Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Google mówi, że jeśli chcesz, aby coś było postrzegane jako link, skup się na tym, co chcesz, aby się stało z tym linkiem

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Google mówi, że jeśli chcesz, aby coś było postrzegane jako link, skup się na tym, co chcesz, aby się stało z tym linkiem

Podczas hangouta jeden ze specjalistów ds. SEO zapytał Johna Muellera o adresy URL w znacznikach danych strukturalnych.

Ich pytanie brzmiało: czy Google indeksuje adresy URL znajdujące się w znacznikach danych strukturalnych, czy też po prostu przechowuje dane?

John wyjaśnił, że w większości przypadków, gdy Google przegląda strony HTML i widzi coś, co wygląda na link, może spróbować również uzyskać adres URL.

Jest to coś, w przypadku czego Google, jeśli znajdzie adres URL w JavaScript, może spróbować go wybrać i spróbować go użyć.

Jeśli znajdą łącze w pliku tekstowym w witrynie, mogą spróbować je zaindeksować i wykorzystać. Ale tak naprawdę nie jest to normalne łącze. Jest to więc coś, co John zaleca, jeśli chcesz, aby Google wyłączył się i zaindeksował ten adres URL, a następnie upewnij się, że istnieje rzeczywisty link HTML do tego adresu URL, z wyraźnym tekstem zakotwiczenia i podaniem informacji o stronie docelowej.

Jeśli nie chcesz, aby Google indeksował ten konkretny adres URL, być może zablokuj go za pomocą pliku robots.txt lub na tej stronie użyj parametru rel=canonical wskazującego preferowaną wersję lub coś w tym rodzaju.

Więc to są wskazówki, którymi John miał się tam udać. Nie zakładałby ślepo, że zostanie znaleziony tylko dlatego, że znajduje się w danych strukturalnych.

Może się znajdzie, może nie. Zamiast tego John skupiłby się na tym, co chcesz, żeby się tam wydarzyło.

Jeśli chcesz, aby był on postrzegany jako link, utwórz go jako link. Jeśli nie chcesz, aby był on przeszukiwany lub indeksowany, zablokuj przeszukiwanie lub indeksowanie.

To wszystko zależy całkowicie od Ciebie.

Dzieje się to mniej więcej w 23:20 momencie filmu.

Transkrypcja Hangouta Johna Muellera

Jan (pytanie)
Zobaczmy, czy Google indeksuje adresy URL znajdujące się w znacznikach danych strukturalnych, czy Google po prostu przechowuje dane?

Jan (odpowiedź)
W większości przypadków, gdy patrzymy na strony HTML i widzimy coś, co wygląda na link, możemy spróbować pobrać również Twój adres URL. To coś, jeśli znajdziemy adres URL w JavaScript, możemy spróbować go wybrać i spróbować go użyć. Jeśli znajdziemy w witrynie link w postaci pliku tekstowego, możemy spróbować go zaindeksować i wykorzystać.

Ale to nie jest tak naprawdę normalne łącze. Dlatego zalecam, aby jeśli chcesz, aby Google zaindeksował ten adres URL i zaindeksował ten adres URL, upewnij się, że istnieje rzeczywisty link HTML do tego adresu URL, z wyraźnym tekstem zakotwiczenia i podaj informacje o stronie docelowej. Jeśli nie chcesz, aby Google indeksował ten konkretny adres URL, być może zablokuj go za pomocą pliku robots.txt lub na tej stronie użyj parametru rel=canonical wskazującego preferowaną wersję lub coś w tym rodzaju. To są takie kierunki, w jakie bym tam pojechał. Nie zakładałbym ślepo, że tylko dlatego, że znajduje się w danych strukturalnych, nie zostanie znaleziony.

Nie zakładałbym też ślepo, że zostanie znaleziony tylko dlatego, że znajduje się w danych strukturalnych. Może zostać znaleziony, może nie zostać znaleziony. Zamiast tego skupiłbym się na tym, co chcesz, żeby się tam wydarzyło. Jeśli chcesz, aby był on postrzegany jako link, utwórz go jako link. Jeśli nie chcesz, aby był on przeszukiwany lub indeksowany, zablokuj przeszukiwanie lub indeksowanie. To wszystko zależy całkowicie od Ciebie.