Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Google mówi: nie polegaj na Google Discover w zakresie ruchu

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Google mówi: nie polegaj na Google Discover w zakresie ruchu

Specjalista ds. SEO wyjaśnił, że jest częścią witryny informacyjnej w Brazylii. Ich pytanie dotyczy Google Discover pod kątem ruchu.

Odnotowali ogromny spadek dostarczania treści za pośrednictwem Google Discover, ich głównego kanału pozyskiwania klientów. To jest problem.

W ciągu ostatnich dziesięciu dni ilość dostarczanych przez nich treści do Discover prawie zerwała. Ich normalną publicznością było tysiąc aktywnych użytkowników w czasie rzeczywistym.

Jednak obecnie liczba ta spadła do około 90 lub 100 aktywnych użytkowników.

Nie zmienili niczego, co można by uznać za techniczne lub redakcyjne. Ich konto w Search Console nie zgłosiło problemu.

Wszystkie podstawowe wskaźniki internetowe zostały wysoko ocenione w raportach CrUX i wszystkie też są w porządku. Wszystkie mają ponad 80 proc. Ich strona internetowa jest również w 100% AMP.

Nie są pewni, co się z tym dzieje, i chcieli zwrócić się do Johna o odpowiedź.

John wyjaśnił, że Discover zawsze jest trudny, ponieważ dla większości ludzi ruch jest binarny: albo jest ruch, albo nie.

Oznacza to również, że wszelkie zmiany w Discover są zwykle bardzo widoczne.

Jego zalecenie w ogóle nie polega na Google Discover w zakresie ruchu. Zamiast tego należy go postrzegać jako dodatkowe źródło ruchu, a nie główne.

John dodał dalej, że w przypadku Discover liczy się kilka rzeczy. Uważa, że ​​kilka rzeczy to dobre praktyki.

Jednym z nich jest to, że podstawowe aktualizacje odgrywają rolę. Możliwe, że czas tej podstawowej aktualizacji miał wpływ na ruch w witrynie.

Powiedział, że sprawdzenie wpisu na blogu na temat podstawowych aktualizacji jest dobrym pomysłem na początek, gdy próbujesz zidentyfikować problemy, które mogły wystąpić w wyniku tej aktualizacji.

Możliwe jest również, że ich algorytmy doszły do ​​wniosku, że duża część tej witryny to po prostu przynęta na kliknięcia lub należy do jednej z innych kategorii określonych w wytycznych dotyczących programu Discover.

W rezultacie prawdopodobnie algorytmy rządzące Discoverem będą znacznie bardziej konserwatywne pod względem sposobu wyświetlania witryny do czasu zakończenia tych napraw.

Dzieje się to około 45:35 filmu.

Szukasz nowego sposobu na ulepszenie audytów SEO? Nasz najlepszy szablon audytu SEO może być właśnie dla Ciebie!

Transkrypcja Hangouta Johna Muellera

Profesjonalista SEO 7 45:35
Pochodzimy z serwisu informacyjnego tutaj w Brazylii. A my mamy pytanie odnośnie problemu, z którym borykamy się w ostatnich dniach na naszej stronie. Mamy do czynienia z ogromnym spadkiem dostarczania naszych treści za pośrednictwem Google Discover. A teraz Google Discover jest naszym głównym kanałem pozyskiwania klientów.

Jednak w ciągu ostatnich 10 dni dostarczanie przez nas treści do odkrycia spadło praktycznie do zera. Naszą nienormalną publicznością było tysiąc aktywnych użytkowników w czasie rzeczywistym, a obecnie jest to około 90 lub 100 aktywnych użytkowników. I nie zmieniliśmy niczego technicznego ani redakcyjnego. Nasza konsola wyszukiwania nie zgłosiła żadnego problemu.

Wszystkie podstawowe wskaźniki internetowe zostały ocenione bardzo wysoko w naszych raportach CrUX, też są w porządku, wszystkie powyżej 80 procent. Nasza strona internetowa jest w 100% AMP i nie wiemy, co się dzieje. Jak myślisz, co może się z nami dziać? Czy możemy coś zrobić, aby rozwiązać ten problem w Discover? Nie wiemy, co się dzieje.

Jana 46:48
Tak, myślę, że z Discover zawsze jest to trudne, bo przynajmniej z tego, co słyszę od ludzi, jest to bardzo binarne, ponieważ albo Discover generuje duży ruch, albo nie generuje go wcale. Oznacza to również, że wszelkie zmiany w tym zakresie są bardzo widoczne. Dlatego moim głównym zaleceniem nie jest poleganie na Google Discover w zakresie ruchu, ale raczej postrzeganie go jako dodatkowego źródła ruchu, a nie głównego.

Jeśli chodzi o Discover, jest tam kilka rzeczy, które odgrywają tutaj rolę. Wspomniałeś o niektórych kwestiach technicznych, które moim zdaniem są dobrymi praktykami. Jedną z rzeczy, które również tam odgrywają rolę, jest na przykład to, że podstawowe aktualizacje również odgrywają rolę. Niedawno mieliśmy podstawową aktualizację, być może z punktu widzenia czasu odpowiadającego temu, co tam widzieliście. Jeśli więc rzeczywiście zauważycie efekt podstawowej aktualizacji, sprawdziłbym dokładnie nasz post na blogu na temat podstawowych aktualizacji, zawierający m.in. dużą liczbę wskazówek i pomysłów, na których warto się skupić.

Inną rzeczą jest to, że w szczególności w Discover mamy zestaw wytycznych dotyczących treści, których staramy się trzymać w sposób algorytmiczny. W zależności od samej witryny internetowej niektóre z wytycznych dotyczących zawartości Twojej witryny mogą mieć charakter graniczny. Na przykład nie znam na pamięć wytycznych dotyczących treści, ale myślę, że istnieje coś takiego jak tytuły przyciągające kliknięcia lub ogólnie treści przyciągające kliknięcia lub na przykład treści przeznaczone dla dorosłych. Może się zdarzyć, że Twoja witryna znajduje się na granicy tego, jak ją oceniamy pod tym względem.

Może się też zdarzyć, że nasze algorytmy powiedzą: No cóż, duża część tej witryny to po prostu przynęta na kliknięcia lub jest to rodzaj jednej lub drugiej kategorii wymienionej w wytycznych dotyczących treści. Wtedy będziemy znacznie bardziej konserwatywni w sposobie wyświetlania witryny w Discover. To tak, jakby nie znać swojej witryny internetowej. Z jednej strony chciałbym podążać w tym kierunku, podstawowe aktualizacje, w pewnym sensie o tym pomyślę.

Z drugiej strony wytyczne dotyczące treści, które mamy. I na koniec, nadal upewniałbym się, że nie polegasz na Discover w swojej firmie, ponieważ może się ona dość szybko zmienić. I jest to coś, w przypadku czego często nie są to czysto techniczne przyczyny tych zmian.

Table of Contents