Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Google mówi o tym, jak jakość witryny wpływa na niski współczynnik zaindeksowanych stron

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Google mówi o tym, jak jakość witryny wpływa na niski współczynnik zaindeksowanych stron

Jeden ze specjalistów ds. SEO zapytał Johna Muellera podczas segmentu pytań i odpowiedzi podczas niedawnego hangouta o to, dlaczego tak niewiele stron w jego witrynie jest indeksowanych.

Mają witrynę e-commerce, która ma więcej niż 4,500 adresów URL. Przesłali już odpowiednią mapę witryny..

Wiedzą, że Google nie indeksuje wszystkiego. Jednak w ich przypadku Google indeksuje tylko około 86 adresów URL.

Czy jest coś jeszcze, co mogą zrobić, aby to naprawić?

John odpowiedział, że niektóre kwestie, które omówił wcześniej, dotyczące stron przeszukiwanych, a nie indeksowanych, będą miały zastosowanie również w tym przypadku.

Sprawy techniczne – John dokładnie je sprawdził. Ponadto naprawdę oceniłby ogólną jakość witryny, a najlepiej zrobiłby to również z osobami, które nie są bezpośrednio związane z Twoją witryną.

Próbował znaleźć osoby, które nie są powiązane z tą witryną, zlecić im zadania do wykonania w witrynie i zadać im te pytania.

Postaraj się uzyskać jak najbardziej obiektywną opinię, aby zobaczyć, co naprawdę możesz zrobić, aby znacznie poprawić ogólną jakość swojej witryny. John zdaje sobie sprawę, że w przypadku witryny handlu elektronicznego łatwo jest po prostu wziąć katalog produktów i umieścić go w witrynie, a następnie przesłać i nagle mamy 10 000 stron.

Ale tylko dlatego, że możesz stworzyć witrynę zawierającą 10 000 stron lub 4Wartość ,500 nie oznacza, że ​​udostępniasz coś wyjątkowego i cennego dla sieci, co Google musiało zaindeksować i co należy natychmiast pokazać innym.

Jest to coś, gdzie wartość musi również pasować do liczby adresów URL.

Dzieje się to mniej więcej w 44:16 momencie filmu.

Transkrypcja Hangouta Johna Muellera

Jana (zadane pytanie) 44:16

Mam witrynę e-commerce z ponad 4500 adresami URL. Przesłałem już odpowiednią mapę witryny. Wiem, że Google nie indeksuje wszystkiego. Ale w zasadzie Google indeksuje tylko 86 adresów URL. Co więc mogę tam zrobić?

Jana (odpowiedź) 44:34
Myślę, że niektóre rzeczy, o których mówiliśmy wcześniej w odniesieniu do przeszukiwania i nieindeksowania, miałyby zastosowanie również tutaj. Sprawdziłbym więc jeszcze raz kwestie techniczne, ale także naprawdę oceniłbym ogólną jakość witryny, a najlepiej byłoby to zrobić także z osobami, które nie są bezpośrednio związane z Twoją witryną.

Myślę, że jakiś czas temu na blogu pojawił się wpis dotyczący pytań, które możesz sobie zadać na temat swojej witryny internetowej. Spróbowałbym znaleźć osoby, które nie są powiązane z Twoją witryną, dać im pewne zadania do wykonania w Twojej witrynie i zadać im te pytania. Postaraj się uzyskać jak najbardziej obiektywną opinię, aby zobaczyć, co naprawdę możesz zrobić, aby znacząco poprawić ogólną jakość swojej witryny.

Zdaję sobie sprawę, że w przypadku witryny handlu elektronicznego łatwo jest po prostu wziąć katalog produktów i umieścić go w witrynie internetowej, a następnie przesłać i nagle mamy 10 000 stron. Ale to, że możesz stworzyć witrynę internetową zawierającą 10 000 stron, czyli 4500 w tym przypadku, nie oznacza, że ​​udostępniasz Internetowi coś wyjątkowego i cennego, co musieliśmy zaindeksować.

I to musimy natychmiast pokazać ludziom. Jest to coś, w przypadku czego rodzaj wartości również musi pasować.