Google Meet będzie bezpłatny dla wszystkich osób posiadających konto Gmail

Google

Internetowy gigant postanowił zaoferować usługę wideokonferencji, Google Meet, bezpłatnie dla każdego, kto ma konto Gmail, nawet jeśli nie ma go w G Suite.

Google podejmuje nowe działania w związku z pandemią, która zmusiła społeczność do pozostania w zbiorowej kwarantannie. Dzięki bezpłatnemu Google Meet użytkownicy będą mogli uzyskać dostęp do tej platformy, nawet jeśli nie są klientami G Suite.

Uprzejmość Google Poznaj portal Google do wideokonferencji

Google Meet pozwoli im na organizowanie spotkań o pojemności do 100 uczestników, zarówno ze strony internetowej, jak i aplikacji na urządzenia z systemem iOS i Android.

Ponadto firma Mountain View zwraca uwagę, że darmowi użytkownicy będą mogli tworzyć spotkania z Kalendarza Google, korzystać z napisów w czasie rzeczywistym, a także oglądać rozszerzoną mozaikę.

Należy zauważyć, że wideokonferencje będą miały limit czasowy do 60 minut na każdą sesję, jednak firma będzie czekać do końca września, aby dodać to ograniczenie, aby użytkownicy mieli nieograniczony czas na rozmowy wideo ze swoich domów.

Google Meet będzie bezpłatny dla wszystkich osób posiadających konto Gmail 1

Dostępne dla użytkowników G Suite i Gmaila

Te funkcje premium są teraz dostępne bezpłatnie dla użytkowników G Suite do 30 września.

Klienci G Suite mają większą pojemność uczestników połączenia, dzięki czemu mogą dodać do 250 osób na spotkaniu, a ponadto mogą transmitować na żywo do 100 000 widzów. Mogą także nagrywać i zapisywać wykonane połączenia.

Bez wątpienia usługa wideokonferencji Google Meet okazuje się w dzisiejszych czasach naprawdę użytecznym i niezawodnym narzędziem dla wszystkich użytkowników, którzy wykonują telepraca i studiują w swoich domach, ponieważ muszą zostać poddani kwarantannie, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Obecnie platformy takie jak Telegram, Skype i więcej Facebook W Messenger Rooms uruchomiono alternatywne narzędzie do wideokonferencji podobne do Zoom, jednego z najczęściej używanych.