Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Google: możesz dodać na swojej stronie tyle danych strukturalnych, ile chcesz

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Google: możesz dodać na swojej stronie tyle danych strukturalnych, ile chcesz

W sekcji pytań i odpowiedzi hangouta Johna Muellera, który odbył się 17 września 2021 r., jeden z webmasterów zapytał o wiele typów danych uporządkowanych według schematu oraz o to, czy można je dodać do jednej strony.

Webmaster był zainteresowany połączeniem schematu FAQ i schematu przepisu na jednej stronie.

John wyjaśnił, że możesz umieścić na swojej stronie dowolną ilość uporządkowanych danych.

Powiedział też, że jeśli chodzi o wyniki bogate, a raczej to, co pokazują w wynikach wyszukiwania, Google ma tendencję do wybierania tylko jednego rodzaju ustrukturyzowanych danych i na nim się skupia.

Jeśli na swojej stronie umieścisz wiele różnych typów danych strukturalnych, Google wybierze jeden i skupi się na nim.

Zaleca, aby jeśli chcesz uwzględnić wiele różnych typów danych strukturalnych, skoncentruj się na żądanym typie i nie łącz go z innymi rzeczami.

Ta dyskusja ma miejsce mniej więcej w 23:37 miejscu filmu.

John Mueller 17.09.2021 Transkrypcja Hangouta

Jana 23:37

Czy mogę dodać wiele typów schematów do jednej strony? Jeśli tak, jaki byłby najlepszy sposób połączenia schematu często zadawanych pytań i schematu przepisu na jednej stronie?

Jana 23:47
Możesz umieścić na swojej stronie tyle danych strukturalnych, ile chcesz. Jednak w większości przypadków, jeśli chodzi o wyniki z elementami rozszerzonymi, które wyświetlamy w wynikach wyszukiwania, zwykle wybieramy tylko jeden rodzaj danych strukturalnych lub jeden typ wyników z elementami rozszerzonymi. I po prostu skup się na tym.

Jeśli więc na swojej stronie masz wiele typów danych strukturalnych, istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że wybierzemy jeden z nich i to pokażemy. Jeśli więc chcesz, aby w wynikach wyszukiwania był pokazywany jakiś konkretny typ, a gdy spojrzysz na wyniki wyszukiwania w inny sposób, zauważysz, że nie ma żadnych połączonych zastosowań, to postaram się skupić na typie, który chcesz, a nie po prostu połącz to z innymi rzeczami.

Najlepiej więc wybrać ten, którego naprawdę chcesz i skup się na nim.