Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Google mówi: Nie, pisanie dłuższych, kompleksowych artykułów nie buduje zaufania w Google

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Google mówi: Nie, pisanie dłuższych, kompleksowych artykułów nie buduje zaufania w Google

Specjalista ds. SEO zapytał Johna Muellera o dłuższe, wyczerpujące artykuły oraz o to, czy poruszanie konkretnego tematu jest czynnikiem budującym zaufanie w Google.

John odpowiedział, że nie mają żadnego miernika, który wskazywałby, że „zdobyłeś taki poziom zaufania” w Google lub że osiągnąłeś to poprzez pisanie dogłębnych, kompleksowych treści na określone tematy.

Zamiast tego skupiają się na stronie użytkownika. Czy tego typu treści budują zaufanie wśród użytkowników? Czy Twoi użytkownicy zyskują wartość i czy naprawdę doceniają te treści?

Wyjaśnił, że najważniejszą częścią jest dokładne określenie, do jakich użytkowników kierujesz swoją kampanię oraz upewnienie się, że mówisz w ich języku i odpowiadasz na ich potrzeby.

W przypadku użytkowników technicznych możesz napisać bardziej kompleksowe artykuły techniczne na swój temat. Aby uzyskać bardziej ogólne informacje, możesz utworzyć bardziej uproszczone artykuły podstawowe.

Skoncentruj się na tym, jakie treści ich interesują, czego mogą szukać i napisz je w sposób pasujący do ich wyszukiwanego hasła.

Zaleca, aby nie wpadać na ślepo i mówić: „Chciałbym uzyskać ranking na takie a takie słowo kluczowe, więc bombardujmy Google długą, kompleksową treścią dotyczącą tego słowa kluczowego”.

Dzieje się to mniej więcej w 26:15 momencie filmu.

Transkrypcja Hangouta Johna Muellera

Jan (26:15)

Zastanówmy się: „Czy pisanie obszernych artykułów na określony temat buduje zaufanie do Google”?

Jan (26:24)
Nie sądzę, abyśmy mieli jakąś miarę, wskaźnik czy coś w tym stylu, gdzie moglibyśmy powiedzieć, że zbudowałeś zaufanie do Google i zbudowałeś je w oparciu o pisanie obszernych artykułów. Widziałbym tego rodzaju, nie wiem, działanie jako skupienie się nieco bardziej na stronie użytkownika. Czy to buduje zaufanie wśród użytkowników? Czy użytkownicy doceniają tego typu treści? Tego typu rzeczy. Miejmy nadzieję, że użytkownicy docenią tego rodzaju treści, jeśli faktycznie napiszesz coś dla nich wszechstronnego i przydatnego.

Myślę, że najważniejszą częścią jest określenie, do jakich użytkowników chcesz dotrzeć i upewnienie się, że Twoje treści rzeczywiście mówią w ich języku. Na przykład, jeśli masz treści techniczne i piszesz na ten temat naprawdę szczegółowy, techniczny artykuł, jeśli Twoi użytkownicy szukają czegoś bardziej ogólnego lub bardziej, nie wiem, uproszczonego, co trochę wyjaśnia podstawowe tematy nieco lepiej, to może ten wysoce specjalistyczny artykuł techniczny nie jest dla nich najlepszą rzeczą.

Jeśli jednak Twoi użytkownicy są naprawdę wyspecjalizowanymi specjalistami technicznymi i chcą znaleźć tego rodzaju wysoce techniczne treści, być może jest to właściwe dopasowanie. Zatem prawie trzeba się zastanowić, do jakich użytkowników chcę dotrzeć? Jakiego rodzaju treści szukają? Jak napisać to tak, aby pasowało do tego, czego szukają i co chcieliby znaleźć? Na tej podstawie możesz zbudować swoją witrynę internetową.

Nie wchodź więc na oślep i nie mów: „Och, chciałbym, aby moja witryna internetowa miała ranking wypożyczalni samochodów. Dlatego napiszę długie i obszerne treści na temat wynajmowanych samochodów.” Bo chyba nie tego szukają użytkownicy. Prawie musisz najpierw poznać użytkowników, a następnie pracować nad treścią.