Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Google: nie mamy limitu indeksowania

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Google: nie mamy limitu indeksowania

Podczas sesji AskGooglebot specjalista ds. SEO zapytał Johna Muellera o limity indeksowania oraz o to, czy Google ma je w przypadku stron statycznych.

Jan odpowiedział, że nie, nie ma limitu. Chciał jednak zgłębić kilka tematów, aby dalej je rozwinąć.

Powiedział, że Google nie jest w stanie stwierdzić, czy strona jest dynamiczna. Jeśli więc weźmiesz dynamiczną stronę, która pierwotnie ma format podobny do .php i zmienisz ją na .html, nie będzie to miało znaczenia. I nie ma to znaczenia dla wyszukiwarek.

John powtórzył, że nie mają żadnych ograniczeń dotyczących indeksowania, ale starają się skupiać zasoby w sposób, który według nich ma sens.

Algorytmy Google będą próbowały indeksować strony w logicznym procesie, który jest w pełni zautomatyzowany.

John podkreślił, że należy skupić się na tym, aby witryna była „niesamowita”, dzięki czemu użytkownicy chętniej będą chcieli zaindeksować każdą stronę w witrynie.

Film możesz obejrzeć tutaj:

John Mueller Zapytaj o transkrypcję Googlebota

Jan 0:03
Dzisiejsze pytanie zadał DigitalMosaics: Czy istnieje maksymalny limit liczby stron internetowych z rozszerzeniem .html (statycznych stron internetowych), które Google może zaindeksować dla jednej witryny?

Krótko mówiąc, nie, nie ma ograniczeń. Ale poświęćmy chwilę na omówienie dwóch powiązanych tematów. Po pierwsze, strony statyczne a strony dynamiczne. Gdy treść jest udostępniana wyszukiwarkom, nie wiedzą one, czy pochodzą ze strony statycznej, czyli pliku, który został dodany i nigdy nie jest zmieniany, czy też został utworzony przez coś na serwerze, czyli strony dynamicznej. Nie jesteśmy w stanie tego stwierdzić i dla wyszukiwarek nie ma to znaczenia.

Czasami witryny próbują sprawić, by strony dynamiczne wyglądały na strony statyczne, dodając rozszerzenie HTML. Ale to niczego nie zmienia, nie ma potrzeby tego robić. Drugim aspektem jest limit indeksowania. Nie mamy żadnych ograniczeń dotyczących indeksowania. Staramy się jednak skupiać nasze zasoby tam, gdzie naszym zdaniem ma to sens.

Mając to na uwadze, nasze algorytmy będą zazwyczaj skupiać się na indeksowaniu stron, które mają sens w indeksowaniu. Jeśli więc jest to zupełnie nowa witryna, prawdopodobnie nie będziemy indeksować milionów stron. Jeśli jednak zobaczymy, że warto, chętnie to zrobimy.

Proces ten jest w pełni zautomatyzowany. Jeśli więc tworzysz swoją witrynę internetową, naszą radą jest upewnienie się, że jest świetna, aby nasze algorytmy z łatwością zrozumiały, że warto poświęcić trochę więcej czasu na jej zaindeksowanie i wyświetlenie w wynikach wyszukiwania. Dziękuję za pytanie. I do następnego odcinka.