Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Google przejmuje Moodstocks, chcąc ulepszyć ich zdolność do identyfikowania obiektów

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Google przejmuje Moodstocks, chcąc ulepszyć ich zdolność do identyfikowania obiektów

Najnowszym nabytkiem Google’a jest stosunkowo nieznany francuski startup Moodstocki. Firma najwyraźniej na to pozwala rozpoznać dowolny obiekt w mgnieniu oka po prostu kierując aparat smartfona w tę samą stronę.

Gigant z Mountainview aktywnie działa w obszarze sztuczna inteligencja już od dłuższego czasu i do tej pory dokonał wielu strategicznych rekrutacji w tej dziedzinie. Dla tych, którzy nie są tego świadomi, sztuczna inteligencja jest reklamowana jako rzecz przyszłości, która pomoże zmienić sposób, w jaki pracujemy. Donoszono, że Google opracowuje funkcję wyszukiwania obrazów w swojej aplikacji, która umożliwi użytkownikom wyszukiwanie czegoś w Internecie skanując obiekt.

Do tej pory prawdopodobnie zaczynasz uważać MoodStocks za bardzo podobne Google Google. Cóż, już kroczysz właściwą ścieżką. Jednak główną różnicą między nimi jest fakt, że ten drugi wykorzystuje uczenie maszynowe, które pomaga zidentyfikować obiekt bezpośrednio z samego smartfona, zamiast przesyłać dane i dopasowywać je z zewnętrznego serwera. To skutecznie zwiększa prędkość surfowania przez kolektory.

Opublikuj to przejęcie, Moodstocks to zrobi zaprzestać działalności własnych usług rozpoznawania, a zespół inżynierów dołączy teraz do Google w jego centrum badawczo-rozwojowym w Paryżu. Google nie jest jednak jedynym gigantem technologicznym, który go ściga nauczanie maszynowe jak jej konkurenci, w tym Facebook, Amazoni Microsoft ściśle ich śledzą, pracując nad tym samym. Jednak przejęcie Moodstocks może dać Google przewagę nad innymi.

Tymczasem dział Google DeepMind nawiązał współpracę ze szpitalem NHS w celu wykorzystania sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego do wprowadzenia istotnych zmian w diagnostyce skanów oczu i powiązanych chorób.

Table of Contents