Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Google przetwarza elementy witryny w Chromium na swojej stronie

Google przetwarza elementy witryny w Chromium na swojej stronie

Czasami pojawiają się błędy, gdy Google przetwarza elementy witryny po swojej stronie. Jeden ze specjalistów ds. SEO był zaniepokojony wieloma błędami w Google Search Console, które zaczęły się w połowie lipca.

Odkryli, że w Google Search Console wystąpił błąd noindexed, mimo że żaden z adresów URL nie został oznaczony jako noindexed.

Kiedy zostały przeszukane i pokazane w GSC, wyświetlał się ten błąd. Podczas kolejnych przeszukiwań zostaną zindeksowane.

John Mueller miał przeczucie, że nie zaglądając do stron, dokładnie sprawdził, czy rzeczywiście wystąpił problem z indeksowaniem.

Być może jest to bardziej problem po stronie renderowania.

Wyjaśnił, że Google używa wersji Chromium przeglądarki Google Chrome do przetwarzania elementów witryny po swojej stronie. Jeśli w celu wyrenderowania strony musi załadować wiele elementów strony, takich jak pliki CSS i JS, możliwe, że powoduje to sporadyczne problemy z indeksowaniem, które są tutaj opisane.

Dyskurs ten ma miejsce mniej więcej w 5:59 minucie filmu.

Profesjonalista SEO 3 5:59
Tam! Czy mnie słyszysz? Tak, dobrze, odłączanie się od pracy i łączenie się z domu to co innego. Tak czy inaczej, w połowie lipca zaczęliśmy zauważać wiele błędów w Search Console przesłanych, ale nieindeksowanych. Same adresy URL nie mają noindexu. Jednak podczas kolejnego przeszukiwania zostają one zindeksowane.

Problem w tym, że, jak wiecie, otrzymujemy 300 błędów, żadnego indeksu, a przy kolejnych przeszukiwaniach tylko pięć zostaje przeszukanych, zanim zaindeksują się ponownie, no wiecie, o wiele więcej. Zatem biorąc pod uwagę, że nie są one indeksowane i oczywiście nie można ich renderować lub nie mogą znaleźć strony, są kierowani na naszą stronę nie znalezioną, która ma noindex.

I skądś wiem, że są tam kierowani. Czy to tylko problem z pamięcią? Lub? Na przykład, skoro są łodzią podwodną, ​​to później nazywają się OK? Czy to tylko…?

Jana 7:00
Trudno powiedzieć, nie patrząc na strony. Dlatego naprawdę spróbowałbym jeszcze raz sprawdzić, czy wtedy był to problem i czy już go nie ma. Lub jeśli nadal zdarza się to sporadycznie. Bo jeśli to nie ma znaczenia, jeśli to nie ma miejsca teraz, to bardziej niż…

Profesjonalista SEO 3 7:21
Nie, nadal ma to miejsce, jakby przeszukano 4/10, a następnie 5/10 przeszukano ponownie, a te, które zostały przeszukane, zostały poprawnie zindeksowane. Nie wiem więc, czy w jakiś sposób buforuje to, czy to tylko problem z pamięcią? Nie jestem pewny.

Jana 7:37
Tak, mam przeczucie, nie znając Twojej witryny, że coś z renderowaniem czasami idzie nie tak i dochodzi do strony błędu, o której wspomniałeś. A jeśli coś takiego nadal ma miejsce, spróbuję dowiedzieć się, co może być tego przyczyną.

Może się zdarzyć, że na przykład podczas testowania strony w Search Console dziewięć razy na dziesięć będzie działać dobrze. Ale w tym jednym przypadku na dziesięć, gdy nie działa dobrze i przekierowuje na stronę błędu lub uważamy, że przekierowuje na stronę błędu, w takim przypadku spróbuję zgłębić temat i spróbować zrozumieć out, czy jest tak, że jest zbyt wiele żądań wyrenderowania tej strony lub jest coś skomplikowanego z JavaScriptem, który czasami trwa zbyt długo, a czasami działa dobrze.

A następnie spróbuj zawęzić spojrzenie z tego punktu widzenia.

Profesjonalista SEO 3 8:35
Dobrze, dobrze. Czy może więc być tak, że jeśli na stronach jest zbyt dużo miejsca… tak wiele zasobów zostało zablokowanych i wygląda na to, że strona nie została znaleziona, a gdy ruch w witrynie jest mniejszy, zasoby mogą zostać wyrenderowane?

Jana 8:50
Tak, może być i mam na myśli to, że po naszej stronie dzieje się to, że indeksujemy stronę HTML. Następnie próbujemy przetworzyć stronę HTML w przeglądarce typu Chromium. W tym celu staramy się wykorzystać wszystkie wymienione tam zasoby.

Jeśli więc przejdziesz do konsoli programisty w przeglądarce Chrome i spojrzysz na sekcję sieci, wyświetli się diagram kaskadowy wszystkiego, co ładuje, aby wyrenderować stronę. A jeśli jest wiele rzeczy do załadowania, może się zdarzyć, że upłynie limit czasu i wtedy możemy napotkać błąd. Więc to jest kierunek, w którym bym poszedł.

A jeśli nie możesz dokładnie określić, co się dzieje nie tak, spróbuję sprawdzić liczbę żądań i sprawdzić, czy istnieją sposoby, aby to zminimalizować. Być może zespół programistów będzie w stanie połączyć różne pliki JavaScript lub pliki CSS, zminimalizować obrazy lub coś w tym rodzaju.