Google Meet jest integrowany z aplikacją Gmail na iOS

Google Meet jest integrowany z aplikacją Gmail na iOS 1

Google Meet to oprogramowanie do wideokonferencji Google, które ma być konkurencyjną opcją dla usług takich jak Zoom i inne. A teraz Google udostępnia go w jednej z najpopularniejszych aplikacji.

We wtorek Google zaktualizował oficjalny Gmail aplikacja na iOS (i Androida), aby dodać możliwość uruchamiania Google Meet bezpośrednio z poziomu aplikacji. Ta zmiana funkcji Gmaila pojawia się nieco ponad miesiąc, odkąd Google udostępnił Meet dla wszystkich. Dzięki tej nowej integracji Meet jest dostępny bezpośrednio z Gmaila, co oznacza, że ​​użytkownicy Meet nie będą potrzebować samodzielnej aplikacji na swoim urządzeniu, jeśli nie będą tego chcieli.

Po zaktualizowaniu Gmaila na iOS zobaczysz zupełnie nowy i, jak zauważył The Verge dziś całkiem spora karta nowej funkcjonalności Meet. Ale nie martw się, ludzie, którzy nie chcą korzystać z Meet, ale korzystają z Gmaila: możesz wyłączyć integrację Meet bezpośrednio w sekcji ustawień aplikacji Gmail. Wyłączenie spowoduje usunięcie karty Spotkanie u dołu.

Google Meet jest integrowany z aplikacją Gmail na iOS 2

Odkąd Google udostępniło Meet za darmo dla każdego, kto ma konto Gmail, firma dość mocno rozwija tę usługę. Na przykład duże niebieskie przyciski można zobaczyć w nowych wpisach Kalendarza Google. A teraz, dzięki integracji zapasów z Gmailem na iOS i Androida, o wiele więcej osób będzie regularnie spotykać się z Meet. Google ma oczywiście nadzieję, że zmieni się w rzeczywistych użytkowników, a może i tak się stanie.

Jeśli jeszcze nie widzisz nowej aktualizacji lub integracji Meet, oryginalny raport wskazuje, że z czasem będzie ona wdrażana. Więc miej oko.

Czy próbowałeś już Meet? Jeśli tak, co o tym sądzisz?