Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Google ostrzeże smartphones Android dla rosyjskich nalotów na Ukrainę

Największymi ofiarami rosyjskiej inwazji jest ludność Ukrainy. To na nie spadają bomby i wszelkie ataki sił zbrojnych, często bez ostrzeżenia, co ogranicza ich zdolność do samoobrony.

Aby pomóc tym obywatelom, Google postanowił stworzyć unikalny mechanizm na Androida. Gigant badawczy będzie teraz ostrzegał przed nalotami na Ukrainę za pomocą smartphones Android. Ten środek jest teraz dostępny dla wszystkich, automatycznie.

Alert Google Ukraina Android Rosja

Alert na Androida o atakach z Rosji

Ten nowy mechanizm, który został już zaimplementowany przez Google, pomoże użytkownikom smartphones Android. Przejrzyście i całkowicie automatycznie będą otrzymywać powiadomienia na swoje urządzenia, za pośrednictwem Usług Play i bez potrzeby korzystania z aplikacji.

Dzięki tym informacjom, jako uzupełnienie alarmów odbieranych przez syreny w miastach, będzie można przygotować ochronę w schronach. To oczekiwanie z pewnością może uratować życie i pomóc chronić wszystkich, którzy otrzymują te wiadomości.

Niezbędna pomoc dla ludności Ukrainy

Z tego, co widać w nowej wersji Usług Google Play, są informacje przygotowujące nadejście tej nowości. Komunikaty są jasne i skierowane do każdego miasta. Informacji przekaże również rząd Ukrainy.

Rząd Ukrainy wydał alert dotyczący %s w dniu %s. Natychmiast chowaj się za osłoną.\n\nDotknij, aby zmienić ustawienia.

Rząd Ukrainy anulował alert dla %s na %s.\n\nDotknij, aby zmienić ustawienia.

Oprócz ostrzeżenia o zbliżającym się ataku, pojawią się również alarmy pod koniec rosyjskiego ataku. Informacje te wykorzystują dane z istniejących systemów w tym kraju. Po stronie Google będzie można skonfigurować te alerty, emitowane w języku angielskim, ukraińskim lub rosyjskim.

Jeden sistema od Google, który nie potrzebuje aplikacji

Aby to wesprzeć sistema i alerty, Google korzysta z ulepszonego sistema wykrywanie trzęsień ziemi i przekazywanie przez nie tych ostrzeżeń. Jego małe opóźnienie pozwala na wysoką prędkość transmisji tych alertów i szybkie dotarcie do tych, którzy chcą się chronić.

Ta nowość podąża za propozycją, która pojawiła się podczas pandemii, aby wykryć kontakt z COVID na Androidzie. Jest częścią różne środki które Google stworzyło, aby pomagać ludziom przede wszystkim w przypadku rosyjskiej inwazji na Ukrainę.


Table of Contents