Google opóźnia wydanie Androida 11 Beta i ogłasza czerwcowe wydarzenie

Google zmienia plan startowy dla Androida 11, który nie będzie już pokazywany na scenie w maju i przejdzie na zaplanowane wirtualne wydarzenie na początku przyszłego miesiąca. Babcia dodaje miesiąc do tego, czego oczekiwano do tego czasu.

Tak, prawdopodobnie już myślisz, że Android 11 handluje tu i tam. W zależności od dzisiejszej premiery istnieją cztery wersje wstępnych testów, które nie zostały jeszcze przedstawione w tradycyjny sposób. Oznacza to, że nie było jeszcze etapu, w którym dyrektor giganta wyszukiwania skomentował najważniejsze wiadomości, funkcje i nowe posty.

Stanie się to dwunastego miesiąca, ale koronawirus, który powoduje COVID-19, zmienił plany i został oficjalnie ustawiony jako prawdziwy. Nic dziwnego, że w tym roku We / Wy Google zostało anulowane, ale teraz wiemy, że jest włączony 3 W czerwcu więcej urządzeń będzie mogło uzyskać wersję Androida 11 beta i będzie bardziej stabilna. Będzie to wersja beta, która zostanie zaprezentowana podczas domyślnego wydarzenia, tego samego dnia.

Druga ważna wersja beta zostanie wydana w lipcu (miała się odbyć w czerwcu), już wraz z ostatecznym pakietem SDK i wersją aplikacji na Androida 11 wydaną w Sklepie Play. Trzecia wersja beta jest na sierpień (wstępnie zaplanowana na lipiec), co będzie zasadniczo systemem operacyjnym, którego producenci mogą używać do aktualizacji swoich urządzeń.

Więcej czasu może pomóc systemowi Android 11

Ponieważ cały harmonogram został przesunięty ponad miesiąc temu, programiści i producenci będą mieli więcej czasu na idealne dopasowanie swoich produktów do nowego systemu operacyjnego. Obejmuje to zmianę wierszy kodu, a nawet tworzenie nowych sterowników, aby funkcja nie przestała działać (!).

Stabilna i ostateczna wersja nowego systemu operacyjnego pozostanie przez pewien czas w trzecim kwartale tego roku. Z pewnością pojawi się najpierw na urządzeniach Pixel, a następnie na bardzo niewielu modelach 2020, a spodziewany jest ponad 2021 premier.

Dzięki informacjom: Google i Ars Technica.