Google podobno pracuje nad własnym smartwatchem marki Pixel

Google podobno pracuje nad rywalem dla Apple Watch.

Google podobno pracuje nad własnym smartwatchem marki Pixel 1

Według raportu Business Insider, Google pracuje nad smartwatchem marki Pixel, w przeciwieństwie do Fitbita, co do którego wielu spekulowało, że może się zdarzyć po sfinalizowaniu przejęcia Fitbit przez Google na początku tego roku.

Oznacza to, że zegarek będzie prawdopodobnie działał w podobnym duchu, co Pixel Google smartphones, które służą jako prezentacja możliwości oprogramowania Google dla innych producentów telefonów z Androidem.

Podczas gdy Google produkuje smartphones niezależnie od 2016 roku z linii Pixel, firma nigdy nie stworzyła smartwatcha. Nie wiadomo, czy podobno produkt będzie nosił nazwę „Pixel Watch”, chociaż jest jeszcze za wcześnie, aby zadzwonić.

Zegarek będzie wyposażony w podstawowe elementy śledzenia kondycji, takie jak czujniki tętna i liczenia kroków, z zgłoszoną integracją Fitbit z oprogramowaniem Google Wear OS.

Oczekuje się, że zegarek będzie miał wyższą cenę niż Fitbit, podało źródło, i podobno ma zostać uruchomiony w 2022 roku. Google nabył Fitbit za $2.1 mld USD w styczniu.

Google sprzedawał wcześniej smartwatche pod marką LG. W tamtym czasie Rick Osterloh, starszy wiceprezes Google ds. urządzeń i usług, powiedział, że „nie wyglądały jak to, co należało do rodziny Pixel”.