Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Google powtarza: nie gwarantujemy, że zaindeksujemy wszystko we wszystkich witrynach internetowych

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Google powtarza: nie gwarantujemy, że zaindeksujemy wszystko we wszystkich witrynach internetowych

Jeden ze specjalistów ds. SEO był ciekaw problemu, jaki ma ze stronami, które nie są indeksowane.

Mają około 42 stron docelowych, które zostały utworzone dynamicznie. Kilka tygodni temu poprosili Johna o pomoc w tej sprawie, ponieważ nie byli zindeksowani.

Spośród tych 42 tylko około sześć zostało zindeksowanych.

Mają dobre rankingi, generują ruch i wszystko jest w porządku.

Jednak pozostałe 95 procent z nich zostało przeszukanych i odkrytych, ale nie były indeksowane przez około sześć do ośmiu tygodni. Dlatego zastanawiają się, co robią źle.

John wyjaśnił, że nie może obiecać, że w przyszłości zostaną one zindeksowane. Google po prostu nie indeksuje wszystkiego ze wszystkich witryn.

Chętnie jednak przekaże je zespołowi, aby sprawdził, czy po stronie Google nie występuje jakiś ogólny problem, którym należy się zająć.

Chciał podkreślić, że ważne jest, aby zrozumieć, że Google nie gwarantuje, że będzie przeszukiwać i indeksować wszystko w sieci.

Dzieje się to mniej więcej w 16:19 na filmie.

Transkrypcja Hangouta Johna Muellera

Profesjonalista SEO 6 16:19
Mam kilka pytań. Stworzyliśmy około 42 stron docelowych, które powstawały dynamicznie. Właściwie to poprosiłam cię o pomoc kilka miesięcy temu, przeglądając je, ponieważ nie zostały zindeksowane. Z tych 42 tylko około sześć zostało zindeksowanych. Mają dobrą pozycję w rankingach, generują ruch, wszystko w porządku. Ale jest jeszcze druga, jakieś 95%, które zostały przeszukane i odkryte jakieś osiem tygodni temu i nadal nie zostały zindeksowane. I wtedy powiedziałeś mi: cóż, odkryto to dopiero w ciągu ostatnich 24 lub 48 godzin. Daj mu więc kilka tygodni, a jeśli nie zostanie zindeksowany, wróć i zapytaj. Minęło już osiem tygodni, a ja nadal się z tym borykam. Nie jestem pewien, co mogę zrobić. Teraz, jeśli to konieczne, mogę udostępnić niektóre adresy URL…

Jana 17:16
Jeśli możesz upuścić niektóre adresy URL, być może z wykrytym słowem kluczowym, które nie zostało zaindeksowane lub nie zostało zaindeksowane na czacie? Mogę to później wyciągnąć i przyjrzeć się temu.

Profesjonalista SEO 6 17:26
Tak, właśnie dodałem kilka z tych adresów URL. I tak, jak powiedziałem, były one przeszukiwane, ale nie indeksowane, przez mniej więcej sześć do ośmiu tygodni.

Jana 17:37
Tak. I nie mogę obiecać, że w pewnym momencie w przyszłości zostaną one zindeksowane. Po prostu nie indeksujemy wszystkiego ze wszystkich stron internetowych. Cieszę się jednak, że mogę przekazać je zespołowi, aby sprawdził, czy nie ma po naszej stronie jakiegoś ogólnego problemu, któremu powinniśmy się przyjrzeć.

Table of Contents