Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Google mówi o tym, dlaczego nie buforuje stron JavaScript

Google mówi o tym, dlaczego nie buforuje stron JavaScript

Jeden ze specjalistów ds. SEO zadał Johnowi Muellerowi pytanie przesłane w sekcji Zapytaj Googlebota o to, dlaczego jego strony z frameworkiem JavaScript nie są wyświetlane w widoku pamięci podręcznej Google.

John wyjaśnił, że wyszukiwarka Google czasami przechowuje kopię strony HTML pobranej z serwera i właśnie to jest wyświetlane użytkownikom w postaci strony pamięci podręcznej.

To jednak tak naprawdę tylko strona HTML. W przypadku witryn opartych na JavaScript jest to nieco skomplikowane.

Ze względu na bezpieczeństwo przeglądarki istnieją ograniczenia dotyczące dostępu do treści ze strony.

Na przykład, jeśli strona potrzebuje pliku JavaScript z serwera, przeglądarki mogą zablokować to żądanie, gdy pochodzi ono z innych witryn.

W przypadku Google drugą witryną może być pamięć podręczna Google. W praktyce oznacza to, że witryny oparte na JavaScript często wyświetlają pustą lub niekompletną stronę, gdy są wyświetlane z pamięci podręcznej Google.

Jest to normalne i nie oznacza problemu.

W przypadku indeksowania Google zwykle przetwarza kod JavaScript osobno i próbuje zaindeksować to, co zobaczy użytkownik, odwiedzając bezpośrednio witrynę.

Ta wyrenderowana wersja strony będzie widoczna w narzędziach testowych Google Search Console, jeśli specjalista SEO będzie chciał to jeszcze raz sprawdzić.

Jednak w większości przypadków Google może bez problemu renderować i indeksować treści w witrynach JavaScript.

Krótko mówiąc, to normalne, że widok pamięci podręcznej witryny JavaScript jest pusty lub niekompletny.

John Mueller Zapytaj o transkrypcję Googlebota

John (przesłane pytanie)
Hej. Teraz mamy pytanie od Ankiita Gupty, które nadeszło z Twittera. Ankiit pyta, dlaczego ich strony z frameworkiem JavaScript nie są wyświetlane w widoku pamięci podręcznej Google?

Jan (odpowiedź)
Dziękuję, że zapytałeś Ankiita. Wyszukiwarka Google czasami przechowuje kopię strony HTML pobranej z serwera i wyświetla ją użytkownikom w formie strony pamięci podręcznej. To jednak tak naprawdę tylko strona HTML. W przypadku witryn opartych na JavaScript sprawa staje się tutaj nieco skomplikowana. Ze względu na bezpieczeństwo przeglądarki istnieją ograniczenia dotyczące dostępu do treści ze strony.

Na przykład, jeśli strona wymaga pliku JavaScript z Twojego serwera, przeglądarki mogą zablokować to żądanie, gdy pochodzi ono z innych witryn. W naszym przypadku drugą witryną byłaby pamięć podręczna Google. W praktyce oznacza to, że witryny oparte na JavaScript często wyświetlają pustą lub niekompletną stronę, gdy są wyświetlane z pamięci podręcznej Google.

Jest to normalne i nie oznacza problemu. W szczególności w przypadku indeksowania Google będzie przetwarzać JavaScript osobno i próbować zaindeksować to, co zobaczy użytkownik, odwiedzając bezpośrednio Twoją witrynę. Ta wyrenderowana wersja strony jest widoczna w narzędziach testowych Google Search Console, jeśli chcesz to dokładnie sprawdzić.

W większości przypadków Google może poprawnie renderować i indeksować treści w witrynach opartych na JavaScript. Krótko mówiąc, to normalne, że widok pamięci podręcznej witryny JavaScript jest pusty lub niekompletny. Nie oznacza to problemu, jest to po prostu ograniczenie techniczne w przeglądarkach.

Cóż, Ankiit, mam nadzieję, że to pomoże wyjaśnić sprawę. Jeśli masz inne pytania, napisz do nas z hasztagiem AskGooglebot.