Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Google nie podaje pełnej wagi każdego znalezionego linku

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Google nie podaje pełnej wagi każdego znalezionego linku

Jeden ze specjalistów ds. SEO zapytał Johna Muellera na hangocie o linki zwrotne – a dokładniej o linki płatne.

Obawiali się, że linki będą zgłaszane – jeśli zostaną zgłoszone, na przykład jeśli zgłosisz je również zespołowi Google.

Ich główne pytanie brzmi: w jaki sposób Google ustala, co tak naprawdę jest płatnym linkiem?

A może chodzi raczej o to, że Google rozumie luźne ramy finansowe, które pomagają im zrozumieć, że są to faktycznie płatne linki?

John wyjaśnił, że z punktu widzenia Google biorą pod uwagę wiele różnych czynników – nie podają pełnej wagi każdemu znalezionemu linkowi.

Nawet jeśli nie są pewni, ponieważ wartość łącza zawsze może znajdować się pomiędzy.

Chodzi też bardziej o to, że Google bierze wszystko pod uwagę.

Nie tylko dlatego, że link został zgłoszony jako płatny, traktują go w ten sposób, ponieważ przypadkowi ludzie w sieci zgłaszają wiele rzeczy, które niekoniecznie są prawdą.

Jednocześnie czasami jest to przydatna informacja.

Potencjalnie wiele rzeczy łączy się w przypadku płatnych linków.

Następnie specjalista ds. SEO zapytał o linki wewnętrzne w określonych lokalizacjach – na przykład w mapie tekstu zakotwiczonego w nagłówku, w treści lub w stopce.

Czy umiejscowienie tych linków, niezależnie od tego, czy znajdują się one w nagłówku, treści czy treści, ma znaczenie?

John wyjaśnił, że z jednej strony używają go, aby lepiej zrozumieć kontekst strony.

Dlatego takie rzeczy jak tekst zakotwiczenia linku pomagają im w tym zakresie.

Zwykle Google rozróżnia miejsca, w których znajdują się linki na stronie, tylko wtedy, gdy próbuje dokładnie określić, w jakim stopniu te linki odnoszą się do strony.

Dzieje się to około godz 0:38 znak na filmie.

Transkrypcja Hangouta Johna Muellera

Profesjonalista SEO 1 0:38

Moje pytanie dotyczy więc płatnych linków. Czy to jest tak, że przeczytałem część bloga MadCatz i w filmie, który wyraźnie powiedział, jeśli Twoje linki zostaną zgłoszone, na przykład zgłosisz je również zespołowi Google. Więc te linki są, wiesz, rodzajem płatnych linków? Jak Google to ustalił?

A może chodzi bardziej o kwestie finansowe, które pomagają Google zrozumieć, że są to linki płatne, czy też o coś, co wydaje się być efektowne lub ekscytujące, co sprawia, że ​​te linki są płatne lub [inaudible] nienaturalne linki do Twojej witryny?

Jan 1:21
Myślę więc, że pytanie brzmi mniej więcej: w jaki sposób Google rozpoznaje płatne linki? Tak, to znaczy, z naszego punktu widzenia bierzemy pod uwagę wiele różnych rzeczy, nie podajemy każdego linku, który znajdziemy w pełnej okazałości.

Więc nawet jeśli nie jesteśmy pewni, coś może znajdować się gdzieś pomiędzy. Ale wygląda na to, że bierzemy pod uwagę wiele rzeczy. Więc nie chodzi tylko o to, czy ktoś zgłosił to jako płatny link, bo przypadkowi ludzie w Internecie zgłaszają wiele rzeczy, które niekoniecznie są prawdą. Ale jednocześnie czasami jest to przydatna informacja.

Tak się składa, że ​​nie wiem zbyt wielu rzeczy, które łączą się w związku z płatnymi linkami.

Profesjonalista SEO 1 2:15
A co z linkiem wewnętrznym? Jeśli masz link wewnętrzny z odpowiedniej mapy tekstu zakotwiczenia z nagłówka, w treści lub w stopce, czy umieszczenie w nim linków chroni nagłówek, treść lub treść, czy ma to znaczenie?

Ponieważ w większości witryn nagłówki i stopki pozostają takie same. Czy to tak, jakby treść części ciała miała większą wagę, ponieważ to ta konkretna część zmienia się zgodnie ze stronami.

A więc ta konkretna rzecz…

Jan 2:51
Niekoniecznie. Myślę, że w przypadku linków wewnętrznych z jednej strony używamy ich, aby lepiej zrozumieć kontekst. Pomagają nam takie rzeczy jak tekst zakotwiczenia. Ale kolejną naprawdę ważną częścią jest po prostu możliwość indeksowania witryny.

W tym przypadku nie ma znaczenia, gdzie znajduje się ten link na stronie, aby móc przeszukać resztę witryny. Czasami rzeczy znajdują się w stopce, czasami w nagłówku, a czasami we wspólnym menu, na pasku bocznym lub w treści.

Z naszego punktu widzenia wszystkie tego rodzaju miejsca łączące są w porządku. Zwykle tym, co różnicujemy bardziej pod względem lokalizacji na stronie, jest sama treść, aby spróbować dowiedzieć się, co jest naprawdę istotne dla tej konkretnej strony.

I dlatego czasami naprawdę warto skupić się na środkowej części strony, głównym fragmencie treści, który zmienia się ze strony na stronę, a nie na nagłówkach, paskach bocznych i stopkach czy takich rzeczach jak ponieważ są one częścią samej witryny internetowej.

Ale nie jest to główny powód istnienia tej strony i główny powód, dla którego ustalamy jej ranking. To jest rodzaj różnicy, którą stosujemy, jeśli chodzi o różne części strony.

W przypadku linków zazwyczaj chodzi raczej o zrozumienie kontekstu stron i umożliwienie indeksowania witryny, a w tym celu tak naprawdę nie musimy rozróżniać pomiędzy różnymi częściami strony.

Table of Contents