Google może zawiesić obsługę Androida w Turkii

Raport z ReuterWskazuje, że impas między Google a firmą regulacyjną może wpłynąć na decyzję firmy o zaprzestaniu wspierania użytkowników Androida w Turkii w przyszłości.

Rada ds. Konkurencji w Turkii orzekła, że ​​warunki umowy ustalone przez Google są niedopuszczalne, co spowodowało, że firma Mountain View rozważała nowe umowy z tureckimi partnerami. Oznacza to, że usługi Android nie będą dostępne dla smartphones w Turkii

„Poinformowaliśmy naszych partnerów biznesowych, że nie będziemy w stanie współpracować z nimi na nowych telefonach z Androidem, które zostaną wprowadzone na rynek turecki” Google powiedział w oświadczeniu i kontynuował wyjaśnianie: „Konsumenci mogą kupować modele istniejących urządzeń i mogą normalnie korzystać ze swoich urządzeń i aplikacji. Nie wpłynie to na inne usługi Google. ”

Tło

Google powiedział również, że współpracuje z właściwymi organami w celu rozwiązania problemu, który zdarza się od 2018 r. Między organami regulacyjnymi a Google.

Jednak nowy zastosowany środek pojawia się po tym, jak Yandex potępił praktyki antymonopolistyczne Google po zmianie domyślnej wyszukiwarki Google.

To spowodowało, że Google wysłało oficjalne oświadczenie do Reuters, korzystając z tureckiej firmy reklamowej jako pośrednika. Haberturk, turecka komisja konkursowa, powiedziała, że ​​nałożyła grzywnę w wysokości 00,05 procent przychodów firmy Mountain View za naruszenie środków, co stanowi 17 USD,4 miliony

Ze swojej strony Google będzie mieć do 60 dni na zakwestionowanie orzeczenia lub do momentu podjęcia decyzji o zmianie umów dystrybucyjnych, aby operatorzy mogli konfigurować różne wyszukiwarki na Androidzie.

Wcześniej Haberturk wszczął również dochodzenie przeciwko Google, aby sprawdzić, czy firma wykorzystała swoją moc dzięki algorytmom wyszukiwania i przekierowanym reklamom.