hybrydy, takie jak Surface Pro i iPad Pro. Dlatego Google nie musi się zastanawiać nad stworzeniem Chromebooków z ekranem dotykowym. Co więcej, Google rozpoczął już przenoszenie aplikacji na Androida do systemu operacyjnego Chrome i to tylko kwestia czasu, zanim większość aplikacji trafi do sklepu z aplikacjami Chrome.