Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Google ma nową warstwę ochrony kart incognito Chrome na Androida

Szeroko stosowany w Androidzie, Google Chrome zwraca na to szczególną uwagę sistema. Dla wielu jest to logiczna opcja przeglądania Internetu, z wieloma nowymi funkcjami, które pojawiają się cyklicznie.

Najnowsza nowość jest już właściwie obecna w Chrome, ale właśnie w najnowszej wersji. Chce zapewnić użytkownikom jeszcze większą ochronę i chronić dostęp do anonimowych kart, aby nie były widoczne dla tych, którzy nie powinni.

Ochrona przeglądarki Google Chrome na Androida

Przeznaczenie kart incognito w Chrome jest dobrze znane i często używane. Chce umożliwić użytkownikom przeglądanie Internetu bez pozostawiania żadnych zapisów w historii użytkownika i udostępnianie ich informacji w normalny sposób.

Nie uniemożliwia to bardziej ciekawskim oczom dostępu do zakładek, gdy smartfon jest odblokowany. Ten scenariusz już minął, w wyniku nowości, którą Google umieścił w Twojej przeglądarce. Za pomocą odcisku palca dostęp do anonimowych kart jest zablokowany i nie ma dostępu.

Ochrona przeglądarki Google Chrome na Androida

Ochrona przeglądarki Google Chrome na Androida

Jest to nadal opcja, którą należy aktywować w Chrome, ale w przyszłości powinna być gotowa do użycia przez wszystkich. Na razie należy go aktywować za pomocą adresu chrome://flagi/#incognito-reauthentication-for-android i wybierając opcję Włączone.

Spowoduje to wyświetlenie nowej opcji ustawień Chrome w obszarze Bezpieczeństwo i prywatność. Po włączeniu aktywuje blokowanie kart incognito w Chrome. Od tego momentu, za każdym razem, gdy przeglądarka Google zostanie zamknięta, konieczne będzie użycie odcisku palca, aby uzyskać dostęp do anonimowych kart.

Ochrona przeglądarki Google Chrome na Androida

Ochrona przeglądarki Google Chrome na Androida

Mamy nadzieję, że wkrótce będzie to domyślnie włączona flaga w Chrome. Dzięki temu użytkownik z łatwością będzie mógł chronić i blokować dostęp do zakładek incognito. Na razie powinien działać w Chrome, a później rozszerzony na iOS.

To jest tak rodzaj wiadomości że Google zapewnia lepszą ochronę Chrome na Androidzie i innych systemach. W prosty sposób utwórz nową barierę ochronną w swojej przeglądarce, aby uniemożliwić nieznajomym zaglądanie do naprawdę prywatnego obszaru.