Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Google Play vs. AppleApp Store, Netflix zaczyna blokować użytkowników… [Tech News Digest]

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Google Play vs. AppleApp Store, Netflix zaczyna blokować użytkowników… [Tech News Digest]

Duża różnica między Google Play a AppleApp Store, Netflix blokuje narzędzia odblokowujące, Google stara się wyświetlać lepsze reklamy, dostać za darmo na Xbox i dzień, w którym Darth Vader został zaatakowany przez psa.

Tak naprawdę nie możesz wybrać, z którego sklepu z aplikacjami korzystasz. Jeśli chcesz mieć iPhone’a, po prostu musisz go używać AppleSklep z aplikacjami. A jeśli wolisz Androida, utkniesz w Google Play. Oba mają swoje zalety i dziwactwa, ale jest między nimi jedna kluczowa różnica…

WYKORZYSTAJ WIDEO DNIAPRZEWIŃ, ABY KONTYNUOWAĆ TREŚĆ

Według danych firmy App Annie (za pośrednictwem The Next Web), Google Play jest znacznie bardziej popularny, ale AppleApp Store jest znacznie bardziej opłacalny. Google Play zebrał około 200 milionów pobrań w 2015 roku, w porównaniu do 100 milionów pobrań z App Store. Jednak odwrotnie, Apple przyniósł dwa razy większe przychody niż Google z pobierania aplikacji.

Dlaczego to? Cóż, Android to największy mobilny system operacyjny na świecie, ale jego użytkownicy prawdopodobnie będą bardziej świadomi budżetu niż ich bracia posiadający iPhone’a. Tak więc, podczas gdy przeciętny użytkownik Androida pobierze wiele aplikacji, jest mało prawdopodobne, aby zapłacił za ten przywilej. W przeciwieństwie do przeciętnego użytkownika iPhone’a, który chętnie zapłaci za odpowiednią aplikację. A może to zbyt uproszczone wyjaśnienie? Daj mi znać w komentarzach pod spodem.

Netflix zaczyna blokować programy odblokowujące

Zgodnie z obietnicą Netflix zaczął blokować użytkownikom dostęp do treści niedostępnych w ich regionie. Na początku tego miesiąca Netflix ogłosił rozprawę z VPN (Virtual Private Networks) lub serwerami proxy, których można używać do oglądania programów Netflix nielicencjonowanych w Twoim kraju. I ta represja właśnie się rozpoczęła.

Jak donosi Engadget, klienci australijskiego unblockera uFlix utracili dostęp do amerykańskiego katalogu. Ci, którzy wcześniej mogli oglądać programy tylko w Ameryce za pośrednictwem amerykańskiego serwera, są teraz informowani: „Wygląda na to, że używasz narzędzia odblokowującego lub serwera proxy. Wyłącz dowolną z tych usług i spróbuj ponownie”.

Podejrzewamy, że uFlix będzie pierwszą z wielu takich usług, których dotyczy ten problem. Jednak uFlix już „pracuje nad rozwiązaniem pozwalającym obejść te nowe środki”. I chociaż jest to gra w kotka i myszkę, która ma trwać latami, wierzymy, że rozprawa ostatecznie zakończy się niepowodzeniem z różnych powodów. Największym z nich jest to, że ludzie zawsze znajdują sposób, gdy stawką jest ich szczęście.

Google radzi sobie ze złymi reklamami

Firma Google opublikowała raport dotyczący lepszych reklam za rok 2015, w którym wyszczególniono wysiłki podejmowane przez firmę w celu poprawy jakości reklam, które wszyscy oglądamy online. Google chwali się, że ma 1Ponad 000 osób zajmujących się usuwaniem złych reklam, które łącznie wyłączyły 780 milionów reklam w 2015 r. Zablokowały również wyświetlanie reklam 25 000 aplikacjom z powodu nieprzestrzegania zasad.

Reklamy oznaczone jako „złe” obejmują te, które zaciemniają treść, dostarczają złośliwe oprogramowanie lub promują podróbki. Jednymi z najgorszych przestępców są firmy farmaceutyczne, oszustwa związane z odchudzaniem i osoby sprzedające niechciane oprogramowanie. Google upiera się, że chce „upewnić się, że wszystkie reklamy, które widzisz, są pomocne i mile widziane”, obiecując jednocześnie „kontynuować walkę, aby to urzeczywistnić”.

W pełni oczekuję komentarzy narzekających, że każda reklama jest zła, a Internet wolny od reklam zapoczątkowałby jakąś utopijną przyszłość. Należy jednak pamiętać, że jeśli usuniesz wszystkie reklamy z sieci, Twoje ulubione witryny przestaną istnieć. Ponieważ, czy ci się to podoba, czy nie, jeśli zabijesz dochód, zabijesz zawartość.

Wiedźmin 2 Jest bezpłatny na Xbox

, która została pierwotnie wydana na konsolę Xbox 360 w 2011 roku, jest dostępna bezpłatnie w witrynie Xbox.com do 5 lutego. Ponieważ jest to gra na konsolę Xbox 360, musisz ją pobrać na tę konsolę. Jednak została również dodana do listy wstecznie kompatybilnych gier Xbox One.

Nie ma wyjaśnienia, dlaczego nagle jest rozdawane za darmo. Może to być po prostu sposób na zapewnienie pokrycia funkcji wstecznej kompatybilności, którą ma Xbox One i PlayStation 4 nie. To pomaga, że ​​była to jedna z najlepszych gier 2015 roku.

Darth Vader nie pasuje do tego psa

I wreszcie, nawet Darth Vader ma złe dni. Był taki czas, kiedy Obi-Wan Kenobi odciął sobie nogi i zostawił go na pewną śmierć. A kiedy Luke Skywalker zabił go, odcinając mu prawą rękę. A także wtedy, gdy dostał mieczem świetlnym w orzechy, a następnie został zaatakowany przez psa.

OK, tego nie było w filmach, ale na pewno się zdarzyło. Wiemy, ponieważ w Internecie jest dowód wideo. A jak już wszyscy wiemy, jeśli coś jest w Internecie, musi to być prawda. Albo po prostu cosplayer odkrywa, że ​​nigdy nie powinno się pracować ze zwierzętami. [H/T The Mirror]

Twoje opinie na temat dzisiejszych wiadomości technicznych

Wolisz Google Play czy AppleApp Store? Czy rozprawa Netflix z serwerami proxy dotknęła Cię już? Jakie jest najlepsze rozwiązanie zarabiania w sieci? będziesz pobierać? Czy widziałeś śmieszne wideo cosplayerów? Jeśli tak, zostaw link w komentarzu!

Daj nam znać, co myślisz o wiadomościach technicznych dnia, publikując w sekcji komentarzy poniżej. Ponieważ zdrowa dyskusja jest zawsze mile widziana.

to codzienna kolumna, w której najświeższe wiadomości technologiczne są podzielone na krótkie fragmenty, które są łatwe do odczytania i idealne do udostępniania.

Kredyty obrazkowe: Maurizio Pesce za pośrednictwem Flickr