Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Google: Nie ma specjalnej premii za ranking domeny .jobs

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Google: Nie ma specjalnej premii za ranking domeny .jobs

Podczas sesji AskGooglebot jeden ze specjalistów ds. SEO zapytał Johna Muellera, czy domena .jobs pomoże Ci uzyskać ranking ofert pracy.

Odpowiedział, że nie, za ranking domeny .jobs nie dostaje się premii.

Wyjaśnia również, że samo to, że w nazwie domeny znajduje się słowo kluczowe, nie oznacza, że ​​jest ona bardziej trafna niż inne, które mogą pojawić się w wyszukiwaniu.

Warto również zauważyć, że biznes ewoluuje z biegiem czasu, a przenoszenie domen jest trudne. Uważa, że ​​lepiej wybrać domenę, która pomoże Ci na dłuższą metę, niż wybrać domenę dokładnie dopasowaną, która pomoże tylko na krótką metę.

Jednym z podanych przez niego przykładów była nazwa domeny zawierająca słowa kluczowe „niebieskie widżety”. Jeśli początkowo oferujesz niebieskie widżety, a następnie zacznij sprzedawać czerwone widżety, w jaki sposób będziesz oferować te widżety na stronie internetowej z „niebieskimi widżetami”?

Nie skupiaj się na słowach kluczowych w dopasowaniu ścisłym w domenie. Zamiast tego pracuj nad stworzeniem wysokiej jakości witryny internetowej, z której będziesz mógł korzystać długoterminowo w przypadku wszystkich swoich ofert.

John Mueller Zapytaj o transkrypcję Googlebota

Jan 0:03
Dzisiejsze pytanie pochodzi od Yvonne Hydra. Yvonne pyta: „Czy domena .jobs poprawia ranking w Google, szczególnie w przypadku witryn z ofertami pracy?” To bardzo częste pytanie, które pojawia się w przypadku nowych domen najwyższego poziomu.

Krótko mówiąc, nie, nie otrzymasz specjalnej premii za posiadanie takiego słowa kluczowego w domenie najwyższego poziomu. Anegdotycznie możesz zauważyć, że wyszukując w sposób naturalny wszystko, co Cię interesuje, zaryzykuję przypuszczenie, że najlepsze wyniki nie mają tych słów kluczowych jako zakończenia domeny.

Często w ogóle nie ma go w adresie URL. To zgodne z projektem. To, że witryna internetowa zawiera słowo kluczowe w nazwie domeny, nie oznacza, że ​​jest ona bardziej trafna w odniesieniu do tego słowa kluczowego niż inne.

Krótko mówiąc, nie musisz wpisywać słów kluczowych w nazwie domeny. Z praktycznego punktu widzenia warto też mieć na uwadze, że biznes ewoluuje z biegiem czasu, a przenoszenie domen jest trudne. Dlatego często warto wybrać nazwę domeny, z której będziesz mógł korzystać na dłuższą metę, a niekoniecznie taką, która pasuje do tego, co oferujesz dzisiaj.

Na przykład, jeśli skupisz się na tworzeniu niesamowitych niebieskich widżetów i zbudujesz swoją witrynę internetową na bestbluewidgets.com, co zrobisz, gdy zaczniesz oferować czerwone widżety?

Zamiast więc spędzać zbyt dużo czasu na nazwie domeny lub domenie najwyższego poziomu, skup się na stworzeniu witryny, z której będziesz mógł korzystać przez długi czas.

Mam nadzieję, że ten film był dla Ciebie przydatny i pouczający. Do zobaczenia następnym razem.

Table of Contents