Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Google Meet a Hangouts: jaka jest różnica?

Google Meet jest teraz dostępne za darmo. Aplikacja, która jest odpowiedzią Google na Zoom, oferuje ścisłą integrację z Kalendarzem Google i napisami w czasie rzeczywistym (wraz z pieprzonym filtrem wulgaryzmów).

Zmiana oznacza, że ​​użytkownicy bezpłatnych usług Google — każdy, kto ma adres e-mail w domenie gmail.com lub googlemail.com — mogą przejść na stronę meet.google.com, aby zaplanować lub rozpocząć spotkanie. Do tej pory tylko płacący klienci Google mogli tworzyć spotkania, chociaż każdy mógł do nich dołączyć. (Note że niektórzy użytkownicy bezpłatni mogą jeszcze nie mieć dostępu, ale każdy może się zarejestrować, aby otrzymać powiadomienie, gdy zmieni się to na jego koncie). Oznacza to, że Google Meet wygląda teraz niesamowicie podobnie do Hangouts. Tutaj przyjrzymy się różnicom między Meet i Hangouts, a następnie omówimy niektóre ograniczenia bezpłatnej wersji Meet.

Google Meet kontra Hangouty

Google Meet w akcji

Google oczywiście oferuje już bezpłatną usługę czatu wideo: Google Hangouts. Czym różni się Google Meet od Hangouts? Oto krótka lista funkcji Meet, których nie ma w rozmowach wideo w Hangouts.

Obsługa większej liczby uczestników rozmowy

Tylko 25 osób może uczestniczyć w rozmowie Hangouts, ale Meet obsługuje do 250 uczestników. Bezpłatni użytkownicy mogą dodać do 100. To niezły zastrzyk.

Napisy w czasie rzeczywistym

Google ma jedne z najlepszych w branży programów do transkrypcji i wykorzystuje je w Meet. Każdy uczestnik może opcjonalnie włączyć napisy i kontynuować czytanie. Jest zaskakująco dokładny! (Bonus: wulgaryzmy są cenzurowane w czasie rzeczywistym. Eksperymentowanie z tym wydaje mi się naprawdę zabawne, ponieważ emocjonalnie mam jakieś 12 lat).

Lepsze opcje udostępniania ekranu

Hangouts umożliwia udostępnianie całego ekranu, ale Meet umożliwia udostępnianie określonego okna, a nawet określonej karty w Chrome. Według Google ta opcja Chrome jest zoptymalizowana pod kątem udostępniania takich rzeczy, jak filmy, i mogłem wyraźnie obejrzeć YouTube wideo z ekranu kogoś innego, kiedy go testowałem.

Rekommenderad:  Nubia Red Magic Mars jest tani, szybki, brzydki i wadliwy

Więcej opcji układu

Hangouts ma jeden układ, który w większości pokazuje bieżącego mówcę. Nie ma właściwie innych opcji. Google Meet oferuje kilka różnych układów do wyboru, w tym widok kafelków w stylu Zoom. To jest miłe, jeśli lubisz widzieć wszystkich naraz.

Wbudowana obsługa nagrywania spotkań

Istnieją nieoficjalne sposoby nagrywania rozmów w Google Hangouts, ale Meet ma wbudowany przycisk do tego zadania. Film jest zapisywany na Dysku Google, skąd możesz łatwo udostępnić go reszcie zespołu lub przesłać do dowolnej witryny do udostępniania wideo.

W jaki sposób bezpłatna wersja Google Meet jest ograniczona?

Bezpłatna wersja Google Meet różni się od tych, które otrzymują klienci płacący za Google Workspace (dawniej G Suite). Oto krótki opis ograniczeń.

  • Spotkania są ograniczone do 60 minut dla bezpłatnych użytkowników. Note że nie będzie to egzekwowane do 30 września 2020 r., co powinno być pomocne w dobie dystansu społecznego.

  • W spotkaniach utworzonych przez bezpłatnych użytkowników mogą uczestniczyć tylko osoby posiadające konto Google. Google reklamuje to jako funkcję bezpieczeństwa i wyeliminowałoby wszystko, co przypomina Zoombombing w Meet. Wprowadzi to jednak trudności w rozpoczynaniu rozmów z osobami, które nie mają konta Google – zwłaszcza jeśli nie są one obeznane z technologią. Pamiętaj o tym.

  • Brak kontaktu telefonicznego. Spotkania utworzone przez bezpłatnych użytkowników nie zawierają numeru telefonu, więc osoby bez dostępu do internetu nie mogą dołączyć przez telefon.

  • Tylko 100 uczestników spotkania. To prawdopodobnie dużo dla większości bezpłatnych użytkowników, ale to znacznie mniej niż 250 uczestników oferowanych najwyższym poziomom użytkowników Google Workspace.

Żadne z tych ograniczeń nie będzie stanowić przeszkody dla większości bezpłatnych użytkowników, szczególnie w porównaniu z Google Hangouts. Niektóre z tych funkcji przewyższają bezpłatne oferty innych usług. Jeśli szukałeś alternatywy dla Zoom, nadszedł czas, aby dać szansę Meet.

Rekommenderad:  Tagi HTML, aby dowiedzieć się, dlaczego będziesz używać regularnie