Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Google mówi o tym, jak ulepszenia szybkości strony mogą zastosować się do Twojej witryny

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Google mówi o tym, jak ulepszenia szybkości strony mogą zastosować się do Twojej witryny

Jeden ze specjalistów ds. SEO zapytał Johna podczas hangouta o poprawę szybkości strony.

Ich sytuacja jest następująca: mniej więcej w zeszłym tygodniu przeprowadzili w swojej witrynie eksperyment, podczas którego ogólnie poprawili szybkość strony.

Szybkość ich strony, według narzędzia Google Page Speed ​​Insights, była bliższa 30. Teraz wynosi około 45 lub 50.

W ciągu następnych kilku dni zaobserwowali ogromną poprawę swoich rankingów.

Zastanawiali się tylko, czy może istnieć korelacja? Czy można wyjaśnić, że to prawda, czy też mogą istnieć inne czynniki zewnętrzne, które mogą tak szybko wpłynąć na ranking witryny?

Już po dwóch dniach zauważają poprawę w swoim rankingu.

John wyjaśnił, że tak nie uważa. Uważa, że ​​ta poprawa może wynikać z czegoś innego.

Aspekt szybkości to coś, co Google musi ocenić na podstawie danych z raportu o doświadczeniach użytkowników przeglądarki Chrome.

Zebranie i zagregowanie zajmuje trochę czasu.

I nie jest to coś, co można zobaczyć w ciągu kilku dni. John uważa, że ​​bardziej prawdopodobne jest, że specjalista SEO zrobił wcześniej coś innego, co wpłynęło na jego rankingi.

Dzieje się to mniej więcej w 10:14 miejscu filmu.

Transkrypcja Hangouta Johna Muellera

Profesjonalista SEO 2 10:14
Jasne, jasne, zrobimy to. Moje drugie pytanie brzmi: w zeszłym tygodniu [inaudible]przeprowadziliśmy w naszej witrynie jeden eksperyment, podczas którego poprawiliśmy szybkość całej witryny, tak jakbyśmy przeszli z wartości bliskiej 30. Nasz wynik PageSpeed ​​Insights wynosi obecnie 45 lub 50.

W ciągu następnych kilku dni zaobserwowaliśmy ogromną poprawę w naszych szeregach. Chcę tylko pokazać, czy może to wyglądać jak ta korelacja?

Czy istnieje możliwość, że to prawda, czy też mogą istnieć inne, no wiesz, czynniki zewnętrzne, które również mogą mieć wpływ, np. na to. Tak szybko? W ciągu zaledwie dwóch dni i już to widzimy? Właśnie o to mnie zaintrygowało, że zapytałem.

Jana 11:00
Tak, nie sądzę. Tak, myślę, że będzie to spowodowane czymś innym. Ponieważ aspekt szybkości jest czymś, co musimy ocenić na podstawie danych z raportu dotyczącego doświadczenia użytkownika Chrome. A to zajmuje trochę czasu, aby je zebrać i zagregować.

A to nie jest coś, co można zobaczyć w ciągu kilku dni. Więc przypuszczam, że zrobiłeś coś innego wcześniej i też dobrze sobie poradziłeś.

Table of Contents