Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Google: Podstawowe wskaźniki internetowe nie są ważone dla poszczególnych witryn

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Google: Podstawowe wskaźniki internetowe nie są ważone dla poszczególnych witryn

Jeden ze specjalistów ds. SEO miał wątpliwości dotyczące podstawowych wskaźników internetowych oraz tego, czy Google będzie je oceniać w zależności od typu witryny.

Zastanawiał się na przykład, czy wpływ Core Web Vitals będzie inny w przypadku witryny z grami wideo w porównaniu z witryną zawierającą zwykły tekst.

John wyjaśnił, że nie, Google nie uwzględnia podstawowych wskaźników internetowych na podstawie typu witryny.

Chodzi raczej o to, że jeśli uda im się wziąć pod uwagę Core Web Vitals, to tak się stanie.

Czasami wyszukiwanie może skutkować wyświetleniem wielu witryn internetowych, które mają podobnie dobre wskaźniki Core Web Vitals. Może to sprawiać wrażenie, że jeden typ witryny jest faworyzowany względem innego pod względem rankingu przy użyciu podstawowych wskaźników internetowych, ale tak nie jest.

Dzieje się to około godz 0:44 znak na filmie:

Transkrypcja Hangouta Johna Muellera

Profesjonalista SEO 1 0:44
Cześć John. Jak się masz? Miło cię znowu widzieć. Tak, mam pytanie dotyczące Core Web Vitals. Chciałbym wiedzieć, czy waga podstawowych wskaźników internetowych lub jakość strony może zależeć od rodzaju przeglądanej witryny. Załóżmy, że masz witrynę internetową, która jest bardziej wrażliwa na czas ładowania, np. gry online lub coś w tym kierunku, w porównaniu do witryny ze zwykłym tekstem? Czy są jakieś różnice w wadze wrażeń ze strony lub kluczowych parametrów sieci jako czynników rankingowych?

Jan 1:25
Nie, nie, naprawdę nie. To nie jest tak, że oceniając rodzaj strony internetowej, mówimy: „Och, tu ważniejsza jest szybkość”. To naprawdę tak, że jeśli możemy to wziąć pod uwagę, weźmiemy to pod uwagę. Myślę, że najtrudniejszą częścią są niektóre wyniki wyszukiwania, konkurencja jest dość silna i wszyscy są bardzo, podobnie silni. A wtedy może wyglądać, jakby miał większą wagę. Ale to nie jest tak, że patrzymy na to według rodzaju strony internetowej i mówimy: „Och, tutaj to jest ważniejsze”.