Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Google odpowiada na pytanie, czy można wymusić wyświetlanie linków do podstron w Google

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Google odpowiada na pytanie, czy można wymusić wyświetlanie linków do podstron w Google

Podczas hangouta jeden ze specjalistów ds. SEO zapytał Johna Muellera o linki do podstron i o to, czy można wymusić ich wyświetlanie w wynikach wyszukiwania Google.

Ich pytanie brzmiało: czy istnieje jakaś strategia, dzięki której żądane strony mogą pojawiać się jako linki do podstron w wynikach wyszukiwania Google?

John wyjaśnił, że linki do witryn to dodatkowe wyniki, które czasami są wyświetlane pod wynikami wyszukiwania, gdzie zwykle jest to jednowierszowy link do innej części witryny.

Nie ma jednak metatagu ani danych strukturalnych, których można użyć do wymuszenia wyświetlenia linku do witryny.

Chodzi raczej o to, że Google próbuje dowiedzieć się, co jest rzeczywiście powiązane lub istotne dla użytkowników, gdy przeglądają oni również tę jedną stronę internetową.

W tym celu John zaleca posiadanie dobrej struktury witryny internetowej i wyraźnych linków wewnętrznych, dzięki czemu łatwo będzie rozpoznać, które strony są z nimi powiązane.

Zaleca także posiadanie jasnych tytułów, których Google może używać i wyświetlać jako witrynę.

W związku z tym nie ma gwarancji, że cokolwiek z tego zostanie pokazane w ten sposób, ale jest to coś, co pomaga Google dowiedzieć się, co jest ze sobą powiązane.

A jeśli Google uzna, że ​​warto to pokazać, dużo łatwiej będzie mu wybrać na podstawie tych informacji.

Dzieje się to mniej więcej w 16:02 momencie filmu.

Transkrypcja Hangouta Johna Muellera

Jan (pytanie)
Czy istnieje strategia, dzięki której pożądane strony mogą pojawiać się jako linki do podstron w wynikach wyszukiwania Google?

Jan (odpowiedź)
Linki do witryn to zatem dodatkowe wyniki, które czasami są wyświetlane pod wynikami wyszukiwania, gdzie zwykle jest to jednowierszowy link do innej części witryny. Nie ma też metatagów ani danych strukturalnych, za pomocą których można na przykład wymusić wyświetlenie linku do witryny.

Co więcej, nasze systemy próbują dowiedzieć się, co jest w rzeczywistości powiązane lub istotne dla użytkowników, którzy przeglądają również tę jedną stronę internetową. W tym celu zalecamy zasadniczo posiadanie dobrej struktury witryny internetowej, posiadanie przejrzystych linków wewnętrznych, dzięki czemu łatwo będzie nam rozpoznać, które strony są z nimi powiązane, oraz posiadanie jasnych tytułów, których możemy używać i w jaki sposób pokazywać jako witryna.

A co za tym idzie, nie ma gwarancji, że cokolwiek z tego zostanie pokazane w ten sposób, ale w pewnym sensie pomaga nam to zrozumieć, co jest ze sobą powiązane. A jeśli rzeczywiście uznamy, że pokazanie nam, co myślę, ma sens, wówczas o wiele łatwiej będzie nam dokonać wyboru na podstawie tych informacji.