Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Google: losowe błędy 404 są ignorowane, jeśli nie występują w Twojej witrynie

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Google: losowe błędy 404 są ignorowane, jeśli nie występują w Twojej witrynie

Podczas części spotkania Johna Muellera, która odbyła się 17 września 2021 r. z pytaniami i odpowiedziami, jeden z webmasterów zapytał o stały wzrost liczby losowych błędów 404, które nie są częścią jego witryny internetowej.

Strony nie istnieją w ich mapie witryny i nie zostały wygenerowane w wyniku wyszukiwania wewnętrznego. Z tego powodu webmaster uważa, że ​​to wyszukiwania Google są dołączane do ich adresów URL i są one próbą przeszukania Google.

Webmaster chciał wiedzieć, jak upewnić się, że te adresy URL nie wpływają na ich ogólną zdolność do indeksowania.

John wyjaśnił, że Google nie tworzy adresów URL. Jest prawdopodobne, że są to losowe linki znalezione w sieci — prawdopodobnie z jakiejś witryny ze skrobakami, która źle zbiera informacje.

Kiedy znajdą te linki, przeszukują je, zwracają błąd 404 i zaczynają je ignorować.

John powiedział, że webmaster nie musi się tym aktywnie zajmować. Jeśli adresy URL nie istnieją w rzeczywistej witrynie, nie ma problemu.

Ta rozmowa ma miejsce w filmie w 24:40.

John Mueller 17.09.2021 Transkrypcja Hangouta

Jana 24:40 (Pytanie)

Nasz raport statystyk indeksowania Search Console pokazuje stały wzrost liczby 404 stron, które nie są częścią naszej witryny. Nie istnieją one w naszej mapie witryny ani nie są generowane przez wyszukiwanie wewnętrzne. Wygląda na to, że są to wyszukiwania Google, które są dołączane do naszych adresów URL i Google próbuje je zaindeksować. W rozbiciu na odpowiedzi na indeksowanie te błędy 404 stanowią ponad 40% odpowiedzi na indeksowanie. Jak możemy się upewnić, że nie wpłynie to negatywnie na naszą zdolność do indeksowania?

Jana 25:08 (Odpowiedź)
Myślę więc, że przede wszystkim nie tworzymy adresów URL. Nie jest więc tak, że przeszukamy Google, a następnie utworzymy adresy URL w Twojej witrynie. Domyślam się, że są to po prostu losowe linki, które znaleźliśmy w sieci, być może z jakiejś witryny ze skrobakami, która w zły sposób usuwa rzeczy lub coś w tym rodzaju. Więc to jest coś, co dzieje się cały czas.

Znajdujemy te linki, następnie je indeksujemy, widzimy, że zwracają 404, i wtedy zaczynamy je ignorować. Zatem w praktyce nie jest to coś, czym trzeba się przejmować. Jeśli jest ich 404. Jeśli ich nie ma, to w porządku. Tak właśnie powinno być. Zwykle w przypadku tego rodzaju linków staramy się ogólnie ustalić, w przypadku Twojej witryny, które adresy URL musimy indeksować, jakie adresy URL i z jaką częstotliwością. A potem bierzemy pod uwagę, kiedy już ustalimy, co koniecznie musimy zrobić, co możemy zrobić dodatkowo.

I w tym dodatkowym wiadrze, który również, jak sądzę, jest bardzo stopniowanym zestawem adresów URL, który w zasadzie zawiera również takie rzeczy, jak na przykład losowe linki z witryn ze skrobakami. Jeśli więc widzisz, że indeksujemy wiele adresów URL w Twojej witrynie, które pochodzą z tych losowych linków, w zasadzie możesz założyć, że zakończyliśmy już indeksowanie rzeczy, na których nam zależy uważasz, że Twoja witryna jest ważna dla. A my po prostu mamy czas i pojemność na Twoim serwerze. Zamierzamy po prostu spróbować też innych rzeczy. Z tego punktu widzenia nie chodzi o to, że te błędy 404 będą powodować problemy z indeksowaniem Twojej witryny, ale raczej o znak, że mamy wystarczającą pojemność dla Twojej witryny.

A jeśli zdarzy się, że w Twojej witrynie znajduje się więcej treści, do których faktycznie zalinkowałeś, prawdopodobnie również ją przeszukamy i zindeksujemy. Zasadniczo jest to prawie dobry czas. I zdecydowanie nie musisz blokować ich przez roboty. txt, nie jest to coś, co należy ukrywać. To coś. W Internecie bardzo często zdarza się, że strony zawierają linki w przypadkowy sposób lub może mają uszkodzony kod HTML, przez co odkrywamy mnóstwo takich adresów URL.

Table of Contents