Google postawi na uregulowanie aktualizacji Pixela 4

Flagowe telefony Google – Pixel – miały gorzko-słodkie doświadczenia na rynku. Chociaż ich przybycie nie zostało całkowicie odrzucone i w rzeczywistości udało im się osiągnąć mały rynek, nie osiągnęli oczekiwanego sukcesu i wpływu.

Ich projekty, w ten czy inny sposób, zawsze wydają się mieć zagubiony detal, który nie pozwala im być tak dobrzy, jak tylko mogą. Przede wszystkim, gdy mówimy o sprzęcie urządzenia, które stale przedstawia sporadyczne usterki, które odbierają skuteczność sprzętu.

Na szczęście oprogramowanie zespołu wyróżniało się dość stabilnością. Z tego powodu można powiedzieć, że jeden element wspiera drugi. Jednak sposób prezentacji tego oprogramowania i jego aktualizacji nie pomógł publicznie dostrzec tej przewagi.

Nie było zamówienia

Google postawi na uregulowanie aktualizacji Pixela 4 1

Podczas pierwszych trzech dostaw z serii Pixel zespoły otrzymywały aktualizacje w sposób niezorganizowany. Chociaż prawdą jest, że istniała zaleta posiadania funkcji sistema operativo Android kilka miesięcy przed innymi markami był to w zasadzie jedyna świetna i notoryczna coroczna aktualizacja tego urządzenia.

Reszta wielu z nich po prostu losowo, kiedy zespół programistów miał je gotowe. Z tego powodu jego przybycie wielokrotnie przechodziło pod stół i nawet zdarzyło się, że niektórzy użytkownicy nie wiedzieli o nowych funkcjach, które mieli.

Aby to zmienić, Google zaczyna wybierać inną strategię. Teraz, co kwartał, spodziewa się wydać dużą, dobrze zaopatrzoną aktualizację, która zostanie zauważona przed klientami.

Wielka niespodzianka! … według części

Dzisiaj Google wydało pierwszą poważną aktualizację tego formatu dla Pixela 4. Jest w nim kilka ulepszeń, takich jak możliwość automatycznego wykrywania i odrzucania połączeń wykonywanych przez boty.

Google postawi na uregulowanie aktualizacji Pixela 4 2

Podobnie inne aplikacje, takie jak Google Photos, odnawiają swoje funkcje AI i starają się poprawić wykorzystanie pamięci urządzenia, a także działanie aplikacji działających w tle. Dzięki niemu Pixel 4 Rozpocznie nowy, bardziej dynamiczny i dynamiczny styl aktualizacji.

Jest jednak kluczowy problem, który nie jest tak poruszony … ani dynamiczny. Chociaż aktualizacje są większe – trochę bardziej podobne do tych, które robisz Apple- nie wszyscy przybywają w tym samym czasie. Dlatego magia zaskoczenia dużą aktualizacją została utracona.

W końcu, chyba że jesteś częścią szczęśliwej grupy, która dostała to pierwszego dnia, będziesz musiał dowiedzieć się o nowych aktualizacjach, które powinny mieć twój telefon.

To jest konkurencja

Google postawi na uregulowanie aktualizacji Pixela 4 3

Google planuje w przyszłości zająć się sistema wydania jednoczesnej aktualizacji. Jednak nie uczyniło tego jeszcze, ponieważ dąży do tego, aby prezentacje były odpowiedzialne za zmiany, które można szybko kontrolować i usunąć w przypadku nieoczekiwanej awarii.

Chociaż pomaga im to utrzymać standard jakości, zmniejsza widoczność i możliwości awansu. Szczegół, który później ma duży wpływ na decyzję potencjalnego klienta o tym, czy kupić Pixela czy inny model.

Google postawi na uregulowanie aktualizacji Pixela 4 4

Na razie Apple – Pomimo ciągłych problemów z aktualizacjami – ma świetne zarządzanie wizerunkiem publicznym i wie, jak wzbudzać emocje i oczekiwania wokół każdej prezentacji.

Podobnie inny gigant, jak Samsung, również wie, jak zostać zauważonym – nie z punktu widzenia oprogramowania, ale sprzętu. Możliwe, że jeśli Google chce odnieść sukces ze swoim Pixelem, wkrótce będzie musiał zacząć uczyć się od tych weteranów świata urządzeń mobilnych, że sukces zespołu może być tak samo oparty na jego ostatecznej jakości, jak w jego poprzedniej prezentacji.