Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Google: Nasz system synonimów jest całkowicie zautomatyzowany

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Google: Nasz system synonimów jest całkowicie zautomatyzowany

Podczas segmentu pytań i odpowiedzi zadawanych na hangocie jeden ze specjalistów ds. SEO zapytał Johna Muellera o system synonimów Google: w jakim stopniu jest on zautomatyzowany?

W podanym przez nich przykładzie wyrażenie „wynajem samochodu” odnosi się do samochodów do wynajęcia. To ma sens.

Jednak zauważają także sytuacje, w których wyszukiwania ogólnych wyrażeń kluczowych, takich jak „ciężarówka w ruchu” lub „ciężarówka do wynajęcia”, w rzeczywistości wyświetlają markową wypożyczalnię niedrogich samochodów ciężarowych zamiast synonimu lub bez żadnych zmian.

Przypomina to sytuację, w której osoba wyszukuje hasło „drukarka atramentowa”, a następnie wyświetla panel wiedzy HP.

John wyjaśnił, że cały system synonimów jest całkowicie zautomatyzowany. To nie jest coś, w czym ktoś ręcznie pracuje na arkuszu kalkulacyjnym z synonimami i mówi: „No cóż, to jest to samo co to”, ponieważ to nigdy by się nie sprawdziło.

John powiedział również, że codziennie widzą od 10 do 15 procent zupełnie nowych zapytań.

Nie byłoby możliwe, aby ktoś nadążał za tym ręcznie przez cały czas.

Dodatkowo odniósł się do filmu z jednego z ich wydarzeń z Paulem Haarem, jednym z inżynierów pracujących nad systemem, który przedstawił niektóre sytuacje, z którymi się zetknęli w związku z synonimami.

Próbują dowiedzieć się, jakie są tutaj synonimy i jakie są przypadki, w których całkowicie się pomylili.

John uważa, że ​​ten film jest naprawdę interesujący.

A jeśli interesują Cię synonimy i sposób, w jaki Google to oblicza, na pewno to sprawdzi.

Jeśli chodzi o ogólne przełączanie między przeprowadzką a usługą Budget Truck Rental, najprawdopodobniej Google również nauczył się tego automatycznie. W niektórych z tych przypadków wszystko po prostu się ułożyło lub nabrało sensu.

W innych przypadkach źle to rozumieją. Jeśli zauważysz, że Google się myli, zdecydowanie prześlij im tę opinię w wynikach wyszukiwania.

W ten sposób mogą spróbować dowiedzieć się, co mogą zrobić, aby to poprawić.

Dzieje się to mniej więcej w 38:02 momencie filmu.

Transkrypcja Hangouta Johna Muellera

John (przesłane pytanie) 38:02
Zatem synonimy, jak bardzo jest to zautomatyzowane? Czy istnieje czynnik ludzki, na przykład wynajem samochodów powoduje wynajęcie samochodów. To ma wiele sensu. Widzę sytuacje, w których wyszukiwania ogólnych wyrażeń kluczowych „przeprowadzka ciężarówka” lub „wynajem ciężarówki” wyświetlają markę „wynajem niedrogich samochodów ciężarowych” zamiast synonimu lub braku jakichkolwiek zmian.

Przypomina to sytuację, gdy osoba wyszukująca hasło „drukarka atramentowa” otrzymuje dodatkowo panel wiedzy HP.

Jana (odpowiedź) 38:33
O ile wiem, cały system synonimów jest całkowicie zautomatyzowany. To nie jest coś, w czym ktoś ręcznie pracuje na arkuszu kalkulacyjnym z synonimami i jakby mówi: „No cóż, to jest to samo, bo to nigdy by nie wyszło”. Myślę, że każdego dnia od 10 do 15% zapytań jest zupełnie nowych. Więc nie byłoby możliwe, żeby ktoś lubił, nadążał za tym przez cały czas.

Jest wideo z jednego z wydarzeń, które zrobiliśmy, myślę, że dwa, trzy lata temu, gdzie Paul Haar, jeden z inżynierów pracujących nad tym systemem, w pewnym sensie przedstawił niektóre sytuacje, z którymi się zetknęliśmy w odniesieniu do do synonimów, gdzie staramy się dowiedzieć, jakie są tutaj synonimy i niektóre przypadki, w których całkowicie się pomyliliśmy.

I pomyślałem, że naprawdę ciekawie jest tam zajrzeć. A jeśli interesują Cię synonimy i sposób, w jaki Google je oblicza, na pewno to sprawdzę. Jeśli chodzi o tego rodzaju ogólne przejście między „pojazdem ciężarówką” a budżetowym wynajmem samochodów ciężarowych, najprawdopodobniej dowiedzieliśmy się tego również automatycznie i w niektórych przypadkach wyzdrowiejemy lub gdy wszystko się ułoży lub w zasadzie ma to sens . A niektóre z nich się mylimy.

Jeśli zauważysz przypadki, w których błędnie rozumiemy synonimy, zdecydowanie prześlij nam opinię w wynikach wyszukiwania. Abyśmy mogli spróbować dowiedzieć się, co możemy zrobić, aby to poprawić.