Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Google mówi: Jeśli zablokujesz pliki CSS w pliku Robots.txt, nie będą one mogły zobaczyć, jak wygląda Twoja strona

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Google mówi: Jeśli zablokujesz pliki CSS w pliku Robots.txt, nie będą one mogły zobaczyć, jak wygląda Twoja strona

Specjalista ds. SEO zaniepokoił się, że jego strony nie przeszły testów użyteczności mobilnej. Mówiąc dokładniej, błąd, jaki otrzymywali, polegał na tym, że tekst był za mały.

Obawiali się problemów z użytecznością na urządzeniach mobilnych oraz tego, czy ich strony pozostaną zaindeksowane.

John odpowiedział, że te strony nadal powinny być zaindeksowane. Nie powinno być żadnych większych problemów w przypadku testów użyteczności mobilnej – nie spowodowałoby to deindeksowania Twojej witryny.

Nadal mogą indeksować Twoje strony. Czasami może się zdarzyć, że Google nie będzie w stanie przeszukać plików CSS przez krótki czas i nie będzie w stanie zobaczyć całego układu po załadowaniu.

Jeśli pojawią się w narzędziu do testowania urządzeń mobilnych, podczas ręcznego testowania układu po prostu zostaw to w spokoju. Jest prawdopodobne, że znów wszystko wróci do normy.

John wyjaśnił również, że Google musi przestrzegać pliku robots.txt. Jeśli w pliku robots.txt zablokujesz pliki CSS, Google nie będzie w stanie zobaczyć, jak wygląda strona.

Chociaż przeglądarka nie sprawdza pliku robots.txt, robi to Google, indeksując witrynę. Jeśli zablokujesz coś krytycznego, na przykład plik CSS, Google nie ma pojęcia, jak wygląda Twoja strona.

Dzieje się to mniej więcej od 00:36 filmu.

Transkrypcja Hangouta Johna Muellera

Profesjonalista SEO 1 0:36
Cześć John. Cześć. Więc moje pytanie jest takie: przez ostatnie dwa dni rozważano kilka moich stron internetowych, wiesz, nie przechodzą testów użyteczności mobilnej, bo wiesz, tekst, tekst jest za mały. Czy byłoby to możliwe, gdyby w przypadku niepowodzenia w przypadku jednego z błędów obsługi mobilnej Twoje strony nie zostały zaindeksowane? Czy to coś z tym związane?

Jan 1:04
Zdecydowanie powinny być nadal indeksowane. Nawet jeśli nie są w pełni dostosowane do urządzeń mobilnych, nadal będziemy je indeksować. Kryteria przyjazności dla urządzeń mobilnych to coś, co traktujemy jako niewielki czynnik w wynikach wyszukiwania na urządzeniach mobilnych. Ale zdecydowanie nadal indeksujemy te strony. Czasami tego rodzaju problem może pojawić się tymczasowo, gdy nie możemy przeszukać jednego z plików CSS przez krótki czas i wtedy nie widzimy pełnego układu. Jeśli ręcznie przetestujesz swoje strony w narzędziu do testowania i wyglądają dobrze, po prostu zostawiłbym tak. Jakoś znowu wszystko wróci do normy.

Profesjonalista SEO 1 1:46
Ale czy różni się to od działania narzędzia użyteczności mobilnej? A przeglądarka, kiedy wiesz, zaczyna renderować stronę? Ponieważ problem polega na tym, że to narzędzie nie pokazuje, że użyteczność mobilna nie powiodła się z powodu małego tekstu, ale na telefonie komórkowym czy w przeglądarce? Chrome był przeglądarką Chrome, widzę, wiesz, strona została poprawnie załadowana, nie ma takich problemów.

Jan 2:14
Tak, w szczególności musimy podążać za robotami. tekst. I w robotach. txt, może się zdarzyć, że zablokowałeś coś przed indeksowaniem, na przykład plik CSS, który w pewnym sensie mówi nam, jak powinna wyglądać strona. Zatem w przeglądarce przeglądarka nie patrzy na plik robots. tekst. Ale kiedy indeksujemy stronę, rzeczywiście patrzymy na roboty. tekst. Zatem z pewnością może to być coś, co różni się, gdy na to patrzymy, a inaczej, gdy na to patrzymy.