Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Google pokazuje próbki danych w Google Search Console, a nie pełne dane

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Google pokazuje próbki danych w Google Search Console, a nie pełne dane

Podczas Hangouta w godzinach pracy Centrali wyszukiwarki Google w dniu 9 marca 2021 r. jeden z webmasterów zapytał o zachowanie danych w Google Search Console (GSC).

Ciekawiły go różnice między listami tego samego rodzaju błędów. Jest to problem polegający na tym, że listy adresów URL nie wydają się prawidłowe, gdy były ważne wcześniej.

John wyjaśnił, że w przypadku tych raportów będą wyświetlane próbki adresów URL z określonej witryny internetowej, co jest raportowane w GSC.

Nie chodzi o to, że ignorują inne adresy URL z witryny lub są złe. Chodzi o to, że po prostu nie sprawdzili pozostałych adresów URL i dlatego zostali wykluczeni z raportu.

Wyjaśnił, że całkowita liczba sprawdzanych adresów URL może zmieniać się w czasie. Mogą sprawdzić 200 adresów URL witryny 1Witryna ,000-URL dostosowana do urządzeń mobilnych. Innym razem sprawdzają tylko 100. Oznacza to, że całkowita liczba adresów URL dostosowanych do urządzeń mobilnych prawdopodobnie może spaść.

Nie oznacza to jednak, że liczba fizycznych adresów URL dostosowanych do urządzeń mobilnych w Twojej witrynie spadła.

Ten webmaster zapytał również o znaczniki danych strukturalnych dla produktów. Wyjaśnili, że wiedzą, że należy uwzględnić przynajmniej recenzje, zbiorczą ocenę lub oferty – jeden z tych trzech określonych typów danych strukturalnych. W przeciwnym razie znaczniki danych strukturalnych są nieprawidłowe.

Zapytali także, czy zamiast umieszczać je w witrynie, mogą zamieszczać linki do innych witryn z recenzjami.

John wyjaśnił, że nie powinno być problemu z linkami do innych witryn zawierających te recenzje. Nie powinno to stanowić problemu.

Google ma wytyczne dotyczące sposobu oznaczania tego typu danych z recenzji, pokazane tutaj.

Ten webmaster ma wątpliwości dotyczące tych linków z następujących powodów:

Google ma zasady dotyczące tego, gdzie jesteś niedozwolony do kopiowania/wklejania recenzji z Google na własną witrynę.

Głównym problemem jest kopiowanie i wklejanie recenzji Google do Twojej witryny z Map Google. Nie możesz tego zrobić, ponieważ stanowi to naruszenie jego Warunków korzystania, nawet jeśli są to recenzje Twojej własnej witryny, produktu, usługi itp. Jednak utworzenie linków do innych witryn zawierających te recenzje nie powinno stanowić problemu.

Ta dyskusja toczy się na 9:56 znak na filmie:

John Mueller 9.03.2021 Transkrypcja Hangouta

Webmaster 6 9:56

A więc pytanie o kryteria przyjazności dla urządzeń mobilnych w Google Search Console. Mamy też strony informacyjne, na przykład o 1400 stron na temat recenzji specyfikacji produktów i tak dalej. Pierwszą dziwną rzeczą jest to, że tylko 20 procent tych stron znajduje się na ważnej liście użyteczności mobilnej.

Nawet jeśli struktura stron jest mniej więcej taka sama, bo struktura jest taka sama, to oczywiście zmienia to produkt, który ma być opisany w ramach reguły. A więc ten pierwszy wątek. Co jednak dziwniejsze, od dziesięciu dni temu zaobserwowałem znaczny, około 40-procentowy spadek liczby adresów URL, które są oznaczone jako ważne dla urządzeń mobilnych, nie i bez jakiejkolwiek restrukturyzacji witryny. Więc co zrobiłem, wziąłem listę dziesięć dni temu i wziąłem listę wczoraj, porównałem listę.

Lista z wczoraj jest znacznie, znacznie krótsza i znalazłem kilka adresów URL, które nie są już wyświetlane jako prawidłowe, nie. Więc były ważne dziesięć dni temu, nie są już ważne. Korzystam także z narzędzia do sprawdzania adresu URL w Search Console. A wyszukiwarka twierdzi, że są zoptymalizowane pod kątem urządzeń mobilnych, więc są w porządku. A co się dzieje, na co patrzeć? Dzięki.

Jana 11:31
Tak, zgadzam się, to trochę mylące. To, co dzieje się w Search Console, dla tego rodzaju raportów zbiorczych, pokazujemy przykładowe adresy URL z Twojej witryny. I o tym tam informujemy. Nie oznacza to jednak, że ignorujemy inne adresy URL Twojej witryny lub że są one w jakikolwiek sposób złe, nie oznacza to, że nie są dostosowane do urządzeń mobilnych.

Tyle, że ich nie sprawdziliśmy. Zasadniczo możesz o tym pomyśleć trochę tak, jakbyś miał 1000 adresów URL w swojej witrynie, a my dokładnie sprawdzimy 200 z nich pod kątem przyjazności dla urządzeń mobilnych. A ta liczba, 200, może się zmieniać w czasie. Może się więc zdarzyć, że raz sprawdzimy tylko 100 adresów URL, aby sprawdzić, czy są one dostosowane do urządzeń mobilnych. Oznacza to, że całkowita liczba witryn dostosowanych do urządzeń mobilnych może spaść. Nie oznacza to jednak, że liczba stron dostosowanych do urządzeń mobilnych w Twojej witrynie spada.

Krótko mówiąc, należy zwrócić uwagę bardziej na liczbę błędów i rodzaj proporcji normalnych stron do błędów, które zgłaszamy w Search Console w tych raportach. Myślę, że jest to specyficzne dla raportów dostosowanych do urządzeń mobilnych w przypadku różnych raportów z danymi strukturalnymi, także w przypadku raportu AMP, a także, w inny sposób, także w przypadku podstawowych wskaźników sieciowych. Nie oznacza to więc, że nie są one dobrze przystosowane do urządzeń mobilnych. Tyle, że ich nie sprawdziliśmy.

Webmaster 6 13:09
Dobra. I jeśli może to być tylko bardzo mały dodatek, ponieważ jedyną rzeczą, którą próbowaliśmy zrobić w ciągu ostatnich kilku tygodni, było użycie znaczników danych strukturalnych i produkt. Ale ponieważ jest to witryna informacyjna, więc w przypadku agregacji informacji wiem, że Google zaleca, aby uwzględnić znaczniki produktu, co najmniej recenzje lub zbiorcze oceny lub oferty — przynajmniej jedną z trzech, w przeciwnym razie struktura jest nieprawidłowa. NIE?

Wiem jednak, że w przypadku recenzji nie można umieszczać linków do witryn stron trzecich. Dlatego recenzje muszą znajdować się na aktualnych stronach. A pytanie dotyczy ofert. Mam na myśli, czy dozwolone jest umieszczanie linków do innych sprzedawców, takich jak linki partnerskie, Amazon linki lub musisz sprzedawać produkt w określonej witrynie? Aby było ważne?

Jana 14:16
Tak. Myślę, że dobrym pomysłem byłoby zamieszczenie linków do innych tego typu źródeł. Ponieważ czasami witryny są po prostu skonfigurowane w taki sam sposób, jak witryny stowarzyszone, czasami są skonfigurowane w taki sposób, że system koszyka na zakupy znajduje się w osobnej witrynie. To znaczy nie zapytałem o to wprost zespołu, ale z mojego punktu widzenia wydaje się to w porządku i nie stanowi problemu.