Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Google odpowiada na pytanie, czy można używać zduplikowanych fragmentów kodu

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Google odpowiada na pytanie, czy można używać zduplikowanych fragmentów kodu

Jeden ze specjalistów ds. SEO zapytał Johna Muellera podczas przesłanego segmentu pytań i odpowiedzi hangouta na temat zduplikowanych fragmentów kodu i uprawnień domeny.

Mówiąc dokładniej, pytanie brzmiało: w jaki sposób długa treść, na przykład samouczek wykorzystujący istniejące fragmenty kodu w nowym kontekście lub nowym fragmencie, wpływa na władzę domeny?

Jeśli tak, czy istnieje sposób na złagodzenie skutków?

John wyjaśnił, że po pierwsze, Google nie ma koncepcji władzy domeny. Jest to metryka wymyślona przez narzędzia innych firm.

I John nie może udzielić żadnej rady w tej kwestii.

Następnie wyjaśnił jednak, że jeśli chodzi o fragmenty kodu, to tak samo jak z różnymi fragmentami treści.

Przypomina to wybór głównego tematu, o którym chcesz napisać. Potem piszesz na dany temat w różnych odmianach. Lub, na przykład, jeśli sprzedajesz w swojej witrynie konkretną książkę, możesz napisać o niej z różnych punktów widzenia.

A to przydatna i wyjątkowa treść. To, że fragment kodu jest tym samym fragmentem kodu, który jest używany gdzie indziej, nie musi oznaczać, że możesz utworzyć tylko jedną stronę dotyczącą tego jednego fragmentu kodu.

Dzieje się to mniej więcej w 07:07 na filmie.

Transkrypcja Hangouta Johna Muellera

John (przesłane pytanie) 07:07
W jaki sposób długa treść, powiedzmy samouczek, który wykorzystuje już istniejące fragmenty kodu, ale w nowym kontekście lub fragmencie, w jakikolwiek sposób wpływa na władzę domeny? Jeśli tak, czy można w jakiś sposób złagodzić skutki?

Jana (odpowiedź) 07:27
Myślę więc, że przede wszystkim nie mamy pojęcia autorytetu domeny. Jest to więc raczej wskaźnik strony trzeciej. Jeśli ciekawi Cię, jak zestawili te dane, sprawdziłbym to u nich. Nie mogę Ci nic doradzić w tej kwestii. Ogólnie rzecz biorąc, możesz tworzyć więcej treści wokół tego samego fragmentu kodu.

Widzę to podobnie do tego, jak wybierasz główny temat, o którym chcesz pisać, a następnie piszesz o nim w różnych odmianach. Lub, na przykład, jeśli sprzedajesz w swojej witrynie konkretną książkę, możesz napisać o niej z różnych punktów widzenia. A to wszystko przydatne i unikalne treści. To, że fragment kodu jest tym samym fragmentem kodu, który jest używany gdzie indziej, nie musi koniecznie oznaczać, że można utworzyć tylko jedną stronę na temat tego fragmentu kodu.