Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Google mówi o tym, jak ocenia współczynniki treści

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Google mówi o tym, jak ocenia współczynniki treści

Jeden ze specjalistów ds. SEO zapytał Johna Muellera na hangocie o proporcje treści.

Ich pytanie brzmiało: czy część treści tworzona przez wydawcę ma znaczenie?

Mają na myśli – w sensie treści afiliacyjnych, a nawet sponsorowanych.

Byli ciekawi, czy – jeśli 40 procent Twoich treści to treści afiliacyjne, czy Google uzna Twoją witrynę za witrynę z ofertami? A jeśli tak, czy Twój autorytet nie zostałby nieco nadszarpnięty?

John wyjaśnił, że nie wierzy, że mają taki próg.

Częściowo dlatego, że bardzo trudno jest określić taki próg. Nie można po prostu wziąć pod uwagę liczby stron i powiedzieć: „to jest tego typu witryna, ponieważ 50 procent jej stron jest takich”.

Ponieważ wszystkie strony mogą być widoczne na bardzo różne sposoby. Czasami masz wiele stron, których nikt nie widzi.

Nie ma sensu oceniać witryny internetowej na podstawie czegoś, co w zasadzie nie jest widoczne dla użytkowników.

Dzieje się to mniej więcej w 53:27 momencie filmu.

Transkrypcja Hangouta Johna Muellera

Profesjonalista SEO 9 53:24
Czy to jest lepsze? Tak. Doskonały. Przepraszam za to, ale mam dwa pytania, które, mam nadzieję, nie zajmą zbyt dużo czasu. Czy zatem część treści tworzona przez wydawcę ma znaczenie? I mam na myśli to w sensie treści afiliacyjnych, a może nawet sponsorowanych. Hm, kontekst jest następujący: dzisiaj ukazał się biuletyn Digi Day, w którym wspomniano, że wydawcy obawiali się, że jeśli będziesz mieć, powiedzmy, 40% ruchu lub treści, o charakterze komercyjnym lub stowarzyszonym, Twoja witryna stanie się lub zostanie uznana przez Google za oferty, a wtedy Twój autorytet może zostać nieco nadszarpnięty. Czy coś takiego dzieje się algorytmicznie w systemach rankingowych?

Jana 54:05
Nie sądzę, żebyśmy mieli taki próg. Częściowo dlatego, że naprawdę trudno jest określić taki próg. Nie można na przykład po prostu wziąć liczby stron i powiedzieć, że jest to witryna tego typu, ponieważ 50 procent jej stron jest takich. Ponieważ strony mogą być widoczne na bardzo różne sposoby. Czasami masz wiele stron, których nikt nie widzi. Nie ma sensu oceniać witryny internetowej na podstawie czegoś, co w zasadzie nie jest widoczne dla użytkowników.