Google może dostarczyć wszystkie przyszłe aktualizacje systemu operacyjnego Android za pośrednictwem Sklepu Play

Wygląda na to, że Google pracuje nad zmianą sposobu dostarczania aktualizacji systemu na urządzenia z Androidem. Według raportu 9to5Google odkrycie kilku ciągów kodu sugeruje, że nowa metoda dostarczania może wymagać użycia Google Play Store.

W szczególności w wersji 14.5.52 w Play Store, serwis informacyjny odkrył kilka ciągów związanych z pobieraniem i instalowaniem „Aktualizacji systemu”. Ciągi zwracają uwagę, że elementy interfejsu są podobne do strony aktualizacji systemu na urządzeniach Pixel, która zawiera monity prowadzące użytkowników przez proces aktualizacji.

Google może dostarczyć wszystkie przyszłe aktualizacje systemu operacyjnego Android za pośrednictwem Sklepu Play 1

Ponadto istnieją ciągi powiadomień wyszczególniające postęp aktualizacji, które obejmują frazy takie jak „Pobieranie…”, „Instalowanie…” i „Prawie tam…”.

Google może dostarczyć wszystkie przyszłe aktualizacje systemu operacyjnego Android za pośrednictwem Sklepu Play 2

Teoretycznie integracja aktualizacji systemu do Google Play Store będzie korzystne dla jego użytkowników. Google będzie w stanie wprowadzać aktualizacje systemu w bardziej spójny sposób i zapewnić bardziej przyjazny dla użytkownika system Android.

To powiedziawszy, Google często testuje nowe funkcje wewnętrznie, nigdy nie udostępniając ich opinii publicznej. Innymi słowy, nie ma gwarancji, że ta metoda aktualizacji zostanie uruchomiona, a tym bardziej wdrożona.

(Źródło: 9to5Google, Urząd Android)