Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Google Pixel 3 Recenzja aparatu: Rzeczywiście „nowy sposób patrzenia na świat”!

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Google Pixel 3 Recenzja aparatu: Rzeczywiście „nowy sposób patrzenia na świat”!

Dwa lata temu Google wypuścił na rynek pierwszego Pixela. I właściwie na nowo zdefiniowaliśmy to, czego oczekiwaliśmy od aparatów telefonicznych pod względem szczegółów. Następnie Pixel 2 poszedł w jego ślady, jeszcze bardziej udoskonalając oczekiwania dotyczące fotografii telefonicznej, do tego stopnia, że ​​nazwaliśmy go aparatem udającym telefon. A teraz pojawia się Pixel 3co podnosi wydajność aparatu na jeszcze wyższy poziom.

Tak, starannie dobieraliśmy słowa. Aby wszystko było strasznie proste, nie będziemy wdawać się w żadne dyskusje na temat trybów ani specyfikacji (pojedynczy 12.2 aparat megapikselowy z AF/1.8 otwór z tyłu, podwójny 8 dla zainteresowanych aparaty megapikselowe z przodu), ale po prostu przejdę do sedna sprawy – jakie zdjęcia robi Pixel 3 Brać?

Odpowiedź jest prosta: cholernie niesamowite.

Kilka dni temu sprawdziliśmy aparaty w nowych iPhone’ach i byliśmy pod wrażeniem tego, jak pomimo całej paplaniny Beautygate i fotografii obliczeniowej, nadal dostarczały zdjęcia zdumiewająco bliskie rzeczywistości, aczkolwiek z pewnym delikatnym retuszem można się spodziewać po utalentowanym aktorze, który wciąż stara się wyglądać „naturalnie” przed kamerą. Widzieliśmy, co Google może zrobić dzięki swojemu oprogramowaniu do uczenia maszynowego w Pixelu 2gdzie zapewniał takie zdjęcia, z którymi nie radziły sobie nawet telefony z dwoma aparatami.

Z Pixelem 3, to podnosi te standardy o krok dalej – i nie mówimy tu o dość dużym i nieco niestosownym notchu w wariancie XL urządzenia. Co ciekawe, podczas gdy wcześniejsze bitwy między iPhonem a konkurencją Androida toczyły się w zakresie reprodukcji kolorów, Pixel przejmuje go i swoich braci z Androidem w zakresie innego aspektu fotografii: szczegółów. A dzięki połączeniu fotografii HDR i uczenia maszynowego pokonuje większość z nich. Tak, aplikacja nie oferuje tylu opcji fotografowania, jakie można uzyskać na Huawei P20 Pro lub urządzeniu Xiaomi, ale z naszego punktu widzenia większość użytkowników powinna zwracać uwagę na dwie z nich: „aparat” (odpowiednik Pixela „auto” – bardzo dziwna nazwa, biorąc pod uwagę, że wszystkie inne tryby również używają tej nazwy) i „portret”.

I bądź przygotowany na uratowanie podłogi przed szczęką (lub odwrotnie, w zależności od siły i skłonności finansowych), gdy zobaczysz rezultaty. Nie dajcie się zwieść, Pixel 3Tryb HDR+ w zasadzie zapewni zdumiewająco genialne zdjęcia. Jeśli szukasz świetnie wyglądających zdjęć, Twoje poszukiwania kończą się tutaj. Otrzymasz dobre kolory, które mogą wydawać się nieco jaśniejsze, ale są znacznie lepsze niż niewielka tendencja do szarawego błękitu, którą widzieliśmy na Pixelu 2. Ale to, co Cię zaskoczy, to poziom szczegółowości, jaki zobaczysz na zdjęciach, często pokazujących rzeczy, których w ogóle nie zauważyłeś. Jest to szczególnie wymowne, gdy robisz zdjęcia, na których znajduje się wiele obiektów i tekstur, takich jak liście lub powierzchnie drewniane – zobaczysz znacznie więcej niż innym aparatem.

Google wspomniał o funkcji Top Shot, która za każdym razem, gdy robisz zdjęcie, wybiera najlepsze z serii zdjęć, a także pozwala wybrać jedno, jeśli nie podoba Ci się to, co wybrał aparat – to nie jest żadna reklama, to Pracuje. I działa tak szybko, że zalecamy pozostawienie go włączonego. Nie ma możliwości ustawienia tej opcji, ale jeśli po prostu pozostawisz opcję „Ruch włączony”, za każdym razem, gdy zrobisz zdjęcie, pojawi się możliwość wybrania najlepszego zdjęcia z serii. Co to jest „Motion On” – pytasz? Jest to jedna z opcji przypominających Zdjęcia na żywo w iPhonie, w której aparat przechwytuje mały klip wideo i pokazuje Ci z niego najlepsze ujęcie. Niestety, jeśli skorzystasz z Top Shot, zdjęcie zostanie zapisane w niższej rozdzielczości (3 MP zamiast zwykłej 12.2 MP), ale dla większości ludzi nie powinno to niepokoić. Możesz go wyłączyć, ustawić na tryb automatyczny (jeśli działa w większości przypadków) lub wyłączyć. Chyba że martwisz się o miejsce do przechowywania (Pixel 3 nadal nie ma pamięci rozszerzalnej), zalecamy pozostawienie go włączonego.

Kolejną nową funkcją, którą Google wprowadził do aparatu, jest zoom Super-Res, który według niego może dorównać około 2-krotnemu zoomowi optycznemu w innych urządzeniach. I szczerze mówiąc, sprawdza się to całkiem nieźle. Nie, nie uzyskasz dokładnie takich szczegółów, jakie można uzyskać z „prawdziwego” zoomu optycznego, ale zbliżysz się wystarczająco blisko, co ma pewne znaczenie, biorąc pod uwagę, że wszystko to jest robione za pomocą jednego aparatu w połączeniu z bardzo poważnym magia oprogramowania!

Wydajność przy słabym oświetleniu jest bardzo podobna do Pixela 2 – aparat ogólnie bardzo dobrze radzi sobie z odblaskami i czasami robi świetne zdjęcia, ale bywa trochę nierówno. Zalecamy odrobinę cierpliwości i och, tak, nie jesteśmy wielkimi zwolennikami używania lampy błyskowej. Oczekuje się, że nowy tryb Night Sight sprawi, że fotografowanie przy słabym świetle będzie jeszcze lepsze (jak nam powiedziano, wkrótce zostanie dostarczony w ramach aktualizacji), ale nawet w obecnym stanie Pixel 3 jest przyzwoitym wykonawcą przy słabym oświetleniu. Wskazówka: rozważ czasem wyłączenie tego trybu HDR+, ponieważ może on próbować sztucznie oświetlić obszary, które wolisz pozostać ciemne.

Następnie jest tryb portretowy. W przeciwieństwie do wielu swoich konkurentów, którzy wybierają dodatkowe kamery w celu uzyskania informacji o głębi ostrości (prosty angielski: aby dowiedzieć się, co należy zachować ostrość, a co zamazać), Google polegał na starym, dobrym oprogramowaniu. Bazując na wynikach, uważamy, że oprogramowanie sprawia, że ​​sprzęt wygląda głupio. Nie, to nie jest tak, że tryb portretowy na Pixelu 3 jest doskonały, ale z pewnością radzi sobie znacznie lepiej z wykrywaniem krawędzi niż podobne modele Note 9 i iPhone XS tak. Dotyczy to zarówno tylnego, jak i przedniego aparatu.

Co oczywiście prowadzi nas do przednich kamer, podwójnych 8-megapikselowe strzelanki, przy czym drugi aparat przeznaczony jest do robienia szerszych selfie. Czy dodatkowy aparat coś zmienia? Szczerze mówiąc, nie jesteśmy do końca pewni – nowy aparat rzeczywiście pozwala pokryć większy obszar, ale szczerze mówiąc, nie widzimy jeszcze, żeby ludzie rezygnowali z kijków do selfie. To powiedziawszy, miłośnicy selfie pokochają Pixela 2. Wykonane przez nas selfie były bardzo szczegółowe (to mocna strona Pixela, jak mówimy), chociaż kolor był nieco niespójny (niektóre zdjęcia wyglądały na zbyt różowe, szczególnie w pomieszczeniach, a niektóre zdawały się błądzić po szarej stronie ). Dostępna jest opcja retuszu twarzy, ale nawet przy jej wyłączeniu mieliśmy wrażenie, że nasza cera została nieco rozjaśniona. Funkcja Photobooth ma robić selfie za każdym razem, gdy się uśmiechniesz, ale można ją zwieść drganiami twarzy. Ale wszystko powiedziane i zrobione, zapewnia dobrą szczegółowość, świetne zdjęcia grupowe i wspaniały tryb portretowy – czego więcej można chcieć od selfie! Są też naklejki i Playmoji (figurki 3D, które możesz wstawić do swoich zdjęć – zrób sobie selfie z Iron Manem!). Cóż, może coś w rodzaju oświetlenia portretowego na iPhonie byłoby miłe, ale to tylko nasze sprzeczenia.

To jednak nie wszystko róże. Aparat ma tendencję do bycia nieco niekonsekwentnym – czasami brakowało mu oczywistych obiektów lub robił nieco rozmyte zdjęcia. Nagrywanie wideo jest dobre, ale nie zapewnia bezsennych nocy porównywalnie z iPhonem XS. A jak zaczynaliśmy wcześniej, zdarzały się sytuacje, gdy myśleliśmy, że aparat szaleje za szczegółowością – do tego stopnia, że ​​w przypadku zbliżeń czasami zastanawialiśmy się, czy uczenie maszynowe nie staje się sztuczną inteligencją i wstawia rzeczy, które nie istnieją . Zalecamy używanie opcji HDR w przypadku zdjęć krajobrazowych i grupowych, ale jeśli wybierasz zbliżenia (lub makra, jak je nazywają), radzimy dokładnie sprawdzić, co uchwycił aparat. Szczegóły mogą czasami być zbyt piękne, aby mogły być prawdziwe, ale w końcu nie jest to złe, prawda? Bądź cierpliwy, a niektóre rezultaty, które uzyskasz, zaskoczą Cię

Piksel 3 udowadnia, że ​​nie potrzeba wielu aparatów, aby robić świetne zdjęcia. Dlatego właśnie plasuje się na czele najlepszych w branży fotografii telefonicznej, mimo że wydaje się stosunkowo skromnie wyposażony. Nie, nie jest idealnie. Może to być nieregularne. Może to być niespójne. Czasami może przynieść rezultaty graniczące z nierealnym.

Ale Google rzeczywiście stwierdziło, że to „nowy sposób patrzenia na świat”. Założę się, że tak. I w większości świat nigdy nie wyglądał lepiej.

Table of Contents