Google Pixel 4 dostaje aktualizację, która poprawia jeden z największych problemów

Piksel 4 To najbardziej zaawansowany smartfon od Google. Nawet po wydaniu gigant technologiczny nadal rozwija określone funkcje tego sprzętu, a ostatnia aktualizacja rozwiązuje jeden z największych problemów.

W ten sposób jest bliżej propozycji konkursowej, zwłaszcza Apple… Ale czy to wystarczy, aby przyciągnąć więcej użytkowników?

Google Pixel 4 dostaje aktualizację, która poprawia jeden z największych problemów iPhone'a

Wprowadzony na świat 15 października Pixel 4 reprezentuje referencje w świecie Androida. Najważniejszym wydarzeniem jest fotografia, podobnie jak poprzednie modele… Tym razem Google ma wbudowany inny najlepszy sprzęt i nowości, aby zapewnić użytkownikom jak najlepsze wrażenia.

Jedną z tych nowych funkcji było odblokowanie rozpoznawania twarzy. To było już obecne na Androidzie przez długi czas, ale sistema Dedykowany piksel 4 jest bardziej zaawansowany poprzez umieszczenie się w lidze Face ID of Apple.

Google Pixel 4 dostaje aktualizację, która poprawia jeden z największych problemów 1

Jednak sistema Rozpoznawanie twarzy pikseli 4 okazało się, że nie jest tak wiarygodny! Po wprowadzeniu na rynek kilku konsumentów przetestowało i rozpoznało poważny problem bezpieczeństwa z tym terminalem.

Podczas odblokowywania smartfona poprzez rozpoznanie twarzy użytkownika, ale z zamkniętymi oczami, zostało otwarte naruszenie bezpieczeństwa… W tym przypadku jest to szczególnie poważne, ponieważ oprócz odblokowania sistema operativo, rozpoznawanie twarzy służy nawet do autoryzacji płatności i różnych innych wrażliwych funkcji!

Aktualizacja obiecuje poprawić bezpieczeństwo rozpoznawania twarzy…

Aby zwalczyć tę lukę, Google wydało aktualizację oprogramowania. Aktualizacja, Pixel Feature Drop, dociera do klientów za pośrednictwem OTA, ale nie gwarantuje to rozwiązania problemu!

Google Pixel 4 dostaje aktualizację, która poprawia jeden z największych problemów 2 Google Pixel 4 dostaje aktualizację, która poprawia jeden z największych problemów 3

W zaktualizuj listę wiadomości, należy teraz zauważyć, że dzięki tej nowej aktualizacji sistema Rozpoznawanie twarzy pikseli 4 zmieniło się i z czasem ulegnie poprawie. Zdjęcia twarzy użytkownika zostaną wykorzystane do uszczegółowienia i rozpoznania większej liczby szczegółów, które czynią go wyjątkowym… Google nie powiedział jednak, że usunie to poważne naruszenie bezpieczeństwa wykryte kilka miesięcy temu.

Jak wskazał gigant technologiczny, zdjęcia twarzy, które zostaną wykonane w celu ulepszenia uwierzytelnienia Google Pixel 4 będą przechowywane na chipie Titan M. W ten sposób teoretycznie zapewniona jest prywatność użytkowników, ponieważ obrazy nie są wysyłane na serwery firmy.

Poznaj szczegółowo Google Pixel 4…