Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Google nie żywi urazy do Twojej witryny po przesłaniu przez Ciebie pliku zrzeczenia się

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Google nie żywi urazy do Twojej witryny po przesłaniu przez Ciebie pliku zrzeczenia się

Inny specjalista ds. SEO był zainteresowany przesłaniem przez niego pliku wyparcia się.

Kilka dni po przesłaniu pliku wyparcia się, w którym usunęli setki spamerskich linków, doświadczyli załamania wydajności swojej witryny internetowej pod względem wyników wyszukiwania.

Mieli wrażenie, że nałożono jakąś łagodną karę po prostu dlatego, że skorzystali z narzędzia wyparcia się.

Martwili się także, ile czasu zajmie przywrócenie normalnego ruchu i rankingu ich witryny.

Ich głównym pytaniem było, czy witryna została naznaczona trwałym czarnym znacznikiem po prostu dlatego, że użyli narzędzia do wyrzekania się.

John odpowiedział, że Google nie przypisał żadnej czarnej flagi, ponieważ zgłosiłeś, że w przeszłości wykonywałeś złe działania związane z linkowaniem.

Z ich punktu widzenia narzędzie do wyrzekania się jest po prostu narzędziem technicznym, którego można użyć, jeśli znajdziesz jakieś złe linki prowadzące do Twojej witryny, a możesz nie chcieć, aby Google brał je pod uwagę podczas oceny Twojej witryny pod kątem rankingu.

Nie oznacza to, że Google uważa, że ​​to Ty utworzyłeś te linki. Wszystko zależy od Ciebie, jeśli chodzi o narzędzie do wyrzekania się.

To narzędzie pomaga Ci zarządzać zewnętrznymi powiązaniami, jakie Google rozpoznaje na temat Twojej witryny w wynikach wyszukiwania.

John wyjaśnił również, że w większości przypadków, jeśli widzisz na przykład przypadkowe linki prowadzące do Twojej witryny, nie ma potrzeby korzystania z narzędzia wyparcia się.

Jeśli jednak zauważysz coś, co może budzić Twoje obawy związane z działaniami związanymi z linkami, co mogłoby wprowadzić w błąd osobę sprawdzającą ręczną recenzję i założyć, że to Ty jesteś odpowiedzialny za te nieprawidłowe linki, sensowne może być skorzystanie z narzędzia wyparcia się.

Nie oznacza to, że faktycznie to zrobiłeś i nie oznacza, że ​​przyznajesz się do winy za gry linkowe. Z ich punktu widzenia jest to narzędzie czysto techniczne.

Dodatkowo John wyjaśnił, że w przypadku większości ręcznych działań, jeśli zostaną one rozwiązane i całkowicie wyczyszczone, Google nie ma pretensji do Twojej witryny.

Nie mają w swoich systemach pamięci, które traktują witrynę negatywnie z powodu kilku negatywnych działań w przeszłości.

Ich stanowisko jest takie, że jeśli rozwiązałeś problem za pomocą narzędzia do wyrzekania się, to rozwiązałeś problem i to wszystko.

Jednak w przypadku niektórych problemów potrzeba trochę czasu, zanim rzeczy zostaną naprawdę przeanalizowane i pokazane w wynikach wyszukiwania, a wyniki będą bardziej stabilne.

Dzieje się tak dlatego, że muszą ponownie przetworzyć wszystko, co jest lub kiedykolwiek było powiązane z witryną.

To zajmuje sporo czasu.

Nie zakładaj, że tylko dlatego, że przesłałeś plik wyparcia się i kilka dni później Twoja witryna uległa awarii w wynikach wyszukiwania, są one ze sobą powiązane.

Bardziej prawdopodobne jest, że coś innego miało większy wpływ na witrynę niż narzędzie wyrzekania się.

Dzieje się to mniej więcej w 17:58 miejscu filmu.

Transkrypcja Hangouta Johna Muellera

Jan (17:58)
Zobaczmy – pytanie dotyczące narzędzia wyrzekania się: czy użycie narzędzia wyparcia podnosi flagę w algorytmie i powoduje miękką karę na stronie internetowej za potencjalne zaangażowanie w budowanie linków w przeszłości? Użyliśmy tego narzędzia do usunięcia setek spamerskich linków, a nasza witryna upadła kilka dni później. Czy powinniśmy usunąć plik wyparcia się? Ile czasu zajmie przywrócenie normalnego ruchu i rankingu witryny? A może na tej stronie internetowej znajduje się trwały czarny znak za korzystanie z narzędzia wyparcia się?

Jan (18:28)
Dobre pytanie. Nie, nie ma żadnej kary, czarnej flagi, znaku ani niczego związanego z używaniem narzędzia wyparcia się. Z naszego punktu widzenia jest to narzędzie czysto techniczne, z którego możesz skorzystać, jeśli posiadasz linki prowadzące do Twojej witryny, których nie chcesz uwzględnić w systemach Google. I to nie znaczy, że Ty utworzyłeś te linki, może to być coś, co znalazłeś, gdy naprawdę martwisz się, że Google może uzyskać niewłaściwy obraz Twojej witryny. To w zasadzie zależy od Ciebie.

Zasadniczo jest to narzędzie techniczne, które pomaga zarządzać zewnętrznymi powiązaniami z Twoją witryną w odniesieniu do wyszukiwarki Google. W większości przypadków, jeśli widzisz przypadkowe linki prowadzące do Twojej witryny, nie musisz używać narzędzia do wyrzekania się. Ale jeśli zobaczysz coś, co powiesz: „No cóż, zdecydowanie tego nie zrobiłem”. A gdyby ktoś z Google ręcznie przeglądał moją witrynę i mógłby założyć, że to zrobiłem, wtedy sensowne byłoby skorzystanie z narzędzia do wyrzekania się.

Ale z tego punktu widzenia nie oznacza to, że to zrobiłeś, ani nie jest to rodzaj znaku, że przyznajesz, że w przeszłości zajmowałeś się grami linkowymi. Z naszego punktu widzenia jest to naprawdę narzędzie czysto techniczne. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli chodzi o większość ręcznych działań, powiedziałbym, że jeśli ręczne działanie zostanie rozwiązane i problem zostanie rozwiązany, wówczas potraktujemy Twoją witrynę tak, jak każdą inną witrynę internetową.

To nie jest tak, że mamy w naszych systemach pamięć, która mówi: „No cóż, w przeszłości na tej stronie wykonywano ręczne czynności, dlatego w przyszłości może być również niejasna”. Z naszego punktu widzenia, jeśli rozwiązałeś problem, to rozwiązałeś ten problem. W przypadku niektórych problemów ustabilizowanie się sytuacji zajmuje trochę więcej czasu, ponieważ musimy ponownie przetworzyć wszystko, co jest związane z witryną.

A to zajmuje trochę czasu. Ale nie jest tak, że jakaś uraza lub algorytmy powstrzymują witrynę. W odniesieniu do tego konkretnego przypadku, w którym twierdzisz, że złożyłeś wniosek o wyparcie się, a następnie spadł ranking lub widoczność, szczególnie kilka dni później, zakładam, że nie ma to ze sobą związku.

W szczególności w przypadku pliku wyrzeczenia się bierzemy go pod uwagę podczas ponownego przetwarzania linków, które w pewnym sensie wskazują na Twoją witrynę internetową. Jest to proces, który zachodzi stopniowo przez pewien okres czasu i spodziewałbym się, że będzie miał wpływ w ciągu, nie wiem, może trzech, czterech, pięciu, sześciu miesięcy, w pewnym sensie krok po kroku. w tym kierunku.

Jeśli więc twierdzisz, że zauważyłeś efekt w ciągu kilku dni i był to naprawdę silny efekt, to zakładam, że ten efekt jest całkowicie niezwiązany z plikiem wyparcia się. To powiedziawszy, brzmi to tak, jakbyś nadal nie odkrył, co może być tego przyczyną. Może więc warto w pewnym momencie wziąć udział w innym z tych spotkań i być może będziemy mogli przejrzeć różne opcje, które mogą mieć wpływ na Twoją witrynę. Naprawdę trudno powiedzieć, bo na pewno nie jest to oparte na pliku wyparcia się. Ale co innego mogłoby to być? Jest tak wiele różnych opcji.